Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

П'яте новосілля

Людмила Єрмішина
20січ'21 13:11

За 26 років свого існування Маріупольський театр ляльок п'ять разів змінював «прописку», і кожен раз обставини, що передували переїзду, могли поставити крапку в історії колективу. У минулому році він позбувся приміщення через непідйомною вартості його оренди. Рятувальним кругом став Палац культури «Молодіжний», чиї площі театру запропонував міська рада. Журналісти «Приазовського робочого» відвідали учасників творчого об'єднання в їхньому новому будинку - в період карантину проводяться тільки репетиції та навчальні заняття.

Місто підтримав у важку хвилину

Маріупольський театр ляльок, єдиний в Донецькій області, був заснований як комунальний, але з 2005 року відправився в самостійне плавання.

«У тому, що театр ляльок і творче об'єднання «Арлекіно» - громадська організація, є, звичайно, свої складності, але все-таки більше переваг - ми не обмежені ніякими рамками, формальностями, - зазначає його беззмінний керівник заслужений діяч естрадного мистецтва України Ірина Руденко. - Ми не надприбуткова організація, і, коли плата за оренду нашої минувшини приміщення на проспекті Миру, 37 зросла в три рази, з 25 до 75 тисяч гривень, ми знову опинилися на валізах, адже це більше, ніж ми здатні заробити. І до сих пір ми ще не до кінця розрахувалися за оренду. Карантин: немає показів - немає і заробітку».

Опинившись в такій складній ситуації - адже театру може підійти далеко не будь-яке приміщення, його керівник звернулася за підтримкою, і місто запропонувало творчому об'єднанню приміщення в Палаці культури «Молодіжний».

«Пільгова оренда терміном на п'ять років передбачає лише одну гривню в рік. Ми дуже вдячні за таку підтримку міської влади, вона стала дійсно нашим порятунком, - сказала Ірина Руденко. - Облаштування приміщень, що привело до чималих витрат, ми вже подужали. Закінчиться карантин - приступимо до повноцінної роботи».

Театр - це справжні емоції

Приміщення в Палаці «Молодіжний» пристосували під потреби театру. Найбільше було відведено під сцену із залом для глядачів, інші - під репетиційні та навчальні класи, гардеробної, склад реквізиту.

«Була звичайна кімната з рівною підлогою і невеликим піднесенням, - розповів завуч театральної школи Станіслав Дранишников. - Змонтували спеціальні конструкції, щоб розширити сцену і створити нахил залу. Позаду глядацьких місць влаштували радіорубки. Збирали це з того, що у нас служило в минулому приміщенні. Дуже допомогли батьки вихованців нашої школи-студії, приходили в вихідні, і ми напередодні новорічних свят змогли провести кілька показів - «Білосніжку і сім гномів» і спільно з Terra Incognita «Ніч проти Різдва», де задіяні і наші учні».

Театрального мистецтва - акторської майстерності, сценічної мови, вокалу - в школі-студії навчаються близько 70 дітей.

«Для самих маленьких це розвиваючі заняття в ігровій формі, а старші хлопці у нас часто виступають і як актори, і як ляльководи», - зазначив Станіслав Дранишников.

Для юних акторів можливість знову виходити на сцену - величезна радість. Десятирічний Женя Мінаєв в школі-студії займається вже п'ять років: «Грав в «Мауглі» - головну роль, в «Чиполліно» і «Зоряного хлопчика». Зовсім недавно дебютував в ролі колядника в «Ночі проти Різдва». «Я ще ходив на танці і музику, але вибрав театральну студію. На заняттях тут завжди цікаво, багато нового дізнаюся».

Працювати в «дорослих» виставах, з режисером Анатолієм Левченко, кажуть діти, цікаво.

А 11-річна Поліна Воленюк не тільки робить перші кроки як актриса, але і управляє ляльками. «Працювати з ними теж дуже цікаво. Я вже не пам'ятаю, як прийшла в студію, це було п'ять років тому, але це стало моїм улюбленим заняттям. Вважаю, що дивитися спектаклі так само цікаво, як фільми та мультики, тому що в них актори грають наживо, і ти бачиш справжні емоції», - каже Поліна.




Фото Аліни Комарової: Театр – завжди багато спілкування. Вихованці студії кажуть, уроки тут не бувають нудними. 


 



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)