Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Літні майданчики чекають юних артистів

Людмила Єрмішина
19тра'21 12:38

Палаци культури Маріуполя підводять підсумки творчого сезону і готуються до змін.

Добігає кінця непростий навчальний рік, а разом з ним – і творчий сезон, який у палацах культури традиційно фінішує звітними концертами. Новинами та планами з «Приазовським робочим» поділилися керівники чотирьох палаців культури Маріуполя.

Без сцени, але з великими планами

Самий високотехнологічний в Україні – таким повинен стати після реконструкції МПК «Український дім». Проєкт, про який вже розповідав «Приазовський робочий», тривалий, вимагає великих вкладень, але перший його етап вже втілюється в життя. Демонтажні роботи на першому поверсі виконані, починаються оздоблювальні.

Як повідомив директор Міського палацу культури «Український дім» Ігор Павлюк, ремонтні роботи хоч і вносять корективи, але не перешкоджають проведенню занять: «У нинішньому році через те, що наш концертний зал закритий на ремонт, звітних концертів не було. Тільки «Сударушка» у свій ювілейний рік планує провести його. Влітку ми продовжимо заняття: через пандемію діти знову не поїдуть в табори відпочинку, але зможуть проводити час творчо зі своїми друзями. У наших колективах займаються близько 800 дітей, і ми розуміємо, що під час літніх канікул, поки батьки на роботі, їм потрібне дозвілля. Тим більше що саме в теплу пору року проходить велика кількість наших концертних програм – на міських майданчиках, в парках, скверах».

У Міському палаці культури на Лівобережжі, відкритому після реконструкції до Дня міста минулого року, теж з нетерпінням чекають, коли можна буде відновити концерти в залі для глядачів. Ремонт сцени та залу ведеться, в планах – установка нового сучасного світлового і звукового обладнання. За словами заступника міського голови Олександра Кочуріна, в планах відкрити концертний зал до осені.

«Два звітних концерти наші колективи запланували провести на сцені драматичного театру, інші представлять підсумки виконаної роботи у форматі відкритого уроку в місткому фойє, – розповіла директор Палацу культури Тетяна Об'єдкова. – Якщо нічого не завадить, то вже найближчим часом починаються концертні програми просто неба, в яких братимуть участь вихованці наших колективів: у парку «Веселка», на інших майданчиках. Так що літо для нас – продовження творчого сезону, тим більше що за виступами скучили вже і глядачі, і самі юні артисти».
Зберегти пам'ятку архітектури

Наймолодший палац культури, розташований в одному з найстаріших будівель міста, – «Молодіжний» теж мріє про ремонт. Як вже повідомлялося, установа знаходиться в процесі трансформації в центр сучасного мистецтва «Готель "Континенталь"». Передбачається, що це стане місцем проведення виставок, театральних резиденцій, подій на стику різних видів мистецтва. Створення простору підтримує фестиваль ГогольFest.

Але велика будівля кінця XIX століття потребує реставрації, і місто шукає шляхи вирішення цього завдання – воно вимагає значних інвестицій. Є надія на національну програму «Велика реставрація», на яку виділяється майже два мільярди гривень.

«Претендувати на фінансування можуть тільки об'єкти, що мають статус пам'ятки архітектури національного значення, а в Маріуполі цей статус має тільки одна будівля – «Готель "Континенталь"», – прокоментував заступник міського голови Олександр Кочурін. – Нам доведеться конкурувати з проєктами інших міст України, зокрема Каніва, Львова. Але на правах «Великої культурної столиці» ми будемо боротися за збереження нашої архітектурної спадщини».

В рамках проєкту «Велика реставрація» за три роки планується відновити 150 об'єктів, залучаючи як державні, так і партнерські кошти.

Чи буде в «Чайці» Будинок офіцерів?

Вже не перший рік періодично піднімається питання про передачу Палацу культури «Чайка» у відомство військових: Будинок офіцерів у прифронтовому Маріуполі – це логічно. Але в Міністерстві оборони поки роздумують, а місто шукає можливості, щоб провести в будівлі ремонт. Зокрема, проєкт реконструкції буде поданий на розгляд Європейському інвестиційному банку, повідомив Олександр Кочурін.

Тим часом «Чайка» проводить звітні концерти, готується до виступів на літніх майданчиках. І прийняла до своїх лав ще один колектив, про що розповіла заступник директора Оксана Гальченко: «Ще минулого року до нас перейшов народний ансамбль «Веселка» колишнього Палацу культури «Маркохім», велике творче об'єднання, понад 100 учасників. Також у нас з'явився новий клуб «Срібні струни» для людей третього віку, які люблять співати. Всього в наших колективах займається близько 500 дітей, і кожен може знайти заняття до душі та за здібностями».


Світлина Анатолія Спиці: Вчать глядачів приймати нове. «Театроманія» – колектив, який працює на базі ПК «Молодіжний», вже сьогодні повністю відповідає філософії майбутнього центру сучасного мистецтва: діджитал-вистава «Тіні забутих предків» це довела.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)