Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Екологічно та естетично

Людмила Єрмішина
01гру'21 10:22

Група Метінвест почала тестувати нову технологію пилоподавлення на поверхні шлакових відвалів у балці Грекуватій: поверхню відвалів закріплюють за допомогою спеціального реагенту, який захищатиме її від вітрової ерозії та надасть насипу вигляду зеленої гори.

Закріплювач від австралійських розробників

Група Метінвест застосовує сучасні технології для зниження екологічного впливу шлакових відвалів

Частина верхнього ярусу основного шлакового відвалу в балці Грекуватій вже змінила колір із сірого на зелений. Спеціальне полімерне покриття, яким обробляють поверхню відвалу, не тільки надасть йому естетичнішого вигляду, а й зменшить пилення. Підрядна організація ТОВ «Ен Ес Ті» наносить зелений реагент за допомогою гідромонітора.

Як розповів старший менеджер Групи Метінвест Олександр Філоненко, для обробки використовується реагент Enviro Binder австралійського виробництва:

«Це нетоксичний та екологічно безпечний продукт на основі полімеру. Для нас це нова природоохоронна технологія, але в низці промислово розвинених країн вона вже застосовується з подібною метою. З допомогою цього реагенту закріплюються поверхні, які потенційно пилять, що запобігає їхній вітровій і водній ерозії».

За словами Олександра Філоненка, у тестовому режимі в балці Грекуватій планується обробити реагентом близько 20 тисяч квадратних метрів відпрацьованого борту відвалу з боку селища Сартана та із західного боку відвалу. Якщо технологія добре себе зарекомендує, то поступово оброблятимуться й інші ділянки відвалу.

Мешканці бачать, що проблему вирішують

«Шлакові відвали у балці Грекуватій мають довгу 50-річну історію. Рішення, яке було знайдено Групою Метінвест щодо їх рекультивації, знизить ступінь запилення та надасть їм більш естетичного вигляду», – прокоментував голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, у минулому – селищний голова Сартани.

За його словами, відвали розташовані далеко за межами селища та розміщені з урахуванням рози вітрів.

«Ми у постійному діалозі з Групою Метінвест, завдяки чому знайдено чудове вирішення проблеми, – зазначив Степан Махсма. – Застосування такої технології я бачив у Латвії, де в одному з міст шлакові відвали перетворили на зелену гору».

Шлак - на будівництво доріг

Маріупольські меткомбінати Групи Метінвест продовжують програму допомоги територіальним громадам з будівництва та ремонту доріг у населених пунктах із застосуванням металургійних шлаків. Використання шлаку при будівництві доріг значно дешевше за традиційні будматеріали, помітно зменшує вартість будівництва та ремонту доріг. До того ж металургійні підприємства не лише безкоштовно відпускають шлакову продукцію, а й беруть на себе витрати з її доставки.

«Місцеві громади та комунальні підприємства Маріуполя вже передали понад 800 тисяч тонн шлакової продукції», – зазначив Олександр Філоненко і додав, що багато доріг поблизу Маріуполя побудовано з використанням шлаку металургійних комбінатів.

Світлина Аліни Комарової: Укриття від пилу. Для відпрацьованих шлакових відвалів у балці Грекуватій знайшли екологічне рішення.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)