Щороку на фестивалі Startup ГогольFest нам розповідають про те, як змінюється сучасне мистецтво. І цього разу освітня програма «Гімназія» була насиченою. Допитливі маріупольці «дегустували» книжкові новинки, обговорювали українське кіно і разом з гостями міста досліджували Маріуполь.
Всі три дні фестивалю у маріупольців була можливість відправитися на аудіоекскурсію по місту. Для цього потрібно було просто вважати своїм пристроєм QR-код, розміщений у «Вежі». Екскурсію створили за книгою німецько-української письменниці Наташі Водін «Вона була з Маріуполя». Це – автобіографічний твір про долю жінки та її батьків, які в роки Другої світової війни потрапили до трудового табору в Німеччині.
В ході екскурсії жителі гуляли по центру міста і слухали фрагменти з книги. Охочих було багато – всі вони змогли представити Маріуполь XX століття та просту сім'ю, на долю якої випали випробування.
Світлина автора: Вийшли за рамки. Частина сторілівінг-екскурсії Богдани Неборак: учасники могли зробити незвичайну світлину морського узбережжя.
Також традиційно в рамках фестивалю пройшли кінопокази – в яхт-клубі «Азовсталь» глядачі насолоджувалися переглядом фільмів від українських режисерів. А в «Цифровому холі» центру сучасного мистецтва «Континенталь» можна було «продегустувати» книги – актори, режисери, художники-аніматори створили сети різних літературних творів та представили їх публіці.
Чимало маріупольців слухали пізнавальні лекції від президента, засновника і театрального режисера ГогольFest Владислава Троїцького та директора ГогольFest Максима Демського.
На думку Владислава Троїцького, зараз Маріуполь є одним з тих міст України, які формують культуру країни.
«Якщо в перший рік люди з недовірою і нерозумінням ставилися до сучасного мистецтва, то зараз його сприйняття змінилося. Тепер, коли ми сюди приїжджаємо, ми зустрічаємо людей, які відчувають у фестивалі якусь силу, вони стали його активними учасниками», – поділився режисер.
Він підкреслив, що для організаторів ГогольFest Маріуполь став другою домівкою, а жителі міста – рідними.
Одне з головних нововведень освітньої програми цього року – п'ять сторілівінг-екскурсій. У них Маріуполь, його сквери й двори стали сценою для гостей з інших міст. Вони розповідали глядачам про далекі подорожі та художні твори, а маріупольці отримували новий цікавий досвід.
Куратор освітньої програми Анастасія Євдокимова розповіла, що такий формат екскурсій абсолютно новий для Маріуполя: «Якщо слово «сторітелінг» нам добре знайоме, і воно тільки про розповіді історій, то «сторілівінг» – проживання різних ситуацій і культурних дослідів. Кожна з екскурсій – глибоке занурення в те, чим займається і живе екскурсовод».
Гіди розповідали історії, взаємодіяли з глядачами, відповідали на запитання. Так, першою сторілівінг-екскурсію у Міському саду провела культурний менеджер, автор подкасту «Взяла і прочитала» Богдана Неборак. Від неї глядачі почули історії письменників та їхніх творів, дізналися, як підступитися до читання і повторно відкрити знайомий текст, щоб зрозуміти: не буде так, як було.
Дівчина розповідала про книги Тараса Прохаська, Сільвії Плат, Маргеріт Дюрас та інших авторів. Ділилася власними висновками, винесеними з творів.
«Деякі книги я читала по три рази та кожен раз сприймала їх інакше. Я люблю літературу, яка розвиває уяву, усуває моральні блоки й затискачі, вчить робити обдуманий вибір. Сподіваюся, що мій досвід надихнув людей на прочитання книг», - поділилася Богдана Неборак.
На наступній екскурсії маріупольці дізналися про подробиці майбутньої експедиції мандрівника з Івано-Франківська Богдана Ославського. Він розповів, що взяти з собою в похід, як скласти рюкзак, і показав, як правильно зібрати намет.
«Я здійснив десятки походів по різних країнах світу, і сьогодні в моїх планах нова мета – першим в Україні пройти всі Карпати через чотири країни – Румунію, Україну, Польщу і Словаччину. Разом з другом Артуром Сачковським ми плануємо пройти дві тисячі кілометрів за сто днів», - поділився Богдан.
Свою подорож друзі назвали «Арка Карпат», і вже 15 червня вони планують відправитися в дорогу. Як орієнтуватися по мапах, яку з собою брати їжу та одяг? Про все це він розповів маріупольцям.
«Особливостей підготовки до походу дуже багато, починаючи від вибору рюкзака і закінчуючи придбанням газового балона. Найскладніше зараз – перетнути чотири кордони, але ми активно працюємо над цим питанням, - розповідає Богдан Ославський. - Похід в гори на сто днів – серйозний фізичний, емоційний та фінансовий виклик, який насправді під силу кожній людині».
Низку екскурсій продовжила дружина мандрівника репортажист Світлана Ославська. Вона влаштувала прогулянку по приватному сектору Маріуполя і розповіла про особливості старих будинків. З літературознавцем Іриною Пасько городяни здійснили «Вилазку в літературу Дніпра». Вона познайомила учасників з місцевими творами, а редактор видавництва «Віват» Олена Рибка поділилася історіями про подорожі Григорія Сковороди.
Світлина автора: Тримайтеся, гори. Мандрівник Богдан Ославський не тільки розповів про особливості майбутнього походу в Карпати, а й показав маріупольцям, як правильно збирати намет і використовувати спальний мішок.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден