Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Допомогу для важкохворих дітей збільшать більш ніж в два рази

Людмила Кудріна
17лют'21 12:05

Рада прийняла закон, який набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Замість 1769 грн, як зараз, допомога для тяжкохворої дитини може скласти від 4200 до 5236 грн, в залежності від її віку. Верховна Рада прийняла новий закон, який на момент підготовки цієї публікації відправлений на підпис Президенту України.

Повна назва документа: Закон «Про внесення змін до статті 187 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей з важкими хворобами». Мова йде про дітей, яким не встановлено інвалідність.

Зміни торкнулися лише одного пункту. Зокрема, досі допомога таким дітям прив'язується до розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Новий закон визначає: розмір допомоги повинен бути не менше двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку.

Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року.

З урахуванням того, що в січні, як правило, діють раніше прийняті грудневі соціальні стандарти, нескладно підрахувати, якими будуть розміри виплат.

Так, згідно із законом про Держбюджет-2021, з 1 грудня цього року прожитковий мінімум для дітей віком до шести років складе 2100 грн; для дітей віком від шести до 18 років - 2618 грн.

Тобто розмір допомоги для важкохворих дітей з 1 січня 2022 року становитиме від 4200 до 5236 грн і буде залежати від віку дитини.

Про які важкі хвороби йдеться? Нагадаємо, їх перелік дає стаття 187 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Це діти, яким не встановлено інвалідність, але в той же час вони хворі на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні хвороби, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, а також діти, які отримали важку травму, вимагають трансплантації органу та паліативної допомоги.

В Україні понад 70 тисяч таких дітей.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)