Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Дитячий садок та коронавірус: з 1 січня дошкільні заклади Маріуполя повернулися до п'ятиденки

Еліна Прокопчук
12січ'22 11:58

Усі батьки міста 1 січня мали подвійне свято.

Маріупольці не лише відзначили настання Нового року, а й з полегшенням видихнули: з січня дитячі садки повернулися до п'ятиденки. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) у зв'язку з покращенням епідеміологічної ситуації у Маріуполі.

Для багатьох матусь і татусів це найдовгоочікуваніша новина: батькам не було з ким залишити своїх дітей у п'ятницю. Багатьом доводилося відпрошуватись, наймати няню чи навіть міняти місце роботи. Нагадаємо, що чотири дні на тиждень садки працювали з 18 жовтня до 31 грудня. П'ятого дня там проводили санітарну обробку. Цей захід був вимушеним – причиною стало зростання захворюваності.

За два-роки пандемії маріупольці вже звикли до таких «гойдалок»: сади то відкривають, то знову закривають, вводять нові правила, змінюють графік роботи, відвідувань. «Приазовський робочий» дізнався, до чого готуватися батькам далі та які заходи планують запроваджувати для безпеки дітей.

Чи надовго п'ятиденка?

Сценарії розвитку захворюваності на коронавірус обговорюють у всьому світі. Саме від епідситуації залежатиме стабільна робота дитсадків, шкіл та інших закладів

Мати чотирирічної Даші Валерія розповідає: з жовтня щотижня їй доводилося вирішувати головоломку: з ким залишити доньку у п'ятницю? Сама вона працює у банку, і мови про постійні відгули бути не може. «На допомогу приходили бабусі, тітка, а одного разу я навіть залишила дитину на дві години у дитячій ігровій кімнаті, – згадує маріупольчанка. – Із собою на роботу я взяти її не можу, тому виходили із ситуації по-різному».

Наразі дитсадки працюють п'ять днів, але батьків все одно непокоїть питання: що буде у випадку чергової хвилі?

«Якщо епідситуація погіршиться, сади знову працюватимуть чотири дні чи є інші рішення?» - запитує Валерія.

У Маріупольській міській раді кажуть: поки що робити прогнози рано.

«Робота дитсадків залежатиме від рівня захворюваності. Наразі він знизився, і дитсадки повернулися до звичного режиму. Що буде далі, поки що сказати важко», – коментує директорка департаменту освіти Тетяна Братчикова.

Світлина Аліни Комарової: Батьки зітхнули спокійно. Малюків чекають у дитсадках і в п'ятницю – тепер мамам та татам не потрібно вигадувати, з ким залишити дитину.

Маски, скринінг, обробка

Станом на 11 січня в дитячих садках міста через COVID-19 закрито на самоізоляцію лише одну групу. Троє вихованців дошкільних закладів хворіють на коронавірус. Ще 288 дітей хворіють на ГРВІ. А в одному з дитсадків через високу захворюваність на респіраторні інфекції на карантин закрито групу – там хворіють понад 20% дітей.

Головна спеціалістка департаменту освіти Ірина Куркіна каже: «У разі виявлення коронавірусу закривається лише група, а не вся установа. Ізоляція триває 14 днів. Режим дитсадка продуманий так, що групи не перетинаються одна з одною. Музичні та спортивні заняття, свята відбуваються окремо, складено графік виходів на вулицю. Коли проходить одна група, сходові марші обробляються, а потім йде інша. Прийом дітей відбувається на вулиці, батьки до саду не заходять».

Усі вихователі щеплені двома дозами вакцини та перебувають у масках. У дитячому садку №159 «Веселка», що на Лівобережжі, співробітники прищепилися серед перших. Завідувачка дитсадка Лілія Ворожбіт розповідає: «Ми зберігаємо всі карантинні норми: температурний скринінг, носіння масок, до п'яти разів на день проводиться санітарна обробка. Дезінфікуємо всі поверхні, панелі, драбини, іграшки. Якщо дитина погано почувається, відразу повідомляємо батькам».

Батьки вихованців «Веселки» поверненню звичного графіка раді. У сім'ях більше не стоїть питання, з ким залишити дітлахів.

Нову хвилю чекаємо у лютому

Медики також зазначають зниження рівня захворюваності. Порівняно з осінню госпіталізується у п'ять-шість разів менше маріупольців.

Директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрій Ремпель каже: «Станом на 10 січня в ковідних відділеннях зайнято близько 15% ліжок, на лікуванні перебувало 594 пацієнти з коронавірусною інфекцією. У стаціонарі – 158 хворих із COVID-19 та підозрою на цей діагноз».

За добу госпіталізується менше 20 осіб з коронавірусом. Для порівняння: восени ця цифра сягала 100, було зайнято близько 900 ліжок у ковідних відділеннях.

Проте медики очікують на прихід нової хвилі в лютому. У березні, швидше за все, можна чекати високих показників захворюваності на COVID-19, а значить – і посилення карантинних обмежень.

«Ми готові до зростання захворюваності, – відзначає директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель. – У лікарні закуплено медикаменти, засоби індивідуального захисту, вони забезпечені киснем. У рамках підготовки до нової хвилі за розпорядженням міського голови закупили десять нових апаратів ШВЛ експертного класу для міськлікарень №4 та 9. Їх уже передали медикам наприкінці минулого року».

Зі свого боку, лікарі закликають мешканців вакцинуватися. Тільки це може допомогти уникнути чергового локдауну та високої смертності.

«Січень-лютий, поки показники захворюваності низькі, потрібно використовувати для того, аби зробити щеплення, – каже Андрій Ремпель. – Під час свят вакцинація йде повільними темпами –300–400 осіб на день. Загалом у місті вакциновано 153 тисячі людей».

Зараз для мешканців доступні вакцини Pfizer для першої та другої дози, AstraZeneca для другої дози, а також CoronaVac.

Світлина Аліни Комарової: Ігри на свіжому повітрі. Вихователі дотримуються всіх карантинних правил, щоб перебування дітей у садку було безпечним.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)