Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Майбутнім металургам – подвійні стипендії

Людмила Єрмішина
14лип'21 11:08

В закладах профтехосвіти триває вступна кампанія.

У нинішньому році в центрі уваги абітурієнтів – технічні спеціальності: по ряду з них передбачено дві стипендії, державна академічна і від Групи Метінвест. Стипендіальна програма компанії охоплює п'ять установ профтехосвіти, одна з яких – Маріупольський політехнічний спеціалізований коледж Приазовського державного технічного університету. Минулого тижня тут розповіли про всі переваги програми.

Будуй успішну кар'єру в рідному місті

Стипендіальна програма почне діяти вже з вересня, зазначила регіональний менеджер центру кар'єри Метінвест Яніна Войцеховська:

«Мотиваційні стипендії від Групи Метінвест будуть виплачуватися на першому курсі в розмірі 700 гривень всім студентам. На другому і третьому курсі стипендія збільшиться і складе 1000 і 1200 гривень відповідно, хлопці та дівчата будуть отримувати її в залежності від успішності та активності».

Програма Групи Метінвест розрахована на 1125 учнів, її бюджет – понад 5 млн грн. Вона охоплює цілий ряд спеціальностей: електрогазозварник, газорізальник, слюсар-ремонтник, верстатник широкого профілю, електромонтер, оператор поста управління стану гарячого катання, машиніст крана металургійного виробництва, оператор верстатів з програмним управлінням, електрозварник, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, підручний сталевара конвертерного виробництва. Також на стипендії Групи Метінвест можуть розраховувати студенти, які здобувають освіту за спеціальностями «Металургія» і «Галузеве машинобудування».

«За всіма цими напрямками на наших підприємствах відкриті вакансії, так що хлопців на виході вже чекають готові робочі місця. А значить, і стабільний дохід з конкурентним рівнем оплати», - підкреслила Яніна Войцеховська.

Виконувачка обов'язки директора Маріупольського політехнічного спеціалізованого коледжу Тетяна Горових підтвердила:

«Дійсно, наші випускники не відчувають ніяких проблем з працевлаштуванням. Заявок від підприємств ми отримуємо більше, ніж випускаємо фахівців».

Керівник центру кар'єри Приазовського державного технічного університету Ігор Кущенко вважає, що меморандум про співпрацю між Групою Метінвест і навчальними закладами відкриває нові можливості для студентів:

«Система дуальної освіти допомагає в підготовці висококласних фахівців, а додаткова стипендія мотивує вибирати ті напрямки, які в перспективі дозволять будувати успішну кар'єру в рідному місті».
Де отримати потрібну спеціальність: У стипендіальній програмі Групи Метінвест беруть участь п'ять навчальних закладів: Маріупольське вище металургійне професійне училище, Маріупольський центр професійно-технічної освіти, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей, Маріупольський професійний коледж Приазовського державного технічного університету. За детальною інформацією про програму можна звернутися в Центр кар'єри Метінвест: особисто, відвідавши його офіс за адресою: проспект Металургів, 68 (понеділок-п'ятниця, 9:00-18: 00), або за номером телефону 0-800-606-000.
Абітурієнти обирають

«Наш навчальний заклад починав свою історію як планово-економічний технікум, пізніше перепрофілювався в механіко-металургійний, – розповіла Тетяна Горових. – Вийшовши за рамки механіки та металургії, ми стали політехнічним коледжем: тепер у нас готують залізничників, фахівців інформаційних технологій, електро- і теплопостачання, а також будівельників і менеджерів. Всього десять спеціальностей. За однією з них, «Металургія», готуємо за трьома різними освітніми програмами: «Обробка металів тиском», «Виробництво сталі та феросплавів», «Доменне виробництво». Саме ці напрямки та увійшли до переліку спеціальностей стипендіальної програми від Групи Метінвест. Всього в нашому коледжі, включаючи заочне відділення, навчається близько 700 студентів».

15-річний Денис Єрєгієв хоче пов'язати своє майбутнє з металургією, тому подає документи в цей коледж, пояснює свій вибір тим, що «точно буде робота». Про виробництво знає зі слів тата і не сумнівається, що впорається зі справжньою чоловічою професією.

І Роман Артем'єв, який також закінчив цього року дев'ятий клас, обрав металургію – вивчатиме обробку металів тиском.

«Мій друг, який працює на меткомбінаті «Азовсталь», каже, що там хороша заробітна плата і що робота йому подобається», – зазначив Роман. 

Про стипендіальну програму хлопець дізнався, коли прийшов до приймальної комісії. І був приємно здивований, що стипендій буде дві.

У коледжі підготовку майбутньої зміни металургів готують з точним прицілом до того, з чим їм доведеться мати справу в умовах реального виробництва. Наприклад, в лабораторії обробки металів тиском зібрані моделі прокатних станів, які діють та використовуються на підприємствах Групи Метінвест. На них і відпрацьовуються практичні навички – спочатку вчорашні школярі пробують розгортати монету в тонкий шар фольги. А через кілька років, освоївши теорію і пройшовши практику, вони прийдуть на прокатні стани, щоб управляти багатотонними агрегатами.

Світлина автора: Мотивація плюс зацікавлення. Металургія – спеціальність, що гарантує працевлаштування і відкриває можливості кар'єрного росту, вважають абітурієнти політехнічного коледжу.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)