Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Креатив в індустріальному місті

Олег Рисьєв
15січ'21 23:20

Маріуполь відкрив ланцюжок форумів для молодих художників та арт-менеджерів «Митець і місто»
Культурне життя в локдаун змінило формат-8 січня стартувала серія онлайн-марафонів "Митець і місто" для креативної молоді 15-22 років з Маріуполя, Херсона, Кривого Рогу та Запоріжжя. Перший форум пройшов у нашому місті - учасники слухали лекції від українських та американських художників і арт-менеджерів і працювали над своїми ідеями, щоб на фінальній зустрічі, яка пройде після закінчення карантину, поборотися за грант у тисячу доларів.
Проект реалізується Запорізькою організацією "Культ-прожектор " та Запорізьким обласним центром молоді за підтримки посольства США в Україні.

"Наша мета-активізувати молодь індустріальних міст, навчити її працювати з культурними проектами, розповісти про стратегії реалізації креативних ідей та допомогти переосмислити простір та імідж своїх міст, – розповідає координаційний менеджер проекту в Маріуполі Катерина Храпович. - Майбутнє наших міст - в руках талановитих і активних молодих людей"»

"Божевільні" арт-ідеї з Маріуполя
Таких талановитих і активних в Маріуполі набралося більше сорока-школярі та студенти, учасники гуртків і театральних студій, музиканти і художники. Два дні вони слухали лекції від американського мураліста та ілюстратора Міші Тютюнника, мистецтвознавця Катерини Рай, графічного дизайнера Ярослава Бєлінського та інших експертів у сфері паблік-арт, цифрового мистецтва та брендингу, спілкувалися з ними онлайн, виконували інтерактивні завдання та обговорювали, які проекти потрібні Маріуполю.
Один з учасників - Владислав П'ятін з народного театру "Театроманія". У свої 15 років у нього вже незвичайний досвід актора і режисера і кілька знятих короткометражок. У планах - зняти ще один фільм про занедбані будівлі Маріуполя, щоб потім влаштувати його показ в одному з тих же будівель. Інша ідея більш амбітна - відкрити в Маріуполі кіностудію. «У нас в місті є багато вільного місця, де можна організувати студію, тим більше невелику і аматорську», – ділиться Влад.
А у 19–річної студентки ПДТУ Юстини Жижномирської інша ідея-відновити і перетворити на арт-об'єкт колишній фонтан на Грецькій площі, де можна було б проводити і кінопокази, і виставки.

"Більше ентузіазму Маріупольської молоді мене здивувало тільки різноманітність ідей молодих людей – - ділиться організатор форуму Вікторія Верес. - Лунали пропозиції відкрити тимчасову галерею в центрі міста, кіностудію, інклюзивний театр для слабо - і нечуючих людей. Навіть якщо ці проекти не виграють фінальний грант, ми все одно будемо підтримувати учасників хоча б на рівні менторства – такі класні і божевільні в хорошому сенсі слова ідеї не можна залишати без уваги».

Арт-менеджмент - інша область в арт-індустрії, яку теж не оминули увагою на форумі.

"Буває так, що художник не володіє менеджерським талантом і йому необхідний куратор, який зможе займатися його проектом, – пояснює Верес. - Можливо, хтось із учасників по ходу форуму прийшов або ще прийде до думки спробувати себе в управлінні хоча б найменшим арт-проектом».

Темі арт-менеджменту була присвячена і лекція експерта в області сучасного мистецтва Каті Тейлор, яка розповіла про те, як уникнути помилок при реалізації свого проекту і не творити собі в збиток.
До десяти команд від кожного міста
Спочатку всю серію форумів планувалося провести наживо в кожному з чотирьох міст. Але посилилися карантинні заходи внесли свої корективи - «Митець і місто» перейшов в онлайн. Для цього Запорізький обласний центр молоді відкрив свою студію, звідки велися трансляції лекцій, а організатори виходили на зв'язок з учасниками форумів та експертами.
Сама програма - реакція на умови карантину, коли у молоді мало мобільності, вона обмежена в переїздах, але, залишаючись у своїх містах, не втрачає бажання творити, пояснюють організатори. А чотири форуми - підготовка до фінального культурного форум-баттлу, який пройде в березні в Запоріжжі. Як сподіваються організатори конкурсу, цього разу в офлайн-форматі.

"Наступні п'ять тижнів учасники будуть працювати над своїми ідеями, допрацьовувати і деталізувати плани, можливо, придумають щось ще,-розповідає Катерина Храпович. - Весь цей час їх підтримуватимуть наші ментори, які допоможуть командам підготувати успішні презентації для фінального пітчингу".

Від кожного з чотирьох міст на фінальний конкурс поїде до десяти команд, які поборються за грант в тисячу доларів, щоб запустити свій проект.

"Форум і така робота в сфері мистецтва не для підлітків з кліповим мисленням, це вимагає граничної концентрації і максимальної віддачі, – говорить Вікторія Верес. - І тим сильніше мене вражають ці енергійні і відповідальні у своєму підході до справи маріупольські Підлітки та юнаки – всі дійшли до фінального акорду форуму, всі активно працювали над завданнями і проектами і всі, як ми сподіваємося, зможуть представити Маріуполь у фіналі конкурсу».

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)