Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Чому сніг взимку стає рідкістю

Людмила Єрмішина
15січ'21 19:01
Синоптики прогнозують, що січень і лютий будуть відносно теплими, але Водохресні морози все-таки прийдуть

Водохресні морози, згідно з народною прикметою, самі»злі". Схоже, вона вірна і в наші дні, коли сніг випадає рідко і лежить недовго, а зима схожа на пізню сльотаву осінь. Збіг чи ні, але за прогнозами саме до 19 січня в приазов'ї очікується істотне зниження температури.

Ультраполярное вторгнення

Мороз міцнішатиме поступово, і його прихід можна буде відчути вже сьогодні.

«Холодне повітря арктичного походження почне заходити в Україну з 15 січня, температура в нічні години протягом 15-19 січня становитиме мінус 13-20 градусів, в деяких місцях можливо до мінус 20-22», – прогнозує український синоптик Наталка Діденко.

У майбутні вихідні, за даними сайту Гідрометцентру, в Маріуполі очікується мороз мінус 11-13 градусів вдень, вночі – до мінус 17.

Завідуюча сектором гідрометпрогнозів Маріупольської гідрометобсерваторії Наталія Межерицька для «Приазовського робочого» прокоментувала: 

«Це наслідок ультраполярного вторгнення арктичного антициклону. Мороз досягне піку 19 січня, на Водохреща, коли очікується до мінус 13 градусів. Але вже 20 січня він почне спадати. Починаючи з 16 січня опадів не передбачається».

Український народний синоптик Леонід Горбань ще минулого місяця також прогнозував мороз на Водохреща-до мінус 20 градусів вночі. А після Хрещення - до мінус 25 градусів, але, звичайно, не в нашому регіоні.

Січень вважається найхолоднішим місяцем в році. За даними заступника директора Гідрометцентру Анатолія Прокопенка, середньомісячна температура повітря, вирахувана на основі багаторічних спостережень, становить 1-6 градусів морозу в східних, Сумській і Чернігівській областях, в Карпатах – 7-8 градусів морозу. У нинішньому році передбачається,що Січень виявиться на 2-2, 5 градуса тепліше середніх багаторічних значень. Снігу випаде небагато, в основному мокрий або з дощем.

Погода, що ти робиш?

Синоптики відзначають закономірність: зимових днів, коли температура повітря нижче нуля, стає все менше. Середня температура зими в останні роки значно вище, ніж в середині ХХ століття і навіть початку ХХІ. Хоча минуло не так багато часу, глобальні зміни клімату позначаються і на погоді в Україні.

Стрімке зростання температури повітря в останнє десятиліття відзначають відразу п'ять авторитетних організацій світу, включаючи NASA і Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США. Вчені прийшли до висновку, що причиною потепління є збільшення викидів в атмосферу діоксиду вуглецю та інших парникових газів в результаті людської активності. Як наслідок-всілякі погодні аномалії: небувала спека, інтенсивні опади або, навпаки, посухи. Зараз примхи погоди дивують Іспанію-зазвичай сонячна країна, в якій сніг випадає тільки в гірській місцевості, помітна товстим шаром снігу. Прогнозують снігопади і на Корсиці, Сардинії та в Італії.

Складна погодна ситуація і в більш північних країнах Європи. Так, в Австрії, в Східному Тіролі, під вагою снігу впала будівля. У Зальцбурзі за одну ніч випав метровий шар снігу. У Німеччині теж були сильні снігопади, хоча в останні роки зими там були безсніжними і відносно теплими. Погода стає непередбачуваною і все частіше кидається в крайнощі. Тому синоптики обережні з довгостроковими прогнозами, констатують лише те, що в Україні зими стануть як в Європі, сльотавими і похмурими, а літо буде довше. Цілком ймовірно, що і в 2021-му, як і в попередні роки, нас чекають температурні рекорди і незвичайні погодні аномалії.



Фото Аліни Комарової: Замість білого покриву-ожеледь. Нинішньої зими сніг якщо і буде, то ненадовго.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)