Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

1200 екскурсій в минуле

Людмила Єрмішина
22січ'21 10:48
Напевно, немає такого маріупольця, який не дивився пізнавальну програму на телеканалі «Сигма» «Мариуполь. Былое». Її перший випуск вийшов в ефір 24 ​​липня 1994 року. 27 років для авторського проекту - термін великий. Але все має свій початок і кінець: минулої суботи вийшов випуск, що завершує цикл. Його беззмінного автора, почесного жителя Маріуполя Сергія Бурова в редакції «Сигми» тепло вшановували колеги - телевізійники і не тільки.

Інженер змінює професію

«Мариуполь. Былое» - один з найтриваліших проектів на місцевому телебаченні, «візитка» «Сигми» - понад 1200 випусків. Співробітники каналу з повагою називають Сергія Давидовича найпочеснішим телевізійником міста. Але сам він скромно підкреслює: кожен випуск - це заслуга не тільки його, а й інших учасників творчого процесу. І що він перш за все інженер-металург і не вважає себе ні журналістом, ні істориком. А коли починав працювати над першими випусками своєї передачі, робив це по вечорах, після зміни на «Азовмаші».

Старший оператор телеканалу «Сигма» Віктор Дідів, який більше 20 років знімав для «Колишнього», зазначив:
«Ми знімали все значимі вулиці, перехрестя, будинки Маріуполя, і не по одному разу. Сергій Давидович на кожній зйомці знав, чого хоче, і домагався цього. Свого часу я навіть радив журналістам-початківцям їздити з нами, щоб навчитися бачити головне в події, темі».
Ще одна риса, про яку говорили колеги, - бажання вчитися, вдосконалюватися, адже в 2017 році Сергій Давидович відзначив 80-річний ювілей.
«Це людина, яка ніколи не припиняє навчатися. Людина, яка знає декілька програм, який постійно черпає знання, і, приходячи на монтаж, він нескінченно запитує - як краще зробити програму», - розповів старший режисер телеканалу« Сигма» Михайло Шило.
За словами самого Сергія Бурова, стимул йти в ногу з часом надавала сама творча обстановка, спілкування з молоддю. «Бувало, і пізно вночі йшли після завершення монтажу», - за стільки років роботи автору є що згадати.
Це не прощання

За збереження історичної пам'яті від імені мерії почесну грамоту міської ради Сергію Бурову вручила директор Маріупольського краєзнавчого музею Наталія Капустнікова з теплими побажаннями. Сергій Буров добре знайомий і читачам «Приазовського робочого» по краєзнавчим нарисам, також він багато років є членом літературного об'єднання «Азов». Крім роботи на телебаченні Сергій Буров випустив цілу серію краєзнавчих книг. І редакція «Приазовського» також не могла пропустити вшанування нашого постійного позаштатного автора.
«Співпрацюємо з Сергієм Давидовичем давно, його краєзнавчі публікації незмінно викликають відгук у читачів. А в минулому році він став одним з переможців нашого онлайн-фотоконкурсу Mariupol. Street photography, підкоривши всіх своїми чорно-білими знімками, зробленими на вулицях міста в різні роки. Ми завжди раді бачити Сергія Давидовича в редакції, і наша співпраця триває - його яскраві емоційні нариси будуть як і раніше з'являтися на газетних шпальтах «Приазовського робочого», історія ще дуже багатьох маріупольських вулиць і знакових об'єктів не розказана », - зазначила головний редактор «Приазовського робочого» Олена Калайтан.
Звучало багато зворушливих слів, на які Сергій Давидович відповідав у властивій йому манері - з гумором. Запрошений скрипаль зробив атмосферу вшанування ще більш ліричною. З такої нагоди влаштували і святкове чаювання з тортом, прикрашеним логотипом програми «Мариуполь. Былое». До речі, архів випусків передачі доступний в інтернеті.

Фото Аліни Комарової: У колі друзів. На зустріч з Сергієм Буровим зібралися ті, хто цінує його творчий підхід і величезну любов до рідного міста, його історії і культури.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)