Одним з головних пріоритетів української медицини на 2022 рік є боротьба зі стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій.
Починаючи з квітня, аптеки продаватимуть антибіотики лише за наявності в покупця відповідного електронного рецепта.
Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, передає pr.ua.
За його словами, на фоні пандемії коронавірусу в Україні стрімко збільшився продаж протимікробних препаратів та їхнє використання при стаціонарному лікуванні. При цьому, майже 64% українців помилково вважають, що антибіотики є ефективними проти ГРВІ.
"Запуск електронного рецепта вирішить проблему неконтрольованого та нецільового використання протимікробних препаратів, а головне - допоможе запобігати розвитку стійкості до них", - вважає Віктор Ляшко.
Призначати антибіотики та видавати е-рецепти будуть виключно лікарі. При цьому для отримання цього документа пацієнтові зовсім не обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем. Єдиною умовою є реєстрація медзакладу, лікаря та хворого в електронній системі охорони здоров’я.
Е-рецепт міститиме наступну інформацію:
- назву діючої речовини та лікарської форми препарату;
- дозування;
- спосіб застосування та тривалість приймання антибіотика.
Отримавши е-рецепт, пацієнт може звернутися до будь-якої аптеки, підключеної до електронної системи охорони здоров’я, та "погасити" його. Зважаючи на те, що в документі не буде вказуватися конкретна назва ліків, а лише діюча речовина, покупець зможе обирати між відповідними препаратами різних виробників.
Після введення е-рецептів на антибіотики подібну практику застосують й щодо наркотичних засобів, а пізніше – до будь-яких рецептурних ліків.
"Саме з використанням інструментів електронної системи охорони здоров’я можна забезпечити безпечне та якісне надання медичної допомоги та відстежувати дані про призначення та вживання антибіотиків в Україні", - підсумував Віктор Ляшко.