Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднила доповідь за результатами розслідування, яке проводилося міжнародною групою експертів організації з метою встановити походження коронавірусу SARS-CoV-2, що викликав пандемію.
Про це повідомляє PR.UA, посилаючись на звіт ВООЗ.
Так, експерти встановили, що коронавірус вперше був зафіксований в листопаді 2019 року. Однак, його реальне походження так і залишилося таємницею.
У звіті наголошується, що неможливо точно вказати, чи був ринок Уханя стартовою точкою поширення COVID-19. Проблема в тому, що зараження SARS-CoV-2 (так раніше називався коронавірус - PR.UA) фіксувалися далеко за межами Уханя і навіть Китаю задовго до моменту, який прийнято вважати офіційною датою початку пандемії.
У ВООЗ підкреслюють, що зараження коронавірусом нового типу було зареєстровано в деяких країнах раніше, ніж в Ухані - у Франції про подібні випадки повідомляли в середині грудня, а в Бразилії - починаючи з 27 листопада.
Експерти запропонували подальші дослідження у всіх версіях походження коронавірусу, за винятком гіпотези витоку з лабораторії.
Дослідники перерахували чотири сценарії в порядку ймовірності появи вірусу під назвою SARS-CoV-2.
У списку була передача через другу тварину, що, за їхніми словами, швидше за все, дуже ймовірно. Вони оцінили пряме поширення від кажанів до людей як ймовірне і сказали, що поширення через «холодний ланцюг» харчових продуктів можливо, але малоймовірно.
Найближчий родич вірусу був виявлений у кажанів, які, як відомо, є носіями коронавірусу. Проте в доповіді говориться: «еволюційна відстань між цими вірусами кажанів і SARS-CoV-2 оцінюється в кілька десятиліть, що передбачає відсутню ланку».
Крім того, схожі віруси були виявлені у панголінів, а також, що норки та кішки сприйнятливі до вірусу COVID-19, а це припускає, що вони можуть бути носіями.