Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Маріуполь - місто великих перспектив

Альбіна Баркова
10лис'21 10:15

Маріуполь все частіше опиняється в центрі уваги різних тревел-блогерів. Вони гуляють міськими парками та скверами, розповідають про наші туристичні магніти, пробують місцеву кухню.

Ми вже розповідали, як захопили зміни у Маріуполі нашого земляка, телеведучого Андрія Беднякова, як знайомився з історією міста режисер-постановник програми «Орел і решка» Євген Синельников, як спілкувався з молоддю співак та телеведучий Володимир Дантес. Цієї осені своїми враженнями про місто біля моря з багатотисячною аудиторією поділилися автор каналу «It's a Good Trip – Пригоди та їжа!» Олександр Ляпота та мандрівниця Наталя Михальченко.

Один із найкращих в Україні

Тревел-блогер Олександр Ляпота розповів, що до Маріуполя приїхав уже вдруге, у рамках відеошоу «Я тут би жив». Вперше Олександр побував у Маріуполі минулого року. Тоді він оцінив, як добре відреставровано Театральний сквер: підсвічування будинків, доглянуті газони, музичний фонтан та сучасний дитячий майданчик. Під час прогулянки містом цього року блогер згадував, що минулого разу йому дуже сподобалася атмосфера міста.

«Я дуже оцінив усі ті зміни, які відбуваються в Маріуполі. Я спеціально хотів включити до списку відеосерій проєкту саме це місто зі Сходу України і приїхав сюди знову, адже це місто великих перспектив – воно розвивається семимильними кроками», – поділився турист.

Свою другу прогулянку блогер розпочав із проспекту Миру. Гуляючи Театральною площею, Олександр зауважив, що рекламні банери біля театру не псують фасаду будівлі і виглядають стильно:

«Такі банери не виглядають яскравою рекламою, що кричить, – це радує. Ці куби схожі на арт-об'єкти, до них хочеться підійти та прочитати, що все-таки на них написано».

Потім турист вирушив до Міського саду:

«Він ще не реставрований, але я бачу у ньому майбутнє. Це дуже атмосферне місце. Тут багато перспектив».

Блогер згоден із численними експертами – необхідно розвивати територію біля моря, тут прихований величезний потенціал:

«У міста є можливості для цього. Наразі навіть проводиться міський конкурс проєктів повної реконструкції прибережної зони (на момент зйомки конкурс архітектурних ідей ще тривав. – Прим. ред.). Незабаром вона може змінитися до невпізнання».

Вразив блогера й один із головних туристичних магнітів – пірс, який влітку минулого року виглядав зовсім інакше.

«Я не хотів їхати до моря сьогодні, бо не знав, що тут є щось цікаве. Однак підписники розповіли мені, що за рік тут створили дуже крутий простір, на якому можна комфортно відпочити. Тут є столи, лавочки, лежаки, фуд-корт, зелена зона та цікаві арт-інсталяції. Вражає, що такий великий пірс так швидко зробили».

Вже ввечері турист прогулявся до парку «Веселка» і повернувся до центру міста, аби подивитися, як яскраво підсвічується водонапірна вежа в нічний час.

«Я навіть не міг уявити, що вежа світиться увечері так, як і інші будинки. Тут відразу стає так атмосферно – клас!» - розповів Олександр.

Також блогер відзначив унікальність площі Свободи, високо оцінивши сучасні вуличні меблі на алеях, яскраво підсвічену трибуну, 25 птахів світу, що летять, і найдовший пішохідний фонтан у країні.

Наприкінці своєї подорожі Олександр Ляпота резюмує:

«Маріуполь – цікаве, яскраве, перспективне місто. Він має свої проблеми, але я б точно повертався сюди знову і знову, адже це одне з найкращих міст України».

У гостях – амбасадор сходу

Ще однією гостею Маріуполя стала мандрівниця із Дніпра Наталя Михальченко. Вона веде блог у соціальній мережі Instagram, розповідаючи та показуючи своїм підписникам цікаві місця у різних містах України. Блогерка вже була в Маріуполі влітку минулого року, але вирішила повернутись сюди знову.

«Я дуже люблю Схід України. Намагаюся потрапити сюди щонайменше раз на рік і раджу кожному скористатися такою можливістю, адже тут є багато цікавого», – написала мандрівниця у своєму блозі.

За кілька днів перебування в Маріуполі дівчина пройшла пішки десятки кілометрів. Вона відвідала не лише нові туристичні об'єкти, а й старе місто. Найбільше її вразили вулиці Карасівська, Грецька, Фонтанна та Митрополитська.

«Тут неймовірна атмосфера. Я зазнала нереальних емоцій, коли бачила залишки дореволюційних забудов міста купців та міщан. Дуже цікаво було побувати у краєзнавчому музеї», – розповіла Наталя.

Також вона відвідала міський пірс, площу Свободи, храм Святителя Петра Могили та інші цікаві локації.

«Хотілося б відзначити саме ті місця, що відкрили для мене Маріуполь з іншого боку. Так, я була під враженням від багатьох локацій, але мене дуже приємно здивувала скульптура хвилі на оновленому пірсі. Також я у захваті від громадської ініціативи «Життя дверей має значення» та побачила перші відреставровані двері на вулиці Фонтанній, 44. Не менш привабливими були мініскульптури архітектора Нільсена, а ще мамонтеня, пелікана та інші. Добре, що мапа зі статуетками є на сайті туристичного центру», – розповіла блогерка.

Після прогулянок Маріуполем Наталя Михальченко вирушила в подорож Приазов'ям:

«Я раджу всім відкрити карту та відзначити ті місця, про які я розповім».

Мандрівниця вважає, що кожному українцю у наших краях варто відвідати щонайменше вісім місць. Грецьке поселення біля моря – Урзуф – вразило блогерку грецькими традиціями, архітектурою та чебуреками. Юр'ївка здивувала сосновим лісом. Парк Меотида та Білосарайська коса показали всю красу Приазов'я: мінеральне джерело, екотропу, природний парк, червоні поля солеросу. У списку також музей грецького товариства в Сартані, ботанічний пам'ятник із червонокнижними рослинами «Урочище Чердакли», «Кам'яні могили», Великоанадольський ліс та Форест-парк.

«Усі ці місця мають певну енергетику та силу», – пише блогерка й додає, що особисто для неї місцем сили став міст, де встановлено арт-об'єкт «Дерево життя», – на трасі Донецьк – Маріуполь: «Тут я зустріла найкрасивіший захід сонця цього року, який мене надихнув».

Скріншот із відео: Приїжджайте та самі все побачите. Блогер Олександр Ляпота зазначив, що Маріуполь – місто, яке активно оновлюється, з цікавими туристичними локаціями та привітними жителями.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)