Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Мюзикли їх зв'язали

Лада Юшина
19бер'21 14:25

Творчі студенти Маріупольського державного університету запрошують зазирнути за лаштунки свого театрального колективу Tallent.

Фінальний прогін йде повним ходом. Деякі артисти з хвилюванням крокують за лаштунками, повторюючи текст ролі, інші перемовляються в коридорі, чекаючи свій вихід. Скоро - прем'єра. Студентський театральний колектив Маріупольського державного університету Tallent презентує першу в своїй історії онлайн-постановку - «Дзвоник» за мотивами п'єси Бориса Грінченка.

Перший курс - час мріяти

Півроку репетицій, локдаун і зміна складу - здається, театральна трупа пережила всі дев'ять кіл творчого пекла. І ось нарешті настав день прем'єри. Тільки шкода, що зал для глядачів порожній. Пандемія й тут внесла свої корективи. «Дзвоник» - не перша постановка Tallent, у минулому році колектив презентував свою версію мюзиклу «Вечори на хуторі біля Диканьки», брав участь у фестивалях і концертних програмах. Але все одно учасники хвилюються перед виходом на сцену.

Керівниця та режисерка Tallent Христина Багаєва дає останні настанови перед початком зйомки. Потрібно врахувати все: звук, світло - і худенька фігурка миготить між рядами актового залу, стрімко переміщаючись від одного його краю до іншого. Христина вже четвертий рік є незмінним лідером Tallent.

«Ідея створити театральний колектив прийшла до мене на першому курсі. Я сиділа на одній з перших у своєму житті пар і думала про майбутній «Дебют першокурсника» - про те, що він пройде, а хочеться чогось постійного, що отримає продовження, - розповіла Христина. - Тоді моїм головним художнім захопленням був мюзикл «Привид Опери», і я подумала: «А чому б його не поставити в стінах університету?» Ідея була авантюрною, але знайшла своїх прихильників».
Що за театр без традицій?

Актори готуються до виходу на сцену. В одній з аудиторій університету розгорнулася гримерка, де звичайні студенти перетворюються в героїв постановки. На цей раз на них українські народні костюми, розшиті візерунками та квітами.

У кожного театрального колективу, чи то професійного або аматорського, є свої традиції. Tallent не виняток. 

«Є у нас одна маленька забава-тренінг - скидати новачків-першокурсників зі стільця спиною на руки «старичків». Це гра на довіру, яка допомагає подолати комплекси та страхи», - відкрила один з секретів театралів Христина Багаєва.

Нарешті, спектакль починається. Під звуки води, що капає, на сцені з'являється головна героїня, підходить до краю сцени, дивиться в зал для глядачів і запрошує за собою - в світ, створений тут і зараз.

Актори змінюють хор, а їх самих змінює оповідач, який чекає свого часу, сидячи за столом з яскраво-зеленою лампою. Періодично зйомка переривається чиїмось сміхом або вигуками режисера: «Стоп! Чому я чую голоси за кулісами?» План зняти все з першого дубля терпить фіаско. Але що поробиш - навіть техніка дає збої, що вже говорити про цілу команду творчої молоді.

Маленькі та великі несподіванки

Одного разу під час прем'єри мюзиклу «Попелюшка» сталося аварійне відключення електроенергії. Ні музики, ні світла - подяка глядачам, які включили ліхтарики на телефонах і висвітлили сцену. Хлопці, які стоять за лаштунками, стали підспівувати артистам на сцені. І в хвилину, коли Попелюшка прийшла на бал, включилося світло - більш підходящого моменту й бути не могло.

У «Дзвоника» - свої чудеса: несподівано спектакль починає йти як по маслу, все виходять суворо за сценарієм і перестають забувати текст. Коли звучить фінальна репліка і світло гасне, в залі запанувала мертва тиша. А потім лаштунки вибухають оплесками і вигуками радості. Однак це ще не фінал, адже попереду два тижні монтажу та очікування, коли відеозапис «Дзвоника» з'явиться на Youtube-каналі колективу.

Наступна постановка Tallent за мотивами популярного американського мюзиклу обіцяє стати не менш барвистою та змістовною - її назву поки тримають у таємниці.

«Це буде масштабний захід, набагато складніший, ніж наші попередні. Ми сподіваємося розсмішити та змусити глядача задуматися про життя», - каже Христина Багаєва. 

Для неї цей спектакль стане останнім в університеті - навчання добігає кінця, і свій прощальний мюзикл вона хоче зробити незабутнім не тільки для своєї команди, але й для глядачів.


Світлина з архіву театрального колективу Tallent: Після прем'єри. Учасники постановки «Дзвоник» за п'єсою Бориса Грінченка.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)