Європарламент прийняв доповідь про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом під час засідання Ради асоціації ЄС-Україна 11 лютого. Засідання пройшло в Брюсселі, українську делегацію очолив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
У документі оцінюються успіхи України в процесі євроінтеграції, підтверджується підтримка ЄС територіальної цілісності України і засуджується російська агресія.
Про це PR.UA стало відомо за повідомленнями міністерства закордонних справ України та інформагенства «Укрінформ».
Доповідь була прийнята сьогодні, 11 лютого, в цілому і більшістю голосів членів Європарламенту. Проєкт доповіді підготував євродепутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Галер. Доповідь Галера щодо України підтримали 526 з 705 депутатів Європарламенту.
«Ця доповідь є не лише комплексним оглядом з боку Євросоюзу процесу імплементації Угоди про асоціацію, але й містить важливі сигнали щодо всього спектру наших відносин з Євросоюзом у контексті подальшого розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Документ зазначає, що безумовним пріоритетом Європарламенту залишається підтримка незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні МЗС України.
Також МЗС України повідомляє, що доповідь підтверджує відданість Євросоюзу політиці невизнання окупації Росією АР Криму і Севастополя і засудження військової агресії РФ проти нашої країни. Відзначається намір Євросоюзу продовжити обмежувальні заходи проти фізичних і юридичних осіб, причетних до порушення норм міжнародного права. Також євродепутати закликали звільнити всіх українських політв'язнів і військовополонених в Росії, Криму і на непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей.
Крім іншого, доповідь підтверджує необхідність оновлення параметрів угоди про асоціацію та поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі України (ПВЗВТ). Угода про зону вільної торгівлі - економічна складова Угоди про асоціацію, яка має регулювати модернізацію економіки України згідно з європейськими стандартами та економічні і торговельні відносини між Україною та ЄС.
Також Європарламент відзначив європейську перспективу України та успіхи у виконанні умови Угоди про асоціацію.
«У доповіді відзначається, що Україна досягла значного прогресу у виконанні зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію та інтеграції з Європейським Союзом. Українська сторона уважно врахує рекомендації щодо необхідності завершення започаткованих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного врядування та боротьби з корупцією», – йдеться у повідомленні міністерства закордонних справ.