У Центрі сучасного мистецтва і культури імені Архипа Куїнджі відкрилася виставка малюнків дітей, які відвідують заняття в «Світлиці» – творчому просторі, який діє за підтримки волонтерів та міжнародних благодійних організацій «Мальтійська служба допомоги» та «Фундація Святого Миколая» (Польща).
Сироти, діти з сімей переселенців і ті, хто пережив артобстріли в підвалах, вони не просто малюють, для них це необхідний емоційний виплеск – арт-терапія.
«Світлиця» – це місце, де проводяться уроки малювання та декоративно-прикладного мистецтва, грають в шахи та знайомляться з народними традиціями. «Наші педагоги працюють в основному з дітьми, яким потрібен особливий підхід. Є у нас і психолог, – розповіла «Приазовському робочому» незалежний волонтер Катерина Сухомлинова. – Налагодити емоційний контакт з окремими дітьми буває нелегко. У кожної дитини своя історія. Є діти, розлучені з батьками. Сирота, у якого є тільки бабуся і який бореться з тяжкою хворобою. Є дівчинка, яка пережила обстріли в Широкиному. Здавалося б, минуло чимало років, але психологічні наслідки пережитого все ще дають про себе знати – ми це помічаємо. Ця дівчинка досі дуже рідко посміхається. Але коли бере в руки пензель і фарби, немов змінюється».
Волонтер констатує: на настрої дітей позначається і тривале перебування в стані карантину, коли замість спілкування з однолітками діти були замкнені в чотирьох стінах, коли багато звичних радостей опинилися під забороною – масові заходи, екскурсії, поїздки. Переносячись в світ власних фантазій та намагаючись вловити і передати красу, діти отримують необхідну порцію позитивного настрою, розслаблення.
Малюнків з «Світлиці» небагато – на виставку відібрали найвдаліші. В них головне те, що процес створення допомагав їх авторам мріяти, відчути себе творцем свого власного всесвіту.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден