Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Чіткі пріоритети допомагають розвитку

Альбіна Баркова
28лип'21 16:34

Чим сьогодні живе меткомбінат «Азовсталь» Групи Метінвест, як підприємство стало кращим серед усіх активів компанії в реалізації програми «Робочий побут», про вплив пандемії на портфель замовлень і соціальну складову в роботі розповів в студії Маріупольського телебачення генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.

Ініціатива плюс любов до своєї роботи

- Зовсім нещодавно Маріуполь масштабно відзначив День металурга і гірника. На головних площах міста були розташовані розважальні локації для дітей і дорослих, кращі металурги отримали найвищу нагороду компанії - «Золоту зірку Метінвесту», а сам меткомбінат «Азовсталь» був визнаний першим у компанії в галузі поліпшення робочого побуту. Енвере Омаровичу, розкажіть про нагородження азовстальців.

- Цьогоріч найвищу нагороду компанії отримали троє азовстальців, і ми щиро раді за них. «Золота зірка Метінвесту» дістається завдяки наполегливій роботі не тільки на виробництві, а й над самим собою. Усі азовстальці, кому коли-небудь вручали таку нагороду, - професіонали з великої літери. Одна з нагороджених цього року - керівниця проєктів конвертерного цеху Анжеліка Скоробогач. Вона запропонувала ефективний підхід, який допоміг налагодити систему обліку металу на меткомбінаті. Анжеліка Скоробогач показала себе як справжній професіонал - з її допомогою ми змогли сформувати склади з точним урахуванням, завдяки яким припинилися повернення вагонів і мінімізувалися втрати і ризики по всій прокатній групі, в конвертерному цеху.

Не менш ініціативна і відповідальна майстриня товстолистового цеху Надія Вороніна. Також вищої нагороди удостоєний помічник начальника цеху з технології і виробництва обжимного цеху Юрій Бурман - він гуру в своєму напрямку і гордість нашого підприємства. Одного разу він відмовився від посади начальника цеху, вважаючи, що в якості наставника буде більш корисний для меткомбінату. На сьогоднішній день за його плечима вісім молодих начальників цехів, які пройшли його програму навчання.

Всім колективом ми вітаємо наших «Золотих зірок» і віримо, що серед азовстальців з кожним роком їх буде все більше.

Що стосується нагородження нашого колективу сертифікатом за поліпшення санітарно-побутових умов, то це також заслуга кожного працівника підприємства.

Такій нагороді сприяло бажання азовстальців змінити робоче місце. Одного разу на одній з нарад начальник рельсобалкового цеху Дмитро Міхальов показав мені, як своїми силами, не чекаючи підрядників, працівники відремонтували побутові приміщення, причому з дотриманням усіх вимог Метінвесту: поклали кахель, встановили душові, придбали столи і холодильники. Вони показали приклад іншим цехам, і ініціативу рельсобалкового підхопили великосортний, конвертерний, товстолистовий цехи. Коли ми почали брати участь у конкурсі, до останнього моменту журі не знало про таку ініціативу. Думаю, вона зіграла в отриманні сертифікату важливу роль, адже зусилля керівної компанії, яка тільки за минулий рік спрямувала на поліпшення робочого побуту на меткомбінаті «Азовсталь» близько 50 мільйонів гривень, примножилися на зусилля самих працівників. У 2020 році на меткомбінаті відремонтували 48 санітарно-побутових приміщень площею 1607 квадратних метрів, поліпшення робочого побуту торкнулися 2788 працівників. Зараз ми продовжуємо активно реалізовувати цю програму, плануємо відремонтувати санітарно-побутові приміщення ще в шести підрозділах.

Мета - нульовий травматизм

- Робота на металургійному виробництві дуже важлива і цікава, але водночас вимагає високої концентрації і відповідальності - треба керувати складними величезними агрегатами. Що зараз робить компанія в питаннях охорони праці?

- Головний пріоритет в роботі Групи Метінвест - зниження виробничого травматизму. Як і на будь-якому виробництві, на металургійному комбінаті існують свої ризики травматизму. Але ми спроможні звести до нуля їх ймовірність. У Маріуполі нещодавно відбулася конференція серед всіх керівників підприємств Групи Метінвест, де обговорили впроваджувані проєкти - їх успіхи і недоліки, а також намітили вектори в роботі. Ключовими темами конференції стали «Безпечний робочий простір» і дорожні карти підприємств щодо мінімізації критичних ризиків. Ми регулярно проводимо тренінги, інструктажі та аудити. Цього року стартував проєкт «Безпечний робочий простір». Програма покликана дійти до кожного співробітника Метінвесту і має на меті проаналізувати кожне робоче місце, виявити і попередити ризики. Такий підхід дозволяє об'єднати і оптимізувати наявні на меткомбінаті інструменти з виявлення та усунення ризиків отримання травм.

Купуються нові засоби індивідуального захисту, зокрема жилети від знижених температур, наколінники для роботи зварників в умовах обмеженого простору, нарукавники для співробітників цеху ремонту рухомого складу і цеху утилізації залізовмісних шламів тощо. Інвестиції в закупівлю нових засобів індивідуального захисту склали 14,9 мільйона гривень.

Для співробітників газорятувальної станції меткомбінату «Азовсталь» було придбано пристрій CheckUp, що застосовується при перевірці параметрів газозахисної апаратури, ізолюючих панорамних масок і апаратів штучної вентиляції легенів перед їх експлуатацією. Інвестиції в покупку нового пристрою склали 500 тисяч гривень.

Для безпеки при виконанні робіт фахівці газорятувальної служби використовують киснево-ізолюючі апарати і зазнають чималого фізичного навантаження. Тому щоб уникнути ризиків перед роботою вони проходять суворий медичний контроль стану здоров'я. Для проведення якісного щозмінного медогляду з мінімальною затратою часу меткомбінат «Азовсталь» розпочав тестування автоматизованої системи медогляду персоналу на газорятувальній станції. Електронна система автоматично формує оцінку готовності кожного працівника до майбутньої газонебезпечної роботи на підставі медичних вимірювань. Наша мета - нульовий травматизм, і ми рухаємося до неї крок за кроком.

На шляху до чистої металургії

- Енвере Омаровичу, багато городян активно цікавляться питаннями екологічної модернізації маріупольських меткомбінатів. Відомо, що в конвертерному цеху «Азовсталі» вже почалися будівельні роботи нової газоочистки. Розкажіть, будь ласка, що це за екопроєкт і наскільки він значимий для підприємства?

Якість, яку цінують замовники В 2021 році меткомбінат «Азовсталь» почав випускати листи з легованої високоміцної сталі марки S550Q, які використовують в будівництві та машинобудуванні для зварних металевих конструкцій. Ще одна новинка - плити марки сталі С355-6 товщиною 100 мм, які раніше не вироблялися на меткомбінаті. Азовстальці опанували технологію виробництва листового прокату товщиною понад 50 мм сталі марки S355J2W, який раніше випускався тільки в товщині до 50 мм. Він являє собою конструкційну сталь з покращеними властивостями опору до атмосферної корозії. Для канадського споживача виготовили сляби товщиною 220 мм нової марки сталі HSLA 35 (DS0006A). Також меткомбінат приступив до виконання замовлення на виробництво листового прокату сталі марки А537-2 МТ для компанії Arabian International company for steel structures з Саудівської Аравії. Цей метал призначений для виробництва водних резервуарів для опріснення морської води. У цьому замовленні дотримана додаткова вимога - мінімальна температура відгартовування повинна бути не менше ніж 650 градусів за Цельсієм, що на 50 градусів вище, ніж було передбачено технологією раніше. Ще одне складне замовлення - прокат нової марки сталі 12ГН2МФАЮ-У (ВС-1-У), згідно з технічними умовами сталь легована нікелем, молібденом, азотом, хромом і ванадієм.

- Реконструкція газоочисток конвертерів №1 і 2 - наймасштабніший екологічний проєкт меткомбінату. Він передбачає перехід роботи газоочисного устаткування сталеплавильних агрегатів з мокрої системи на суху. Технічний проєкт будівництва нової газоочистки для металургійного комбінату «Азовсталь» розробила компанія зі світовим ім'ям Primetals Technologies, яка поставить все необхідне обладнання для його реалізації. Генеральний підрядник проєкту - «Метінвест Інжиніринг».

За проєктом очищення конвертерних газів буде здійснюватися на двох сухих газоочистках з електрофільтрами. Навколо конвертерів будуть встановлені спеціальні укриття «догхаузи» для локалізації неорганізованих викидів в процесі заливки чавуну з наступним їх очищенням на рукавному фільтрі. Неорганізовані викиди над конвертерним відділенням будуть максимально локалізовані. В даний момент в рамках реалізації проєкту розпочато виконання підготовчих робіт з паралельним постачанням основного обладнання. Виконується будівництво фундаментів для перенесення енергоблоку і встановлення нового обладнання. Незабаром планується перенесення енергетичних трубопроводів для розміщення на їх колишньому місці нових електрофільтрів.

- Які ще проєкти з модернізації розробляються на меткомбінаті «Азовсталь»?

- У конвертерному цеху з березня минулого року триває реконструкція системи аспірації ділянки сипучих і феросплавів. Зараз монтують локальні фільтри: вже підготовлені 80 очисних установок з 166, що відповідають європейським вимогам до очисних споруд. Крім того, за розширеним проєктом буде додатково встановлено 23 фільтри у вибухозахищеному виконанні. Вони необхідні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним. Інвестиції в реалізацію складуть 204 млн гривень.

У вапняно-випалювальному цеху ведеться реалізація відразу чотирьох масштабних екологічних проєктів. На трьох з них, які стосуються реконструкції систем аспірації ділянки завантаження-вивантаження, будівлі завантаження обертових печей і складу вапна, розпочали будівельно-монтажні роботи. На черзі проєкт зі зниження викидів пилу від обертових печей №1-4. Загальні інвестиції компанії в модернізацію підрозділу - 358 мільйонів гривень.

Ми знаємо наші проблемні місця і не приховуємо їх. Щодня металурги і ремонтники працюють на об'єктах, щоб екологічна ситуація в Маріуполі ставала кращою, адже прийти до чистої металургії - одне із завдань Групи Метінвест.

Продукція високої якості

- Ми знаємо, що пандемія відбилася на підприємствах як малого, так і великого бізнесу. Розкажіть, наскільки сьогодні меткомбінат «Азовсталь» зумів підлаштуватися під новий ринок? Чи змінилася робота з замовниками?

- Коли грянула пандемія коронавірусу, пряме спілкування з клієнтами стало складним. Більшість проєктів і програм, в тому числі і будівництво, завмерли через відсутність коштів, а ми втратили значну частину клієнтів. Але ми не зневірились і не зупинилися, а почали шукати нові підходи. Сьогодні ми намагаємося залучити, здивувати, зрозуміти клієнта. Я можу з гордістю сказати, що меткомбінат «Азовсталь» виробляє найякісніший метал у всій країні, і це результат наших старань.

Наше завдання незмінне: для збереження конкурентоспроможності необхідно максимально зберегти наявні ринки збуту, виконуючи складні замовлення, а також завойовувати нові - за рахунок розвитку продуктового портфеля і високої якості металопрокату. І завдяки командній роботі фахівців підприємства нам це вдається. «Азовсталь» продовжує розробляти нові види металопродукції з урахуванням вимог замовника. Цьогоріч пріоритетним напрямком у виробництві став листовий прокат, призначений для будівництва вітрогенераторів на замовлення Metinvest Trametal і Lemving Muller. Особлива увага також приділялася виготовленню продукції для ключових покупців і виробництву прокату для будівництва запорізького мосту.

Маріуполь для життя і роботи

- Енвере Омаровичу, крім змін всередині виробництва Група Метінвест щорічно виділяє десятки мільйонів гривень на розвиток соціальної сфери нашого міста. Відзначимо ключові проєкти Метінвесту цього року.

- На наших підприємствах працюють десятки тисяч маріупольців. Вони та їхні родини живуть у нашому місті, тут відпочивають, навчаються, отримують медичну допомогу, і ми хочемо, щоб з кожним роком соціальна сфера ставала кращою. Завдяки великим проєктам спільно з міською владою ми намагаємося поліпшити життя кожного жителя Маріуполя - дітей, молоді, пенсіонерів.

Зовсім нещодавно покладено початок будівництву абсолютно нового технічного університету, аналогів якому немає в Україні. Метінвест Політехніка - це про патріотизм, про вибір своєї країни для життя і роботи. У цьому університеті навчатимуться кращі студенти зі всієї України. Тут буде освітня база, за якою їдуть в Європу. Тут будуть умови, в яких захочуть вчитися українці і навіть іноземні студенти. Ми зможемо підготувати молодих фахівців, які будуть готові працювати на сучасних машинах, обладнанні, за стандартами, які встановив новий час.

Метінвест Політехніка - один із сигналів про те, що Група Метінвест в Україні всерйоз і надовго. Щоб молодь залишалася в місті, необхідно нове, сучасне житло. Саме тому Група Метінвест допомагає місту будувати новий багатоквартирний будинок із застосуванням сталевих конструкцій з металу, який безкоштовно постачають металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь». Всього для будівництва потрібно понад 400 тонн сталі, 300 наш меткомбінат вже виготовив і передав. Це унікальний проєкт в сфері сталевого будівництва не тільки в Маріуполі, але й в Україні.

Ще один проєкт - реконструкція парку імені Гурова. Цього року Група Метінвест інвестувала в проєкт 58 мільйонів гривень. І звичайно ж, пірс на Приморському бульварі. Торік була повністю відремонтована перша частина, і це, напевно, те місце, де містяни зробили найбільше своїх світлин, оскільки сучасно, оскільки подобається людям результат. Цьогоріч ми продовжили тенденцію і ремонтуємо другу частину. Інвестиції компанії в цей проєкт - понад 13 мільйонів гривень.

Для нас важливо, щоб Маріуполь був гарним атмосферним містом. Важливо, щоб місто любили його жителі і закохувалися ті, хто сюди приїжджає. Важливо, щоб молодь обирала своє рідне місто для життя, навчання, створення сім'ї, побудови кар'єри. Ми віримо, що саме так і буде, і робимо Маріуполь кращим.


Про найголовніше. Енвер Цкітішвілі підкреслює: «Для нас важливо, щоб Маріуполь любили його жителі і закохувалися ті, хто сюди приїжджає».


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)