Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Краща сцена для дебюту майбутніх зірок

Людмила Єрмішина
27сер'21 12:02

У Міському палаці культури завершився ремонт і оснащення концертного залу

Сцена і зал для глядачів, де підводять підсумок своїх довгих репетицій творчі колективи та солісти, де проходять різноманітні події, - серце будь-якого Палацу культури. У Міському палаці культури це серце знову забилося - із завершенням ремонту тут відновляться концерти і театральні покази, фестивалі та випускні вечори. Підведено підсумок і реконструкції, розпочатої ще в 2018 році: тепер палац від і до відповідає назві на головному фасаді - Центр культури «Лівобережний».

Шлях довжиною в чотири роки

У знаковий День 30-річчя Незалежності України в Міському палаці культури побував голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко в супроводі мера Маріуполя Вадима Бойченка.

Ретроелементи образу Палацу культури - художній розпис на стелях в фойє та залу для глядачів - гармонійно поєднуються з сучасними матеріалами і технологіями

Про хід реконструкції Міського палацу культури «Приазовський робочий» починаючи з 2018 року розповідав на своїх сторінках неодноразово. Залишився позаду період, коли творчі колективи були змушені тимчасово переїхати в сусідні заклади освіти, перечікуючи час найактивнішої фази ремонту. Посилювався фундамент, замінювалася покрівля, всі інженерні мережі, віконні та дверні блоки, заново монтувалася система пожежогасіння. Масштабні роботи, які велися в приміщеннях, перетворили сірі стіни і стелі зі слідами течі покрівлі в сяючі новими сучасними покриттями комфортні зали. Потьмяніли розписи на стелях завдяки роботі художників-реставраторів заграли яскравими фарбами. Після закінчення першого етапу творчі колективи та клуби повернулися і продовжили свою діяльність. Другий і завершальний етап полягав у ремонті концертного залу.

Загальна вартість проєкту реконструкції Міського палацу культури - 115,4 млн грн, з яких 35 млн грн - фінансування державного бюджету, 80,4 - місцевого. Велика частина коштів була спрямована на перший етап: ремонт покрівлі, фасаду, внутрішніх приміщень, благоустрій прилеглої території, яка тепер стала улюбленим місцем прогулянок маріупольців різного віку.

Світло, звук - на висоті

У проєкті реконструкції спочатку був узятий курс на збереження архітектурного стилю будівлі, тому в інтер'єрі концертного залу деякі деталі залишилися старими, але вони інтегровані в сучасний дизайн. Усі, хто хоч раз був у палаці, напевно пам'ятають флористичний орнамент і ліпнину на стелі залу для глядачів - вони відновлені майже без змін. Відреставрована і люстра, яка органічно доповнює оформлення стелі.

А ось скрипучі дерев'яні сидіння назавжди пішли в минуле - тепер замість них м'які зручні крісла. Стіни обшиті спеціальними панелями для поліпшення акустичних властивостей. З новою світло- і звуковою апаратурою таланти палацу зазвучать на повну силу.

За словами директорки палацу Тетяни Об'єдкової, нове світлове та звукове обладнання і «механіка сцени» дадуть нове життя концертного залу. До реконструкції у палаці використовувалося освітлювальне обладнання 50-х років, світло було тьмяним і зробити на пам'ять якісну фотографію під час концерту було завданням не з простих. Звукове обладнання хоча й трохи «молодше», але теж було морально та фізично застарілим. Нове обладнання за всіма характеристиками перевершує його.

Губернатор дав високу оцінку побаченому, назвавши заклад культури самим передовим у Маріуполі. Зазначив роль програми «Велике будівництво», в рамках якої на реалізацію проєкту було виділено 35 млн грн з державного бюджету. І позитивно оцінив те, що вдалося досягти оптимального балансу збереження первозданного вигляду будівлі та використання сучасних матеріалів і технологій, що дозволяють домогтися довговічності й надійності.

«Концертний зал - це, безумовно, перлина цього палацу, з таким якісним обладнанням проведення культурно-масових заходів вийде на новий рівень», - зазначив Павло Кириленко.

А Вадим Бойченко, розповідаючи про можливості та завдання палацу, підкреслював, що це - не тільки місце, де можна займатися танцями або цирковим мистецтвом, знаходити друзів за інтересами як дітям, так і дорослим. Це - сигнал маріупольській молоді, молодим батькам про те, що зміни, які зараз стрімко міняють інфраструктуру міста, не випадкові. Що Маріуполь розвивається в різних сферах - охорона здоров'я, культура, спорт, дошкільна й шкільна освіта. Що варто вірити в майбутнє Маріуполя та України, там, де наш будинок, де наші земляки. Де ми разом, а тому здатні на більше, де ми можемо стати частиною змін, що відбуваються.

В оновлений палац - на день відкритих дверей

Одна з традицій Міського палацу культури - дні відкритих дверей напередодні початку нового навчального року. Цей рік - не виняток: вже 29 серпня всі бажаючі зможуть познайомитися з керівниками творчих колективів на концерті-презентації, який розпочнеться о 18:00 на майданчику перед центральним входом.

У палаці ні багато ні мало 30 колективів художньої самодіяльності та клубів за інтересами, в яких займаються близько 800 чоловік, 600 з них - діти. Це колективи різної спрямованості - від балету до хіп-хопу, від театрального мистецтва до паркуру. Серед найвідоміших - народний естрадно-цирковий колектив «Весела арена», народний ансамбль бального танцю «Вернісаж», театр естрадного танцю Live, ансамбль сучасної естрадної хореографії «Адреналін», ансамбль східного хореографії «Фіруза», театр «Грані», театр моди «Анжеліка» та інші.

Деякі колективи та їхні керівники настільки популярні, що потрапити до складу можна тільки на конкурсній основі, причому конкуренція досить висока. Палац запрошує маріупольців на день відкритих дверей - знайти собі заняття для душі тут можуть і люди третього віку, головне - бажання.


Світлина Аліни Комарової: Варто докладати зусиль на репетиціях, аби вийти на таку сцену. Оновлений концертний зал став найкращим серед маріупольських Палаців культури.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)