Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

«Моя мета – радувати слухачів якісною музикою»

Альбіна Баркова
15січ'21 23:04
Молодий маріупольський музикант Максим Полторацький - ще один привід для гордості за наших земляків, він визнаний одним з десяти кращих артистів нової української сцени.
Редакція "Приазовського робочого" взяла інтерв'ю у висхідній знаменитості – виконавця PEREDOZ, говорили про любов до музики, новаторських ідеях, епатажному ніку і творчих планах музиканта.
Максим Полторацький почав писати реп-композиції в 2018 році. Після вдало записаної пісні в домашній музичній студії і зйомки міні-кліпу початківець артист продовжує розвиватися у творчості і з того часу прагне звучати як гідний поп-виконавець. Якщо розглядати його саунд-дизайн за жанрами, то тільки на поп-музиці він не зупинився і пробує себе в різних стилях. У його піснях можна чітко чути реп, рок і електронну музику, а також елементи гітари, піаніно, бас-гітари і барабанів. Ми розповімо читачам "Приазовського робітника" більше про молоду людину і його бажання домогтися успіхів, про прагнення стати краще в своїй улюбленій справі і особливості його музичного бачення.
Спробував і знайшов себе
З музикою Максим Полторацький познайомився будучи зовсім малюком. З п'яти років його тягнуло до гри на музичних інструментах і дуже хотілося стати автором власних композицій.
"Пам'ятаю, як закривався в кімнаті наодинці з магнітофоном і слухав групу Rammstein і Віктора Цоя годинами, тоді ще на касетах. Грав на поварьошке, уявляючи, що це гітара. В імпровізоване виконання я занурювався з головою", - каже Максим.
У дев'ять років він вже був учнем музичної школи, з тих пір класичну гітару не випускав з рук. Після закінчення школи сім'я Максима Полторацького хотіла відправити його в море - по стопах батька, але склалося так, що робота механіка-моториста була далека творчій душі музиканта і з технікою у нього особливої любові не склалося.
"Мені дуже подобаються нові високі технології, я дивуюся, які талановиті і геніальні люди працюють в цій сфері, але навіть в автомобілі розбиратися мені нецікаво, адже мозок заточений зовсім на інше, - розповідає Максим. - Мелодії, ідеї, мотиви постійно знаходяться в моїй голові. Я розумію, що музика-моє покликання"»
У 17 років хлопець поїхав до Львова, де зараз продовжує навчання на 5-му курсі кафедри культури естрадної та джазової музики Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
Сучасний стиль і молода аудиторія
Максим займається написанням музики два з половиною роки. Тексти та аранжування придумує самостійно, ідеї народжуються досить швидко, іноді вистачає і півгодини:
"Зазвичай я придумую "скелет" пісні – якісь головні образи і відштовхуюся від них. Не стежу за часом, але звик працювати швидко. У студії темп запису у мене - дві пісні на годину, а скласти текст, музику, аранжування можна і за 15 хвилин, але бувало і таке, що придумана пісня зріла кілька років».
У числі сольних пісень його альбому є і кілька композицій, які Максим записав разом з друзями.
Перша пісня маріупольця була створена на початку 2018 року і опублікована в соціальних мережах в квітні того ж року. У зв'язку з оприлюдненням виникла потреба назвати себе як виконавця. Після довгих роздум в молодий автор зупинився на PEREDOZ.
"Так, ім'я епатажне, багато асоціацій викликає. Але насправді, дивлячись на імена виконавців, які зараз в трендах соціальних мереж, в ходу дивні псевдоніми, які складно вимовити, а трактувати їх сенс тим більше, – пояснив журналісту «Приазовського робочого» музикант. - Мій псевдонім запам'ятовується і яскраво звучить".
При цьому автор пісень стверджує, що вкладає душу і максимально позитивний посил у свою творчість, а також поважає спорт і негативно ставиться до всіх шкідливих звичок, включаючи алкоголь і куріння.
Зараз у виконавця вже є один музичний альбом – «Олди тут». PEREDOZ кілька разів виступав на Маріупольському телебаченні в музичній рубриці «Ранок live» і в клубах Харкова з авторською програмою. Часто демонстрував новинки в місцевому творчому об'єднанні "1654". У 2020 році відвідав конкурс «реп завод» і пройшов у фінал, де зміг запалити публіку.
До речі, за статистикою соціальних мереж, аудиторія Максима Полторацького – підлітки від 14 до 21 року, але виконавець прагне до того, щоб його музика стала мультівозрастной і змогла зачепити будь-якого слухача. У планах на майбутнє у музиканта знімати якісні ролики для YouTube і розважальні відео для соцмереж. Також в 2021 році планує випустити свій другий музичний альбом, з назвою якого ще не визначився.
Перша професійна перемога
У грудні 2020 року Максим Полторацький (PEREDOZ) взяв участь у конкурсі, який проводив Фонд розвитку української музики (ФРУМ), і увійшов до десятки кращих артистів нової української сцени. У журі перебували українські продюсери Роман Муха, Юрій Нікітін та Ігор Кондратюк, лідер групи "Без Обмежень" Сергій Танчинець, а також клавішник і аранжувальник групи «Океан Ельзи» Мілош Єліч. Для головного переможця конкурсу-групи» Гуртом " призом стала зйомка масштабного професійного кліпу, але керівництво ФРУМ побачило, що в заявках надійшло дуже багато хороших пісень, і вирішило нагородити ще десятьох хлопців музичними відео.
"Я натрапив на Facebook на пост від ФРУМ. Умова була така, що від одного виконавця повинна бути представлена одна композиція українською, – ділиться Максим Полторацький. - Я давно хотів написати щось рідною мовою, адже вона багата і лірична. Є багато відомих поп- і рок-виконавців. Продюсерські та комерційні проекти, але нової музики для молоді дуже мало. Може бути, це і допомогло мені зі 150 учасників потрапити в десятку кращих».
Композиція маріупольця "Рухи" посіла сьоме місце, і за умовами конкурсу 23-річному Максиму допомогли зняти на неї кліп.
"Ця пісня про те, що не потрібно бути скутим, закриватися в собі, терпіти, коли тебе обмежують як зовні, так і внутрішньо. На мій погляд, ніколи не варто здаватися перед обставинами. Цю думку я і постарався висловити в композиції", – розповів музикант.

Зйомки кліпу проходили в Києві на студії ВДНГ.
Instagram Facebook, YouTube і всі відео будуть опубліковані на сторінках фонду в Facebook, YouTube і Instagram.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)