Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Центральна тема – людина

Людмила Єрмішина
17вер'21 13:54

Як вже розповідав «Приазовський робочий», до 19 вересня в Маріуполі проходить другий відкритий фестиваль театрального мистецтва «Театральна брама».

На правах сторони, що приймає, Донецький академічний обласний драматичний театр (Маріуполь) відкривав фестиваль показом рок-опери «Біла ворона». Магістр мистецтвознавства, театральний критик Дмитро Єрмолович-Дащинський (Польща) вважає, що для драматичного театру експеримент з постановкою рок-опери можна вважати вдалим: «Прекрасний матеріал – і музика, і поетична складова. Але синтез музики й драми – безумовно, складний жанр».

«Біла ворона» – наймасовіший спектакль фестивалю, всі інші – постановки з невеликим акторським складом або моновистави. Через карантинні обмеження театри України та світу змушені були звернутися до формату малої сцени, та й для виїзного показу це набагато простіше. З іншого боку, «витягнути» поодинці весь спектакль під силу дійсно сильним майстрам сцени. І в Маріуполь приїхали якраз такі.

У другий день фестивалю Львівський академічний музично-драматичний театр представив моновиставу «Маргарита і Абульфаз» за оповіданням білоруської письменниці Світлани Алексієвич у виконанні актриси Олени Дудич. Примітно, що в середині 80-х ця актриса починала свій творчий шлях на сцені в Маріуполі. І, як зізналася після показу, зустрітися з театром своєї юності для неї було зворушливо і приємно. Хоча історію вона привезла важку – про часи кривавого геноциду вірмен, погром 1990 року в Баку.

«"Маргарита і Абульфаз" зачіпає велику гуманістичну тему: коли настає той момент, коли людина перестає бути людиною? І тут оживає все: і події 2014 року на Донбасі, і події серпня 2020 року в Мінську...» – прокоментував Дмитро Єрмолович-Дащинський.

Увагу маріупольців привернула драма «Хлібне перемир'я», поставлена за однойменною п'єсою сучасного літератора Сергія Жадана Харківським академічним українським драматичним театром. Зал був практично заповнений – тема постановки для жителів міста особливо чутлива. Письменник спеціально для показу в Маріуполі записав відеозвернення, в якому сказав, що для нього цей твір – дуже особистий, і він сам, і режисер, і актори кожен раз з хвилюванням чекають нову зустріч з глядачами. А в Маріуполі – особливо:

«Події, які ви побачите у виставі, ви могли спостерігати або навіть бути їх учасниками десь на околиці свого міста».

Драма «Хлібне перемир'я» – про тих, хто дізнався у 2014 році, що таке війна, про їхні страхи та надії. Деякі глядачі, обговорюючи постановку, говорили про те, що підняті в ній питання – занадто болючі для міста і регіону, інші – навпаки, шкодували, що цю п'єсу поставили не в Маріуполі.


Світлина Лева Сандалова


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)