Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Маріупольська драма закриває сезон

Людмила Єрмішина
14лип'21 14:05

Донецький академічний обласний драматичний театр (Маріуполь) на минулих вихідних завершив 143-й сезон показом вистави «Кохання в стилі бароко».

Ще один рік в умовах пандемії, з карантинними обмеженнями, без гастрольних поїздок, з затягнутим поясом. Але попри все - з рекордною кількістю прем'єр та оптимістичними планами на наступний сезон.

Відіграли заплановане до пандемії

Пандемія не стихає, тому зробила цей сезон для маріупольського театру складним, як і для театрів у всьому світі.

«Був період, коли ми не проводили показів взагалі, був період роботи на половину залу, з поліпшенням епідеміологічної ситуації стало дозволено заповнювати зал на дві третини. Але до попереднього ми так і не повернулися»- констатував генеральний директор театру Володимир Кожевніков на підсумковій прес-конференції. 
«Крім цієї нестабільності з правилами карантину був момент, коли театр виявився чи не на межі закриття - одночасно хворіли більше десяти акторів. Вдячні глядачам за розуміння, через заміни або скасування вистав скандалів не було. Ще одна складність - триває ремонт у будівлі театру, що заважав творчому процесу. Роботи на покрівлі завершені, на фініші - монтаж нової системи пожежогасіння».

Незважаючи на ці несприятливі обставини, підсумком 143-го сезону стали дев'ять прем'єрних вистав. Частина з них була запланована ще на попередній сезон, ще до першого локдауну, але не була поставлена ​​через карантин. Відкривався сезон детективною комедією «Пограбування опівночі» в постановці заслуженого артиста України Андрія Луценка. Тепер маріупольські глядачі дізналися його не тільки як актора театру та кіно, а й режисера.

Незабаром представила прем'єру режисерка Анжеліка Добрунова - романтичну музичну комедію «Кохання в стилі бароко».

На малій сцені запам'яталася містична постановка «Станція» наймолодшої режисерки театру Євдокії Тихонової. Вона ж поставила казку «Прибульчик».

Сумна комедія «Людина, яка платить» зібрала на одній сцені декількох акторів-ювілярів, ставши своєрідним колективним бенефісом, який очолила Лариса Колесник. Ще одна комедія з доповненням «трагі-» з'явилася в репертуарі завдяки Сергію Мусієнку, який знову виступив у ролі режисера, представивши постановку «Дикун».

Дві прем'єри - на рахунку заслуженої артистки України Людмили Колосович, яка відпрацювала в маріупольському драмтеатрі перший сезон, а до цього ставила спектаклі в багатьох театрах різних міст України. Її недавні роботи - FRIDA, про художницю Фріду Кало, і «Кохання дона Перлімпліна» за п'єсою Федеріко Гарсія Лорки. Режисерка працювала і над програмою «Різдвяна коляда» з обрядовими піснями Донеччини до зимових свят.

У минулому сезоні був показаний і дипломний спектакль випускниці Харківського національного університету мистецтв Марини Захарової «Бритва». Але не спектаклями єдиними жив театр. Разом з командою Маріупольського телебачення артисти зняли короткометражний фільм «Ваша Леся» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Костюмованою постановкою прикрасили відкриття міжнародної виставки пейзажу «Меморіал Архипа Куїнджі», «воскресивши» історію нашого славетного земляка.

Маруся - сама Україна

Після відпустки, в яку вже вирушив творчий колектив, вже 24 серпня театр знову відкриє двері залу для глядачів. До 30-ї річниці Незалежності України заплановано показ масштабної постановки «Маруся» за історичним романом у віршах української письменниці-«шістдесятниці» Ліни Костенко.

Режисерка-постановниця Людмила Колосович зазначила, що над «Марусею» робота йшла важко, три місяці. Акторам доводилося відточувати ще й вокальні, й хореографічні здібності - у спектаклі буде багато пісень і танців. «Цей твір досить часто ставлять, але для маріупольского театру Ліна Костенко стане відкриттям. Для мене дуже важлива мова драматургічного матеріалу, те, що чує глядач, не менш важливо, ніж картинка. Ліна Костенко - геніальний автор, вона зачіпає багато серйозних тем, з яких для себе виділила і «потягнула» до своєї постановки тему зради, нещирості деяких людей».

На наступний сезон драмтеатр Маріуполя готує постановки за творами як українських, так і зарубіжних авторів і має намір приймати театральний фестиваль
Мольєр не старіє

Анжеліка Добрунова в новому сезоні представить свою версію комедії Жана-Батіста Мольєра «Витівки Скапена», або «Плутні Скапена». З дня прем'єри цієї п'єси в «Пале-Рояль» пройшло 350 років, у ній, до речі, грав сам драматург. Але твір великого комедіанта Франції не втратив актуальності, вважає Анжеліка Добрунова.

«Мольєр, хоча і комедіант, піднімав і серйозні теми. У «Скапені» показав, що буває, якщо занадто серйозно ставитися до грошей. При зустрічі з розумною спритною людиною така неодмінно залишиться обдуреною через свою обмеженість. Любов або багатство - питання, яке звучить в усі часи. Пройда Скапен змусить глядачів співати разом з ним гімн любові. Це одна з найвеселіших і легких комедій Мольєра».

Паралельно з «Витівками Скапена» Анжеліка Добрунова готує виставу за романом-бестселером американської письменниці Елінор Портер «Поліанна», який неодноразово екранізували. Він про те, як маленька дівчинка навчила дорослих людей чогось дуже важливого. «По-іншому дивитися на світ, бути трошки дітьми - цьому, мені здається, багатьом з нас потрібно навчитися. Якщо є навіть невеликий привід для посмішки - не варто упускати цей шанс», - каже режисерка.

Десять показів «Театральної брами»

З 11 до 19 вересня в Маріуполі вдруге пройде фестиваль «Театральна брама», учасниками якого збираються стати десять провідних театрів України, серед них три національні.

Як розповів Володимир Кожевников, до нас приїдуть зі своїми кращими постановками з Києва, Херсона, Миколаєва, Сум, Запоріжжя та Кропивницького.

Маріупольська драма збирається представити на суд журі рок-оперу «Біла ворона» і «Кохання дона Перлімпліна».

 «Вибрали абсолютно різні постановки. Нам би хотілося отримати їхню експертну оцінку», - зазначив гендиректор театру. 

Відкриття фестивалю планується зробити незабутнім для глядачів, але подробиць підготовки поки не розкривають.

Нагадаємо, обласний відкритий фестиваль «Театральна брама» проходив у Маріуполі в 2019 році, його організатором виступило управління культури та туризму Донецької облдержадміністрації.


Шекспірівські пристрасті. «Кохання в стилі бароко» - масова, костюмована та весела прем'єра сезону.


«Дикун». Постановка за п'єсою Алехандро Касони - про важливість і крихкість людських відносин.

Світлини Льва Сандалова


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)