Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Наш спільний дім - Маріуполь

Еліна Прокопчук
13сер'21 11:45

Місто росте і розвивається - до нас приїжджають молоді фахівці, наші виші обирають студенти, стали новими маріупольцями вимушені переселенці, які знайшли у нас другий дім і перспективи.

Щоб люди не залишилися без даху над головою, місто реалізує житлові програми. Квартири розподіляються між маріупольцями і переселенцями, які подають заявки. Розповідаємо, хто може претендувати на квартиру від міста і яке житло пропонує влада.

11 затишних квартир

Всього переселенці отримали 222 квартири в Маріуполі. Зараз у черзі стоять ще 1100 людей. Цього року ключі від свого житла передадуть 32 сім'ям. Квартири надаються без права приватизації та вважаються тимчасовим житлом. Проте, як розповідає заступник мера Михайло Івченко, є намір переглянути ці норми:

«У нас є завдання міського голови опрацювати це питання. Можливо, після десяти років проживання в Маріуполі квартири можна буде отримати у власність».

Зараз для нових маріупольців готується 11 квартир. Ремонт йде в двох будівлях - будинку №137 на проспекті Нікопольському і №27 на вулиці Ризькій. Ми побували в Кальміуському районі, там ремонт добігає кінця.

На першому поверсі багатоповерхівки колись розташовувався дитячий садок, а після цього - офіс жеку. Тепер нежитлові приміщення перетворюють на затишні квартири.

«За цією адресою підготуємо сім квартир, а на вулиці Ризькій - чотири. У них будуть жити родини нових маріупольців, - розповідає консультант з розвитку громад Південно-Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Дмитро Верітельник. - Ремонт проходить у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», який фінансується урядом Німеччини в п'яти областях України. Фонд соціальних інвестицій отримує фінансування і передає його містам».


Світлина Аліни Комарової: Сучасний ремонт і нова техніка. Квартири вже чекають на своїх мешканців, там для них будуть створені всі необхідні умови.

В одну з квартир зазирнули журналісти - там уже відремонтовано підлогу і стіни, виконується сучасна обробка. Зал і спальня поки що без меблів, а в кухні вже стоїть плита, підготовлено місце для холодильника. У ванній кімнаті встановлена ​​сантехніка та бойлер. Вся техніка сучасна і якісна.

«Роботи завершаться до кінця серпня. Нам залишилося вмонтувати відсутні меблі й передати квартири», - говорить Дмитро Верітельник.

На ремонт було виділено понад 5 млн грн, ще майже 4 млн грн надало місто. На ці гроші пройде благоустрій прибудинкової території за програмою «Затишний двір». На вулиці Ризькій квартири облаштовують в будівлі колишньої бібліотеки. Там роботи завершаться до кінця вересня.

Залучаємо нових фахівців

Михайло Івченко нагадав, що житло розподіляється в рамках програми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Нові маріупольці стоять у черзі, пріоритет віддається багатодітним родинам, працівникам важливих для міста професій: вчителям, медикам, представникам силового блоку.

«Ми піклуємося про наших жителів і продовжуємо програму підтримки. Вона дає нам можливість залучати фахівців дефіцитних професій у місто, - розповідає заступник міського голови. - Для участі в програмі потрібно працювати в Маріуполі і робити внесок в його розвиток».

Щоб стати в чергу на отримання житла, потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг і зібрати перелік необхідних документів: довідку ВПО, свідоцтво про народження дитини, довідку з місця роботи, копії паспортних даних, ідентифікаційний код тощо.

Унікальний для міста і всієї України
За останні п'ять років у Маріуполі забезпечили житлом 222 сім'ї нових маріупольців, невдовзі новосілля відсвяткують ще 11

Як уже розповідав «Приазовський робочий», в нашому місті з'явиться перший в Україні багатоквартирний сталевий будинок. Багатоповерхівку по вулиці Амурській, 11 будують з металу, який виробляють підприємства Групи Метінвест - маріупольські меткомбінати надають якісну сталь підвищеної міцності. Група Метінвест профінансувала розробку проєкту, інвестиції в складання проєктної документації склали 2,7 млн ​​грн.

Також кошти на реалізацію проєкту виділяють місто і Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Восьмиповерховий будинок розрахований на 120 однокімнатних і двокімнатних квартир.

«60 з них ми розподілимо між переселенцями, а 60 отримають місцеві жителі в рамках реалізації житлової програми «Доступне житло». Це теж буде тимчасове житло, на нього зможуть претендувати працівники професій, яких потребує місто: вчителі, лікарі, комунальники та інші, - розповідає Михайло Івченко. - Ми реалізуємо безліч програм для переселенців, але для наших жителів їх не було. Сталевий будинок дасть старт будівництву нового житла в Маріуполі».

Поки черги на розподіл квартир немає, вона буде оголошена окремо.

Роботи на об'єкті йдуть активно. Каркас будинку зводять з металоконструкцій, стіни побудують із залізобетону. Це дозволить здійснити будівельно-монтажні роботи в стислі терміни. Ремонт завершиться влітку 2022 року.


Світлина Аліни Комарової: Світовий тренд. Маріупольська висотка дасть початок сталевому будівництву житлових будинків в Україні.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)