Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Найкраща в Україні

Альбіна Баркова
02кві'21 12:45

Рятувальники Маріуполя отримали новітню машину спеціальної радіаційної та хімічної розвідки й лабораторного контролю.

Таке обладнання - ексклюзив для України, і дуже важливо, що Маріуполь першим у країні отримав його - машина буде служити роботі рятувальників всієї області.

Безпека надзвичайно важлива

Передача сучасної та високотехнологічної спеціальної машини радіаційної та хімічної розвідки й лабораторного контролю (СМРХР-ЛК) Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області відбулася в нашому місті на базі третього Державного пожежно-рятувального загону.

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен вручив сертифікат на новий автомобіль з найякіснішим в Україні обладнанням заступнику голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ГСЧС) України Миколі Ільченку.

«Миттєве реагування та швидке визначення характеру загроз на місці надзвичайної ситуації вкрай важливе для порятунку людей. Тепер можливості аварійно-рятувальних служб приймати своєчасні рішення й оперативно реагувати на надзвичайні ситуації стануть ширше», - зазначив Генрік Вілладсен.

Також він підкреслив, що якісне обладнання особливо важливо для східних регіонів України з розвиненою промисловістю, де ризики ще більш серйозні через військового протистояння.

Микола Ільченко подякував представникам ОБСЄ в Україні за отриманий автомобіль і зазначив, що хімічний і радіаційний захист населення є важливою складовою національної безпеки України.

«Абсолютно нове обладнання, саме високотехнологічне в Україні, тепер буде працювати по всій Донецькій області. Для нас питання безпеки є надзвичайно важливим. Конфлікт на Сході країни загострює питання охорони навколишнього середовища», - сказав Микола Ільченко.
Грамотне використання

Новий автомобіль оснащений спеціальною лабораторією, яка обладнана сучасними приладами для оперативного аналізу ситуації, проведення радіаційної та хімічної розвідки, засобами для відбору проб і ідентифікації невідомих речовин. У спецмашині є і засоби індивідуального захисту особового складу - два захисних костюми, п'ять дихальних апаратів і різні засоби для ліквідації витоків хімічних речовин.

«Так як такої техніки у нас ще не було, наші рятувальники пройдуть спеціальні курси, які почнуться на початку квітня. На них персонал дізнається, як користуватися цією лабораторією та її складовими», - розповів Микола Ільченко.

Устаткування було надано в рамках проєкту «Посилення спроможності України з реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з небезпечними хімічними речовинами», який реалізується координатором проєктів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Місії США в ОБСЄ і Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України і Державною службою України з надзвичайних ситуацій.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)