Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Для успішного майбутнього

Еліна Прокопчук
30лип'21 14:27

У старших класах школярі приймають найважливіше рішення - обирають професію, якій вони ладні присвятити життя.

У цій справі легко помилитися: звернути увагу на те, що модно, піти за порадою однокласників і друзів. І якщо пріоритети розставлені неправильно, в житті потім доводиться нелегко. При виборі навчального закладу важливо брати до уваги кілька факторів: здатності і амбіції вступника, затребуваність обраної спеціальності, можливості працевлаштування та подальшого розвитку. У нашому місті працюють два металургійні комбінати, низка інших виробництв, а отже, найбільший попит - на технічних фахівців. Які можливості чекають на випускників, які оберуть робітничі професії? Про це в ефірі телеканалу «Сигма» розповіли директор Центру кар'єри Метінвест Віталій Тишечко, директор Маріупольського вищого металургійного професійного училища Олексій Єфименко та заступниця директора Маріупольського професійного машинобудівного ліцею Інна Сафановська.

Потрібні слюсарі та верстатники

Зараз у місті - дефіцит кваліфікованих робітників. Підприємствам потрібні молоді спеціалісти, які готові відточувати майстерність. Таким співробітникам Група Метінвест надає високу заробітну плату, соціальні гарантії, можливості саморозвитку.

Перший крок на цьому шляху - вступ до одної з установ середньої спеціальної технічної освіти, з якими співпрацюють металурги. Директор Центру кар'єри Метінвест Віталій Тишечко розповідає: «У 2018 році на перше робоче місце ми працевлаштували 367 випускників навчальних закладів, у 2019-му - 233, а 2020-го - лише 197. Училища та коледжі покривають лише 23% наших потреб, неукомплектованість груп становить 660 осіб. Ми прагнемо, щоб навчальні заклади готували більше молодих фахівців, і для цього потрібно разом підвищувати популярність робітничих професій».

Директор Центру кар'єри Метінвест підкреслив, що найбільш затребувані фахівці таких напрямків: електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, електрики, машиністи крана, машиністи тепловоза, водії автотранспортних засобів, верстатники широкого профілю, токарі. Річна потреба меткомбінатів у цих фахівцях у Маріуполі складає 1094 особи.

Думати про перспективи

Такий стан справ керівники навчальних закладів пояснюють тим, що довгі роки робочі професії не вважалися престижними, тож ситуацію потрібно змінювати.

Директор Маріупольського вищого металургійного професійного училища Олексій Єфименко каже:

«Заробітна плата, яку отримують наші випускники в 18 років, може бути в півтора рази вище, ніж у випускників вузу, які шукають роботу. Хлопцям, які закінчили середні спеціальні навчальні заклади, не доводиться витрачати час на пошуки робочих місць, вони обирають, куди піти працювати. У наших випускників є гарантія працевлаштування і конкурентної зарплати».

Також, каже Олексій Єфименко, раніше молодь зупиняла невисока стипендія. Студенти коледжів і училищ отримують від держави всього 490 грн на місяць, тоді як студенти вузів - набагато більше. Цього року проблема розв’язана - з вересня Група Метінвест виплачуватиме додаткові стипендії учням профільних спеціальностей.

Які спеціальності обрати Стипендіальна програма Групи Метінвест розрахована на 1125 учнів, її бюджет - понад 5 млн грн. Вона охоплює цілу низку затребуваних спеціальностей: слюсар-ремонтник, верстатник широкого профілю, електрогазозварник, газорізальник, електромонтер, оператор поста управління стана гарячої прокатки, машиніст крана металургійного виробництва, оператор верстатів з програмним керуванням, електрозварник, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу , підручний сталевара конвертерного виробництва, а також «Металургія» і «Галузеве машинобудування». За детальною інформацією про програму можна звернутися в Центр кар'єри Метінвест у Маріуполі: особисто, відвідавши його офіс за адресою: пр. Металургів, 68 (понеділок-п'ятниця з 9:00 до 18:00), або зателефонувавши за номером 0-800-606-000.

У програмі беруть участь такі навчальні заклади: Маріупольське вище металургійне професійне училище, Маріупольський центр професійно-технічної освіти, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей, Маріупольський професійний коледж Приазовського державного технічного університету. На першому курсі всі студенти будуть гарантовано отримувати стипендію від Групи Метінвест - 700 грн. Ті, хто буде старанно вчитися і досягне хороших результатів в освоєнні професії, з другого-третього курсу можуть розраховувати на збільшення стипендії від Групи Метінвест - до 1000-1200 грн. Також студенти мають можливість опановувати професію в сучасних навчальних центрах, а пізніше - і на реальному виробництві. Олексій Єфименко розповідає: 

«У 2018 році в нашому училищі був створений навчально-практичний центр за спеціальністю «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», а 2020 року - з електрозварювального напрямку. Нам оновили приміщення, наповнили їх сучасним обладнанням. Учні можуть опановувати професію на тій техніці, з якою в майбутньому вони будуть працювати». Це дає свої результати - студенти займають призові місця на обласних і всеукраїнських конкурсах.

Заступниця директора Маріупольського професійного машинобудівного ліцею Інна Сафановська також зазначає - викладачі роблять все, щоб підготувати грамотних фахівців, які прагнуть розвиватися: 

«Спочатку учні проходять навчання у нас, для цього створені майстерні, кабінети професійної підготовки. Потім вони йдуть на практику в цеху підприємств. Там вони знайомляться з умовами праці, навчаються на робочих місцях».

Під час практики студенти отримують заробітну плату і свої перші робочі розряди, знайомляться з дружною родиною азовстальців та іллічівців. Виходячи з навчального закладу, вони точно знають, на яку роботу і зарплату можуть розраховувати.

Висока стипендія, велика зарплата

Зараз вступна кампанія в маріупольські установи середньої спеціальної технічної освіти триває, прийом триватиме до кінця вересня. 

«За деякими спеціальностями групи майже укомплектовані. Це «Помічник машиніста тепловоза», «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Машиніст крана». А ось на верстальника широкого профілю та слюсаря-ремонтника поки йдуть мало. А даремно - це дуже перспективні професії», - говорить Олексій Єфименко.

Викладачі нагадують: в 15-16 років студенти можуть отримувати хорошу стипендію, а в 18 - вже й гідну зарплату. Крім того, молоді фахівці, у яких є амбіції і бажання розвиватися, мають всі шанси побудувати кар'єру. Кожний учень, доклавши зусиль, може стати бригадиром, майстром або навіть начальником цеху на підприємствах Групи Метінвест. На початку шляху співробітникам допомагають досвідчені колеги. 

«За кожним працівником закріплюється адаптер, який вводить людину в колектив, а також наставник, який знайомить з секретами професії. Всі молоді співробітники можуть брати участь в спортивних програмах, професійних конкурсах, змагатися і перемагати», - говорить Віталій Тишечко.

Для того щоб плідно працювати, потрібно добре відпочивати. Тому в молодіжних організаціях влаштовують поїздки, спортивні змагання, відпочинок на природі. Кожен може проявити себе і стати новим молодим лідером Групи Метінвест.


Світлина Аліни Комарової. Незабаром за парти. У вересні студенти технікумів і училищ розпочнуть навчання, фінансовою підтримкою стане стипендія Групи Метінвест.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)