Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Новий університет – нові можливості

Альбіна Баркова
14кві'21 17:40

Кращі лектори України та зарубіжжя, цифрові технології та перспективні технічні спеціальності. Які ще завдання ставить перед собою перший недержавний університет «Метінвест Політехніка»?

Метінвест Політехніка – інноваційний, актуальний, повноцінний виш з викладацьким складом, сучасними освітніми програмами і технікою, а також правом видачі дипломів державного зразка. Група Метінвест заснувала його ще в червні 2020 року і готова облаштувати університет в Маріуполі.

Виш готуватиме фахівців з матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, автоматизації виробничих процесів та інших технічних професій. Також у планах – створення науково-освітнього комплексу Метінвест Політехніки. Цей комплекс – своєрідна ДНК освіти і включатиме середню освіту з технічним ухилом, спеціальну освіту, попередню вищу, вищу освіту, другу вищу та підвищення кваліфікації. Крім того, планується створення науково-виробничого центру, який займатиметься науковою, інноваційною та міжнародною діяльністю.

У студії Маріупольського телебачення побував ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний і відповів на питання, що цікавлять городян і майбутніх абітурієнтів.

Трамплін до успішної кар'єри

Ідея будівництва та формування Метінвест Політехніки, як і будь-яка інша, проходила кілька стадій втілення в реальність.

«З самого початку для нас було важливо провести аналіз поточного стану освіти, міграційних процесів і дефіциту в Україні не тільки висококваліфікованих кадрів, а також тих кваліфікацій, які затребувані сьогодні на підприємствах», – зазначив ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний.

Провівши аналіз, фахівці Групи Метінвест прийшли до висновку, що для подальшого розвитку освітньої системи і формування випуску готових фахівців потрібен абсолютно новий підхід і новий виш. «В Україні є приватні виші у сфері економіки, права та менеджменту. Однак приватний технічний університет у сфері гірничо-металургійної промисловості – інновація і сміливий крок для нашої країни. Профіль університету «Метінвест Політехніка» абсолютно новий для української практики», – розповів Олександр Поважний.

Ректор зазначив, що основна суть даного вишу в тому, що стратегія його будівництва відрізняється від усіх інших. Нова якісна модель університету буде управлятися і фінансуватися по-сучасному: «Ми пішли по дуже складному шляху і вибрали будівництво вишу з нуля. Тепер наша основна мета – створити інноваційний університет, який буде не наздоганяти, а випереджати прогресивні досягнення інших вишів».

Все для сучасної освіти

Побудова університету «Метінвест Політехніка» ділиться на кілька блоків. Перший блок – створення досконалої навчальної матеріальної бази. «Красивий і енергоефективний корпус, презентований в проєкті, – новітня розробка, яка в Україні з'явилася вперше. Тут можна буде проводити масові заходи для жителів Маріуполя, іноземних експертів, вчених, лідерів. Але фасад будівлі – це не все, особлива увага приділяється його наповненню, – зазначає Олександр Поважний. – Лабораторна база, що включає 15 лабораторних аудиторій, буде побудована за найсучаснішими вимогами, оскільки без них ефективно навчати студентів не вийде. Проводити навчальний процес якісно на старій навчально-матеріальній базі практично неможливо».

«Ми сформуємо нове, грамотне покоління інженерів, адаптованих до роботи в сучасних умовах, у них буде маса можливостей, перспектив і реальна підтримка Групи Метінвест», - Олександр Поважний, ректор університету «Метінвест Політехніка»

Створення ультрасучасних лабораторій – ще одна перевага університету «Метінвест Політехніка». Для цього виш уклав меморандуми про створення та оснащення сучасної лабораторної бази університету з провідними виробниками технологій та обладнання – міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine та Festo.

IT-інфраструктуру Метінвест Політехніки розробляє Microsoft. Компанія вже підтримала створення системи онлайн-навчання за програмами підвищення кваліфікації. Одне із завдань, яке вирішує Microsoft, – розробка архітектури сучасного цифрового вишу. Університет також отримав доступ до навчальних курсів від провідних вишів світу на платформі Coursera.

«В університеті буде розташована найсучасніша технічна бібліотека, яка буде відкрита абсолютно для всіх. Потрібно лише буде пройти процедуру відповідної електронної реєстрації та отримати доступ до даної бібліотеки. Думаю, що для жителів Маріуполя це величезна перевага», – поділився ректор.

Також, за словами Олександра Поважного, прозорість та ефективність роботи вишу стане позитивним прикладом для інвесторів, які створюють нові освітні установи.

Другий блок побудови Метінвест Політехніки полягає в науково-інноваційній платформі.

Нові перспективи для молоді
«З точки зору ефективності та результативності ми зможемо приймати не тільки молодих студентів на бакалаврат і магістратуру, а й діючих співробітників Метінвесту, які хочуть підвищувати кваліфікацію. Крім того, науково-інноваційний центр Метінвест Політехніки, безумовно, стане цікавий підприємствам холдингу і науковим організаціям, що допоможе залучити висококваліфікованих фахівців», – розповів ректор.

Зараз в університеті вже встигли ліцензувати сім програм підвищення кваліфікації в рамках того напрямку, який переважає у виші: металургія, гірнича справа, матеріалознавство, охорона праці, комп'ютерні науки, екологія та економіка. Перші слухачі – співробітники підприємств Групи Метінвест – вже підвищують свій рівень знань за спеціальностями «Металургія», «Охорона праці та промислова безпека» і «Гірнича справа».

«Підвищення кваліфікації – один з основних принципів університету, який сповідуватиме освіту протягом усього життя. Якщо ви вже відучилися один раз і отримали диплом, то це не означає, що пора завершувати зв'язок з навчальним закладом, оскільки в сучасному світі швидко змінюються технології, прогрес йде, і, щоб відповідати інноваціям, професіонал повинен удосконалюватися і отримувати знання постійно. Саме ця безперервність освіти є одним із стратегічних стовпів, який ми будуємо в рамках вишу», - упевнений Олександр Поважний.

Зазначимо, що майбутні випускники Метінвест Політехніки отримають не тільки ефективну освіту, а й дипломи про вищу освіту. Всі навчальні програми і рівні будуть діяти в рамках законодавчого поля, а навчання буде йти в ногу з часом і навіть випереджати його. «Завдяки нашим широким технічним аспектам, передовим лекторам та експертам, яких будемо залучати до вишу, ми зможемо постійно доповнювати наш перелік спеціальностей і встигати за розвитком ринку праці, – поділився планами ректор. – Зараз ми ведемо переговори, щоб додати ще одну спеціальність, яка дуже активно розвивається в Маріуполі, – громадянську архітектуру».

Недержавний чи державний – у чому різниця?

Оскільки в Маріуполі є технічний університет – ПДТУ, а на території України розташована чимала кількість аналогічних технічних університетів, виникає питання: в чому ж унікальність Метінвест Політехніки?

Ректор Олександр Поважний підкреслив, що Група Метінвест співпрацює з Приазовським державним технічним університетом, але є реалії, які свідчать, що у багатьох технічних державних вишів фактично немає можливості встигати за сучасними освітніми тенденціями: «В рамках державного утворення вкрай складно реалізувати деякі процеси, необхідні для супердинамичного розвитку сучасної освіти міжнародного рівня. Недержавному вишу в цьому плані легше – він більш адаптивний в процесах управління, фінансування, організації кадрового підбору, створення навчально-матеріальної бази».

Правила вступу та відбору в Метінвест Політехніці будуть сформовані на основі ліцензування програми бакалаврату. Для маріупольських абітурієнтів навчання буде безкоштовним, і це солідні витрати, які на себе з усією відповідальністю усвідомлено бере Група Метінвест.

«Ці гроші – перспективне вкладення в нашу державу і в розвиток Маріуполя. Ми сформуємо нове, грамотне покоління інженерів, адаптованих до роботи в сучасних умовах, у них буде маса можливостей, перспектив і реальна підтримка Групи Метінвест», – резюмував Олександр Поважний.


Світлина Аліни Комарової: Найбільш інноваційний в Україні. Ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний підкреслює: навчання в цьому виші буде йти в ногу з часом і навіть випереджати його.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)