Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Екстрім без шкоди для здоров'я

Альбіна Баркова
19лют'21 14:30

У маріупольському Центрі культури «Лівобережний» почали навчати паркуру.

Швидкісне переміщення, подолання перешкод, стрибки, елементи гімнастики та легкої атлетики - все це поєднує в собі мистецтво паркуру, якому тепер можна навчитися в нашому місті. Основне завдання секції полягає не тільки в поліпшенні фізичної підготовки, але і в розвитку концентрації і впевненості в собі.

Не просто спорт, а стиль життя

Після реконструкції колишнього Міського палацу культури в сучасний центр культурного життя Маріуполя тут відкрилося кілька нових гуртків, однією із затребуваних стала секція паркуру. Вартість занять демократична, 250 гривень на місяць, а єдине обмеження - за віком, в паркуристи беруть хлопців не молодше дев'яти років.

Художній керівник Центру культури «Лівобережний» Тетяна Живолуга розповіла «Приазовському робочому», що набір до секції відкритий: «Зараз у нас одна група, в якій займаються діти від дев'яти до 16 років. Коли до нас прийдуть нові хлопці, ми будемо їх розділяти вже на кілька груп, але не за віковими категоріями, а за ступенем підготовки».

У «Лівобережному» створювали секцію з нуля. Новий зал був визнаний найбезпечнішим і найоснащенішим у Донецькій області, в ньому встановлено нове обладнання, яке відповідає всім європейським стандартам. М'які та ущільнені куби імітують перешкоди, спеціальне покриття для підлоги з вбудованими пружинами допомагає відпрацьовувати стрибки, доріжки з дистанцією і спеціальні тренажери дають можливість хлопцям розвинути гнучкість і виробити правильний підхід до подолання перешкод.

«Паркур – складнокоординаційний вид спорту. Він відрізняється підвищеними вимогами до рухової координації, тому вихованці завжди активно розминаються перед початком тренування, - розповідає Тетяна Живолуга. - Завдяки заняттям хлопці вчаться оцінювати власні сили і бути акуратними у виконанні рухових елементів, покращують спритність, гнучкість і розвивають координацію рухів. Багато професіоналів називають паркур стилем життя і кажуть, що він має бути побудований на інстинктах».
Грамотні тренування - запорука прогресу

Завдяки посиленим і правильно розробленим тренуванням хлопці вчать своє тіло швидко адаптуватися до будь-яких ситуацій. Не варто думати, що якщо ви вмієте робити сальто, то ви вже навчені паркуру. Це складне мистецтво, в якому на першому плані - здоров'я, адже від нього залежить, наскільки успішно ви будете виконувати акробатичні елементи.

З вихованцями займається справжній професіонал, майстер спорту з акробатики з 20-річним стажем викладання Микола Панов. Він стверджує, що основна мета полягає не в тому, щоб просто вивчити елемент, а в тому, щоб навчитися правильно підходити до подолання перешкод. І коли вдається це зробити, можна побачити посмішки на обличчях і сяючі очі спортсменів - адже вони досягли своєї мети!

«Завдяки цій секції ми можемо навчити молодь активно, а головне, безпечно проводити час. Наші тренування допомагають розвиватися в сфері атлетики на професійному рівні. Ми показуємо дітям, що грамотний підхід може поліпшити їхнє здоров'я, і ​​пояснюємо, що стрибки по гаражах і дахах є небезпечними, а у нас в залі можна отримати адреналін абсолютно без шкоди для себе і свого життя», - розповів Микола Панов.

У літню пору, за словами тренера, групи виїжджатимуть на природу і тренуватимуться там під його наглядом: «Я впевнений, що хлопці будуть з ентузіазмом показувати свої вміння прилюдно. Наприклад, на міському пляжі є чудовий майданчик для тренувань. Однак більшу частину часу ми будемо проводити в нашому комфортному, спеціалізованому тренувальному залі».

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)