Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Десятиліття кубізму Павла По

Олег Рисьєв
24бер'21 16:10

Ключове слово персональної виставки маріупольського художника - свобода. В першу чергу, від стереотипів.

Розкласти реальність на прості геометричні форми, щоб відтворити її з новим розумінням: творчість в напрямку кубізм вимагає від художника особливого ​​світосприйняття, а від глядача - співтворчості у вгадуванні і розумінні роботи. У Центрі сучасного мистецтва і культури імені Куїнджі відкрилася виставка «10 років кубізму» маріупольського художника Павла По (Павла Пономаренко).

Павло Пономаренко починав у 2011 році як художник-аматор, перші його роботи були виконані в реалістичній манері. Коли ж він зрозумів, що в цьому жанрі йому тісно, ​​звернувся до кубізму.

«Я самоучка - навчався з літератури, інтернет-джерел, хотів стати художником, що б це не означало, - розповідає Павло По. - У 2017 році, коли мене прийняли до Національної спілки художників України, я, можна сказати, став професійним живописцем. Бути художником - значить всі свої думки і прагнення так чи інакше підпорядковувати творчості».

Зараз Пономаренко продовжує поєднувати творчість зі своєю основною роботою на меткомбінаті «Азовсталь».

За 10 років художник взяв участь більш ніж у 20 виставках в Маріуполі та Києві, серед яких і «Меморіал Куїнджі», і виставки в складі арт-дуету Ars Altera. В останні три роки Павло Пономаренко практично не виставлявся. «10 років кубізму» представляють його живопис і графіку.


«Розмова». Дивитися в одну сторону важливіше, ніж один на одного.

«Тут картини про життя міста та його мешканців, моїх знайомих і історичних особистостей. Безліч осіб - через портрети відображено життя Маріуполя, багатогранність його жителів в їх самовиявленнях на світі. Крім того, виставлені і дві абстрактні роботи «Поліклініка» та «Синьо-чорний"», - каже Павло.

За словами художника, він не дотримується кубізму в класичному розумінні, підхід Пономаренка має на увазі неприйняття звичного погляду на речі та пошук власного творчого методу. Павло зазначає, що його манері властиві елементи сезаннівського і аналітичного кубізму. Одна з робіт, в якій метод Пономаренка виражений в максимальній повноті, - портрет Архипа Куїнджі. Чорно-білий, з суворою незграбністю, він передає характерні риси обличчя нашого талановитого земляка.

«Тонка грань між відсутністю способу і присутністю його у вигляді силуетів, що вгадуються, - характерна риса робіт Павла По, - каже директор Центру сучасного мистецтва імені Архипа Куїнджі Ірина Волкова. - Девізом виставки «10 років кубізму» стала свобода. Від стереотипів сприйняття і мислення, від обмеження широти і різноманітності буття, свобода самовираження. Художник залишається вірним собі та продовжує зображати місто і його жителів у той спосіб, який сам для себе відкрив і викристалізував».

Відвідати виставку Павла Пономаренка можна до 7 квітня.


«Атлети». Павло Пономаренко проти штампів: образ спортсменів у нього гранично спрощений, панує колір, а не форма.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)