Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Районна поліція - район береже

Людмила Кудріна
17бер'21 10:39

Поліцейські офіцери громади, велопатрулі по всьому узбережжю, кнопки виклику з відеофіксацією та інші нові проєкти.

Про результати роботи та пріоритети на 2021 рік розповів Сергій Бичін, начальник Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області.

Замість Центрального відділу - Маріупольське районне управління поліції

Центральний відділ поліції переформатований, і замість нього створено Маріупольське районне управління поліції ГУНП в Донецькій області. Про це повідомив полковник поліції Сергій Бичін в ході чергової сесії Маріупольської райради.

За словами начальника районного управління поліції, новий формат роботи пов'язаний зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України та створенням Маріупольського району. Тобто до колишніх територій обслуговування, а це місто Маріуполь, селище Сартана і колишній Мангушський район, додалася вся територія новоствореного Маріупольського району, включаючи колишній Нікольський.

Більш ніж на 600 кримінальних злочинів менше

Кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень за 2020 рік у порівнянні з попереднім періодом зменшилася більш ніж на 600. Сергій Бичін акцентував, що це стало результатом профілактичної роботи, яка проводилась на території Маріуполя і Мангушського району. У тому числі - завдяки реалізації проєкту «Безпечний дім».

«У 2020 році поліцейськими були розкриті всі вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, розбої, кожна друга крадіжка, майже всі грабежі та незаконні заволодіння транспортними засобами», - зазначив полковник поліції.

А статистика така: 21 вбивство, 30 злочинів проти життя і здоров'я людей, 1 830 крадіжок, 413 крадіжок з квартир, 96 грабежів, 14 розбоїв та 18 незаконних заволодінь транспортом.

«Що стосується протидії наркозлочинності, то з незаконного обігу вилучено понад 12 кілограмів наркотиків і більше одного кілограма психотропних речовин. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» становить майже мільйон гривень», - зазначив Сергій Бичін.

В рамках спільної з муніципалітетом програми «Стоп-наркотик» поліцією викриті 232 фігуранти, яким повідомлено про підозру.

Боротьба з незаконним зберіганням зброї: вилучено 24 одиниці вогнепальної зброї та 36 193 одиниці боєприпасів.

Протидія незаконному обігу алкогольної продукції: проведено 3 627 перевірок, задокументовано понад 300 порушень, припинено майже 1 000 фактів виготовлення самогону.

Безпека дітей: за минулий рік в поліцію надійшло 172 повідомлення про зникнення неповнолітніх; 167 дітей були розшукані протягом доби, а п'ять - в результаті оперативно-розшукових заходів. Всі діти повернуті додому живими та здоровими.

Поліцейський офіцер громади буде їй підзвітний

«Поліцейський офіцер громади» - це новий проєкт, який в цьому році впроваджується Маріупольським районним управлінням ГУНП в Донецькій області. Як зазначив Сергій Бичін, в своїй діяльності такі офіцери будуть підзвітні об'єднаним територіальним громадам району. Більший акцент робиться на попередження правопорушень. Серед додаткових повноважень: право оформляти адміністративні матеріали за порушення Правил дорожнього руху; виконання функцій дозвільної системи.

«Найголовніше: поліцейський офіцер громади не притягатиметься до несення служби в територіальних відділеннях поліції. Він буде більше співпрацювати з населенням і звітувати перед главою ОТГ», - підкреслив Сергій Бичін.

А коли приступлять до роботи поліцейські офіцери громади? 

У своєму коментарі спеціально для «ПР» начальник Маріупольського районного управління поліції розповів про необхідні умови: «Громада надає офіцеру робоче місце і всю необхідну для роботи комп'ютерну техніку, частину паливно-мастильних матеріалів. Якщо громада до цього готова, ми оголошуємо конкурс. За його результатами зможуть пройти один-два претенденти, в залежності від кількості населення, які мають найбільшу довіру людей. Якщо надалі, після певного терміну роботи, поліцейський офіцер не влаштовуватиме ОТГ, то громада може надати йому недовіру і такого офіцера буде замінено. Поліцейський офіцер громади буде підзвітний главі ОТГ - і це основний меседж».

Полковник поліції також підкреслив, що нині це питання активно опрацьовується з головами громад.

«Нині в наших планах - запустити проєкт «Поліцейський офіцер громади» в передмістях Маріуполя. Зокрема, на території сіл Бердянське, Покровське, Виноградне, селищ Старий Крим та Сартана. Що стосується Мангушської і Нікольської селищних територіальних громад, то попередньо ми також мали бесіди з їхніми головами. Питання полягає в готовності громад брати участь у співфінансуванні цього проєкту», - зазначив начальник Маріупольського районного управління ГУНП в Донецькій області Сергій Бичін.

В ході сесії районної ради депутати, що представляють інтереси всіх п'яти територіальних громад у складі району - Маріупольської, Мангушської, Нікольської, Сартанської і Кальчицької ОТГ, висловили свою зацікавленість в реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Підрозділи контролю за обігом зброї розформовані, але продовжити дозвіл можна

Нині в Національній поліції України повністю розформовані підрозділи контролю за обігом зброї та відбувається реорганізація дозвільної системи. А як бути тим маріупольцям, у кого вже є зброя, але закінчується термін дозволу; до кого слід звертатися, щоб його продовжити?

Відповідаючи на запитання депутатів райради, Сергій Бичін розповів: «Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції виявив факти махінацій з реєстрацією зброї в нашій країні. Є відповідне кримінальне провадження, їм займається Державне бюро розслідувань. Про це доповідав голова Національної поліції, і деякі особи з керівництва Нацполіціі нестимуть відповідальність».

У зв'язку з цим, за словами начальника райуправління поліції, проводиться перевірка законності всіх фактів реєстрації зброї та дозвільна служба виведена зі штату поліції.

«Однак що стосується продовження терміну реєстрації зброї, то особи, виведені зі штату, наші співробітники продовжують виконувати свої обов'язки. Процедура на сьогодні не змінюється: якщо у вас закінчується реєстрація, потрібно звертатися до цих поліцейських, вони будуть продовжувати реєстрацію. Вони також пройдуть відповідну перевірку: якщо не буде виявлено порушень, поліцейських перепризначать на їх посади», - відповів на запитання депутатів Сергій Бичін.
«Найголовніше: поліцейський офіцер громади буде більше співпрацювати з населенням і звітувати перед главою ОТГ. На даний час в наших планах - запустити проєкт в передмістях Маріуполя. Зокрема, на території сіл Бердянське, Покровське, Виноградне, селищ Старий Крим та Сартана. Що стосується Мангушської і Нікольської селищних громад, то попередньо ми також мали бесіди з їхніми головами. Питання полягає в готовності громад брати участь у співфінансуванні цього проєкту», - Сергій Бичін, начальник Маріупольського районного управління ГУНП в Донецькій області

Нагадаємо, 1 березня голова Нацполіціі Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Всі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.

Таке рішення, як передає прес-служба відомства, пов'язане з тим, що департамент внутрішньої безпеки Нацполіціі виявив корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.

Кнопка швидкого виклику поліції

Це також новий проєкт Маріупольського районного управління поліції, який мають намір впровадити на території громад району цього року.

Як розповів Сергій Бичін, новий пристрій буде приєднано до аналітичної системи поліції, що дозволить забезпечити прямий зв'язок з операторами на лінії «102», а крім цього, вести постійну відеофіксацію, розпізнавати та ідентифікувати особи, що знаходяться у розшуку.

«Цей проєкт планується реалізувати завдяки інвестиціям міжнародних партнерів. Зараз опрацьовуються технічні умови. Місцева влада підтримує впровадження проєкту, і я сподіваюся, незабаром ми зможемо його презентувати», - зазначив начальник Маріупольського районного управління поліції.
Туристична поліція буде працювати на узбережжі до четвертої години ранку

Не тільки в Маріуполі, але і в селищі Ялта, селах Мелекіне, Білосарайська Коса, Юр'ївка, Урзуф, Бабах-Тарама Мангушської об'єднаної територіальної громади на пляжах під час курортного сезону будуть працювати велопатрулі та мотопатрулі туристичної поліції.

Начальник районного управління поліції Сергій Бичін, відповідаючи на питання депутатів, розповів: «Туристична поліція працювала і минулого року. Щодо 2021 року місцева влада виступила з ініціативою, щоб наші наряди несли службу до четвертої години ранку, а не до 22:00, як раніше. Тому що, як правило, в місцях відпочинку після 23:00 тільки все починається. Минулого року це був наш «мінус», в цьому сезоні ми його врахуємо».

Полковник поліції також зазначив: «Що стосується несення служби саме на пляжах, то наше завдання - забезпечити максимальну присутність поліцейських. Після Маріуполя велопатрулі були вже впроваджені в Урзуфі. Велопатрулі та мотопатрулі ми вважаємо найбільш ефективними в роботі туристичної поліції. Наше завдання - максимально якісно забезпечити громадянам безпечний відпочинок».

У 2021 році проєкт «Туристична поліція» продовжить свій розвиток на території Маріупольського району.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)