Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Відходи – у доходи

Еліна Прокопчук
09лют'22 09:10

У всьому світі для будівництва та ремонту доріг використовують металургійний шлак.

Такі підходи застосовують й у Маріуполі. Група Метінвест реалізує соціальну програму: меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» безкоштовно відвантажують шлак громадам. Це допомагає населеним пунктам заощаджувати бюджет, адже підприємства не лише не беруть грошей за цей матеріал, а й доставляють його безплатно. Будівництво здешевлюється, а значить, ремонтувати можна більше, частіше та швидше.

Екологічний ефект та розвиток інфраструктури

Крім того, використання шлаку допомагає не накопичувати відходи – програма має екологічний ефект. За два з половиною роки її реалізації меткомбінати вже передали понад 1 млн тонн цієї продукції. Шлак доставляли до маріупольських селищ, а також у Запорізьку область на запит селищної ради Камиш-Зорі. Важлива умова – матеріал передають виключно для розвитку інфраструктури та комунального господарства громади. Так, у листопаді 2020 року роботи з будівництва доріг велися у садових товариствах біля селища Старий Крим.

Минулого року з використанням шлаку дві вулиці відремонтували у Сартані. Також було збудовано нові дороги, шлакову сировину, яку постачали меткомбінати, використовували як будівельний матеріал. До соціальної програми входять і комунальні підприємства міста, які використовують шлак для розвитку інфраструктури та будівництва доріг Маріуполя.

Дорога для Старого Криму

Минулого тижня завершилося будівництво дороги з використанням шлакового матеріалу у селищі Старий Крим завдовжки 1 км. Мешканці давно чекали на благоустрій цієї ділянки. Валерій Ткаченко розповідає:

«До цього машини їздили ґрунтовим покриттям, це створювало великі незручності. У бруд та сніг неможливо було заїхати у двір. Тепер буде дуже комфортно.

Дорога з’явилася в рамках реалізації програми Групи Метінвест, а також за підтримки народного депутата України Сергія Магери. Він зазначив:

«Дуже здорово, що Кабінет міністрів почув нашу вимогу використовувати шлаки металургійного виробництва у будівництві доріг та було прийнято відповідну постанову. Сьогодні меткомбінати відвантажують шлак споживачам, у населених пунктах з'являється нове покриття».

До народного депутата по допомогу звернувся екс-глава селища Михайло Балабанов. Він каже, що торік у Старому Криму теж велися роботи, але всі необхідні ділянки не встигли охопити:

«Будівництво вели у провулках, на окружних дорогах. Але люди чекали, коли проблема вирішиться тут. Тому ми звернулися до народного депутата України Сергія Магери – він відгукнувся на наше прохання».

З технікою для проведення робіт допоміг голова садових товариств селища фермер Володимир Горєлов. Він розповідає:

«Влада звернулася до мене, тому що шлак для будівництва доріг був, а техніки – ні, і ми надали два трактори та каток».

Нагадаємо, що крім доставки шлаку громадам Група Метінвест продовжує розглядати різні варіанти ландшафтної рекультивації шлакових відвалів після завершення їхньої експлуатації. На даний момент у частині верхнього ярусу основного шлакового відвалу в балці Грековатій у тестовому режимі для закріплення поверхні покрили спеціальним полімерним покриттям 2 га площі.

Світлина Аліни Комарової: Будівництво дешевше, а темпи – швидше. Використання металургійного шлаку зменшує витрати місцевих бюджетів на ремонт доріг.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)