Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Ближні села - це теж Маріуполь

Людмила Кудріна
31бер'21 10:55

З 31 березня сільські ради припиняють повноваження, за жителів відповідають райадміністрації міста.

Маріупольській міській раді територіальної громади належить освоїти новий пласт роботи, пов'язаний з децентралізацією в Україні. До складу Маріуполя увійшли Бердянська, Покровська, Виноградненська сільські та Старо-Кримська селищна ради, які з 31 березня припиняють свої повноваження. До кого зможуть звертатися мешканці сіл за отриманням адміністративних та інших послуг; як будуть працювати сільські школи, будинки культури, комунальні підприємства, вирішиться сьогодні, 31 березня, на черговій сесії міської ради.

Замість сільрад обслуговуванням сільських жителів займуться нові відділи по роботі з територіальними громадами. По одному такому підрозділу створюється в кожній з районних адміністрацій Маріуполя - Кальміуській, Лівобережній, Приморській і Центральній.

Створюються відділи по роботі з територіальними громадами

Напередодні сесії проєкт рішення детально обговорювався і знайшов підтримку в постійних комісіях міськради. Директор департаменту по роботі з персоналом та зверненнями громадян Вікторія Захарченко розповіла: «31 березня всі сільські та селищні ради, що ввійшли до складу Маріуполя, втрачають свої повноваження. Але при цьому люди, які проживають на цих територіях, нічого не винні втратити; з сільськими громадами необхідно працювати. Цей напрямок переходить до районних адміністрацій міської ради, які повинні взаємодіяти з чотирма територіальними громадами, що приєдналися».

Функціонал нових відділів: робота зі зверненнями громадян, надання деяких видів довідок (наприклад, про склад сім'ї), проведення консультацій із земельних питань - щоб люди не їздили в місто за отриманням таких консультацій, на місці повинен знаходитися співробітник. Також новостворювані відділи здійснюватимуть контроль за станом житлово-комунального господарства та будуть взаємодіяти з комунальними підприємствами для забезпечення життєдіяльності сільських територій.

У складі кожного відділу три співробітники: начальник і два головні спеціалісти. 

«На посади запрошуються в першу чергу ті люди, які раніше працювали в апараті сільських рад. Логіка в тому, що саме ці фахівці добре знайомі з місцевою проблематикою», - розповіла Вікторія Захарченко.
Враховувати інтереси кожного сільського жителя

Як приклад: села колишньої Виноградненської сільради тепер буде обслуговувати відділ по роботі з територіальними громадами Лівобережної районної адміністрації.

Голова райадміністрації Віктор Очеретін розповів: «Перш за все необхідно всім чітко розуміти - Маріупольська міська рада територіальної громади діє в суворій відповідності до законодавства України. На перехідному етапі приєднання сіл треба створити зручний в першу чергу для самих сільських жителів підрозділ в кожній районній адміністрації, який буде займатися виключно їх обслуговуванням. А проблем у сільській місцевості більш ніж достатньо, і нам належить їх вирішення».

За словами Віктора Очеретіна, зараз виконується інвентаризація сіл. Наприклад, в селі Виноградному є школа, в якій раніше займалося 180, а зараз 132 дитини, є дитячий садок, де колись було п'ять груп, а зараз залишилося дві. Школа в селі Піонерському зруйнована, як і ряд інших будівель, що раніше належали сільраді. Що необхідно зробити?

«Все це ми маємо беззастережно приймати, а потім вирішувати, що з цим робити далі. Ми провели опитування і склали перелік побажань жителів. Наприклад, аптеки в селі ніколи не було, а мешканці хочуть, щоб вона з'явилася. Головне - щоб момент переходу не був важким для людей, а з часом щоб вони відчули на практиці переваги входження до Маріупольської об'єднаної територіальної громади», - вважає Віктор Очеретін.

Голова Лівобережної районної адміністрації зазначив: «Це буде велика робота, і протягом чинної каденції міської ради, на найближчі п'ять років, вистачить роботи для всіх, я кажу чесно».

По суті, це новий виклик для міськради. Так, наприклад, за словами Віктора Очеретіна, протягом останніх трьох років опрацьовувалося питання про введення шкільного автобуса для дітей з Виноградного. 

Маріупольську міську раду територіальної громади чекає велика робота по наведенню порядку в селах, що приєдналися

Тепер, з точки зору прагматики витрат міського бюджету, легше було б запустити шкільний автобус, ніж утримувати дитячий сад на 32 дитини. Дітей було б простіше доставляти до дитячого саду по вулиці Ломізова в Лівобережному районі Маріуполя, поряд зі школою №56 - вже відремонтованого, де умови для дошкільної освіти незрівнянно краще.

Чи треба утримувати сільську школу з «зручностями у дворі» або корисніше для хлопців та дівчат доставляти їх на шкільному автобусі до школи №56, де працює професійний педагогічний колектив, є спортивний майданчик, проводяться ремонти?

«До вирішення цих питань потрібно підходити вкрай обережно, щоб ні в якому разі не ущемити інтереси самих жителів. Це найголовніше. У будь-якому випадку нам потрібно буде направляти в села, що приєдналися, міський комунальний транспорт - навіть в тому випадку, якщо там сумарно проживає дві з половиною тисячі людей. Ми повинні враховувати інтереси кожної людини», - розповів Віктор Очеретін.

Варто відзначити, що крок за кроком це вже робиться. Наприклад, з Маріуполя в Покровське на прохання жителів запущено новий комунальний маршрут, якого раніше ніколи не було. І це лише початок.

Разом з територіями місто приймає школи, дитсадки, будинки культури та комунальні підприємства

Бердянське комунальне підприємство раніше займалося вивезенням твердих побутових відходів та водопостачанням сіл Агробаза, Бердянське, Приморське, Шевченко колишньої Бердянської сільради колишнього Мангушського району більш ніж для 2400 споживачів.

Як розповів директор департаменту з питань управління підприємствами з благоустрою Ігор Бабек, з прийняттям у власність міста підприємство продовжить надання комунальних послуг та, крім цього, займеться іншими видами діяльності. Основні з них: робота з обслуговування та утримання об'єктів благоустрою.

На лютневій сесії міськради до комунальних установ освіти міста приєдналися сільські школи в Бердянському і Покровському. У порядку денному сесії 31 березня - дитячий садок «Дюймовочка».

А крім нього - Бердянський сільський будинок культури, який тепер стає філією Маріупольського палацу культури «Український дім». Його філіями також стануть клуби та будинок культури в селах Приазовське, Червоне та Покровське. Хочеться вірити, що з входженням до складу міста всі вони отримають нові імпульси розвитку.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)