Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Маріуполь - переможець проєктів регіонального розвитку

Людмила Кудріна
27січ'21 17:44
Безперервне навчання, фестиваль «Театр-International» і Літня академія мистецтв будуть профінансовані за рахунок Євросоюзу.

Не Київ, не Харків і навіть не Львів, а Маріуполь завоював найбільшу серед українських міст кількість перемог в конкурсі проєктів регіонального розвитку. Переможцями визнано три проєкти, підготовлені міською радою, Маріупольським державним університетом і Приазовським державним технічним університетом. Про що ці проєкти, знає «Приазовський робочий».

Вчитися, вчитися і вчитися

Переможців конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку визначила комісія при Міністерстві розвитку громад і територій України. Відібрано 56 проєктів на загальну суму 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського союзу.

Під час відбору експерти і конкурсна комісія звертали увагу, в першу чергу, на комплексність проєктів, їх соціально-економічний ефект для міст і регіонів, а також здатність конкурсантів підтримувати їх в подальшому. Нам особливо приємно відзначити лідерські позиції Маріуполя, який випередив за кількістю перемог всі інші українські міста.

Серед переможців - навчально-науковий центр «Академія безперервної освіти і освітніх технологій Lifelong learnig» Приазовського державного технічного університету. Як розповів для «ПР» директор центру, доцент кафедри «Архітектура» ПДТУ, кандидат технічних наук Ігор Кущенко, спрямованість проєкту, як, власне, і діяльності самого центру, пов'язана з одним з найголовніших трендів сучасної освіти – його безперервністю протягом усього життя. В такому форматі центр працює вже багато років. Особливо затребувані як дитячої, так і дорослої аудиторії такі напрямки, як вивчення англійської мови, цифрових технологій, освоєння технічних спеціальностей, необхідних на ринку праці. Загальний бюджет програми становить близько 6,5 млн грн. Ці кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення центру.

Сучасним європейським драматургам – хороших перекладачів

Головна фішка наступного проєкту - фестивалю театральних колективів закладів освіти «Театр-International» полягає в тому, що його учасники не тільки покажуть п'єси сучасних європейських авторів, але попередньо самостійно перекладуть їх українською.

Завідуюча кафедрою «Слов'янська філологія і переклад» Маріупольського державного університету, кандидат філологічних наук Олена Педченко розповідає:

«Аналіз вистав регіональних театрів показав, що сучасна європейська драма не присутня в їхньому репертуарі. Одна з основних причин – відсутність якісних перекладів. Фестиваль, який пропонує МДУ, унікальний сам по собі. Проєкт розрахований на довгострокове співробітництво вищої і середньої школи з театральною громадськістю міста, залучення молоді до загальноєвропейських цінностей завдяки переведенню і постановці драматичних творів сучасних авторів Європи, підтримку аматорського молодіжного театрального руху».

Партнерами МДУ стануть Запорізький національний університет і Дрогобицький державний педагогічний університет. Загальний бюджет проєкту становить понад 6 млн грн. Фестиваль пройде, а залишиться збірник перекладів сучасних європейських авторів.

Мистецтво вимагає професіоналів

Проєкт «Літня академія мистецтв» також став переможцем конкурсу. Його головна мета, за словами директора департаменту культурно-громадського розвитку Діани Трими, – максимально підтримати професійну освіту в сфері мистецтва.

«Ми робимо акцент саме на професійну освіту – музичну, вокальну, художню, театральну, щоб розширити горизонти для викладачів і учнів наших музичних шкіл, школи мистецтв і художньої школи. Для участі у Літній академії мистецтв ми запросимо в місто визнаних авторитетів найвищого рівня, в першу чергу розраховуємо на тісну співпрацю з професурою Національної музичної академії імені Петра Чайковського. Вони проведуть тренінги та майстер-класи з нашими учнями. А за підсумками занять підготують спільний концерт», – каже Діана Трима.

Проєкт, за її словами, розрахований на три роки. Його загальний бюджет складає більше 5,2 млн грн. У цьому році будуть задіяні два напрямки – музичний та хоровий спів. Приїзд до Маріуполя іменитих професорів, підготовлених ними кращих випускників і студентів, як зазначає директор департаменту, дозволить привнести в наше місто більш високий рівень професіоналізму, свіжі думки і нові творчі ідеї.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)