Похід зимовим лісом від Федорівського лісництва у бік Кам'яних Могил у Маріупольському районі здійснили маріупольські туристи, зробили масу відкриттів для себе і навіть поїли смажених на багатті грибів.
Дев'ять маріупольців із групи "Рух" здійснили туристичний похід Федоровським лісом учора, минулої неділі. Як розповіла pr.ua його учасниця - викладач маріупольського електромеханічного коледжу Наталія Ольховська, вони вирушили лісовими стежками вгору проти течії річки Коротиш – у бік Кам'яних Могил.
Двадцятикілометровий "марш-кидок" був не з легких – трава та доріжки намокли під час суботнього дощу, десь утворилися калюжі. Але подорож коштувала труднощів. Навколо – приголомшливої краси природа. Дубовий ліс змінювався смугами степу та сосновими гаями.
Мандрівники пройшли Катькиним мостом через річку. Його так називають у народі. Щоправда, від мосту залишилися лише перила-троси та напівзгнилі дошки. Для людини зі слабким вестибулярним апаратом він – непереборний.
![]()
"За однією з легенд, цей міст збудували, коли після переселення греків у Приазов'ї чекали на приїзд імператриці Катерини II. На берегах досі збереглися його кам'яні основи, а також метрові кам'яні пілони з вибитими на них зображеннями якоря", - розповіла Наталя Ольховська.
За її словами, такі ж пілони можна побачити у дворах мешканців Федорівки та Старченкова, які невідомо як і коли їх принесли "для краси".
Через майже десяток кілометрів шляху туристи досягли мальовничого місця – маріупольської Швейцарії. Так було названо галявину десятиліття тому туристами, які проводили тут свої збори. На самій галявині ростуть дуби, а на кам'яних виходах, схожих на скелі, прагнуть досягти неба високі сосни. Тут же протікає Коротиш. Її води шумлять серед каміння, закручуючись в каскадах.
![]()
Хлопці та дівчата по дорозі до "Швейцарії" назбирали рядівку - гриби, які прозвали через зовнішній вид "мишенятами" - аж надто вони схожі на них, такі ж сіренькі й маленькі.
На вогнищі, що існує чи не з початку часів, розвели вогонь і посмажили гриби, які на свій смак стали після фізичних зусиль лісовим делікатесом.
І вже в другій половині дня туристи попрямували назад у цивілізацію – в суєту та шум міського життя.