Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Металург, футболіст, тато

Еліна Прокопчук
17лют'21 12:57

Переїзд до нашого міста повністю змінив життя розливальника сталі Марка Колесникова - тут він знайшов новий будинок і нову професію.

У 2014-му Маріуполь зустрів тисячі людей, які втратили будинок. У місті біля моря переселенці заново шукали себе - лікарні, школи, металургійні підприємства поповнилися новими талановитими фахівцями. Кинути все і почати життя з нуля довелося і нашому герою - розливальнику сталі ділянки по розливанню сталі конвертерного цеху меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Марку Колеснікову. Незважаючи ні на що, він зумів подолати труднощі і йти вперед. Його історія - справжній приклад для наслідування.

Здивувала чистота

Якби ще років десять тому Марку сказали, що він буде працювати в металургії, він би розсміявся. Хлопець жив у Донецьку, працював супервайзером в рекламному агентстві - продумував і організовував акції. З дружиною Лілією вони жили щасливо, було своє житло, неподалік – друзі та батьки. Все змінила війна, в один момент тисячі сімей лишилися всього, а головне - надії на краще майбутнє.

У 2015 році Марк і Лілія зважилися переїхати до Маріуполя. У нашому місті у них нікого не було, доводилося розраховувати тільки на себе. Лілія знову влаштувалася на роботу в рекламне агентство, а Марк розсилав резюме куди тільки міг. Роботу знайшов на меткомбінаті імені Ілліча.

Які могли бути враження від цеху у людини, який ніколи не бував на металургійному підприємстві? Ви відразу подумаєте - вразила потужність агрегатів, індустріальні картини. А все набагато простіше. Марк ніколи не міг подумати, що на виробництві буває так... чисто! І про людей можуть піклуватися. 

«Чесно кажучи, я уявляв, що на меткомбінатах брудно, а тут все побілено, розбиті клумби, ростуть дерева. Так зелено і чисто, - згадує Марк. - А ще приємно здивувало ставлення людей до свого робочого місця».
Результати роботи - по всьому світу

У колективі Марка прийняли привітно - спочатку він влаштувався в конвертерний цех, в відділення виробництва вогнетривів, працював дробильником. Після цього став вчитися на розливальника сталі. Навчання тривало вісім місяців - Марк ходив на теоретичні заняття, стежив за роботою досвідченого співробітника. 

«Крім того, щоб бути розливальником, потрібно навчитися ще й на стропальника - освоїти другу професію. Я з цим впорався. Зараз вже четвертий рік працюю розливальником та отримав шостий розряд», - ділиться металург.

Робота розливальника полягає в тому, щоб з рідкої сталі виробляти тверді сляби. Потім вони остигають, відправляються на стани і йдуть в прокат. Робота приносить Марку задоволення.

 «Завжди цікаво, коли ти робиш щось своїми руками, а потім бачиш результат. Підсумок нашої праці - це і стадіон, побудований в Києві з маріупольської сталі, і безліч інших об'єктів в Україні та за кордоном», - зазначає металург.
Маріуполь став рідним

Крім нової професії в Маріуполі Марк знайшов друзів. Разом вони грають у футбольній команді конвертерного цеху. Також він бере участь в спартакіаді Групи Метінвест - грає в волейбол і баскетбол. Дозвілля металурги проводять активно - їздять на футбольні матчі «Шахтаря», відпочивають в Святогірську, бердянському аквапарку.

У нашому місті у Марка народився син - справжньому маріупольцю Максиму вже півтора року. Та й сам Марк давно вважає наше місто рідним. За роки життя тут металург уже встиг досягти багатьох цілей. Але головні ще попереду.

 «Я не хочу зупинятися, ще є чому вчитися і до чого прагнути. Тим більше що Група Метінвест відкриває для цього всі можливості», - говорить металург.

За відмінну роботу до дня народження меткомбінату імені Ілліча, який підприємство відзначило минулого тижня, Марк Колесніков отримав подяку Групи Метінвест.



Марк Колесніков


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)