Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Малювати може кожен

Еліна Прокопчук
02кві'21 16:13

Засновник студії Art Lab Марина Дмитрюк проводить творчі уроки для всіх охочих.

Багато хто вважає, що головний момент у житті - знайти улюблену справу. З цим можна посперечатися, набагато важливіше - знайти сміливість нею займатися. У маріупольчанки Марини Дмитрюк вийшло: багато років вона працювала юристом в загсі. Але душа вимагала творчості - у вільний час дівчина малювала, ліпила і шила. Три роки тому Марина відкрила власний арт-простір. Там вона допомагає знайти себе маленьким і дорослим талантам.

Творимо на повну котушку

Марина любила малювати з самого дитинства - закінчила школу мистецтв, займалася живописом. Але коли прийшов час вступати до університету, вирішила навчатися правознавства. Тоді здавалося, що потрібно отримати «серйозну» професію, а не йти за своєю мрією. Тому десять років Марина пропрацювала в Центральному відділі реєстрації актів цивільного стану - стала заступником начальника. 

«Малювання залишилося захопленням і віддушиною. Тому вирішила спробувати викладати не йдучи з роботи. У свій вихідний - неділю - я вчила дітей в школі мистецтв шити іграшки з фетру», - згадує дівчина.

Напрямок мав велику популярність, і з часом викладання стало основною роботою. Але і на новому місці Марині хотілося змін. Уже в дорослому віці вона здобула освіту художника, а згодом відкрила власну студію. «Свій простір - це можливість займатися тим, що тобі подобається. Тут немає додаткових планів, журналів, чітких правил. Ми творимо на повну котушку», - розповідає Марина Дмитрюк.


Світлина, надана Мариною Дмитрюк: Цікаво і захопливо. На уроках діти розвивають фантазію і художні здібності.

Вмієш тримати пензель - навчишся малювати

У студії маріупольчанка проводить різні заняття: з живопису, графіки, шиття іграшок з фетру, пластилінового живопису, розпису футболок, вчить роботі з епоксидною смолою. Крім неї уроки проводять ще кілька викладачів. Заняття проходять щодня, крім понеділка. Розклад можна знайти в групі студії в соціальних мережах, там Марина зазначає, які заняття підійдуть для дітей, а які можуть відвідувати дорослі.

Хочете написати унікальну картину для свого будинку? Художниця пропонує індивідуальні заняття - разом можна створити справжній шедевр. 

«Вік не важливий, навіть якщо ви ніколи не пробували малювати, можна почати це робити. Якщо ви вмієте тримати в руках пензель, отже, все вийде», - жартує викладачка.

Зі своїми учнями Марина часто займається інтер'єрним живописом. Що це таке? Простіше зрозуміти на прикладі. На стіні у художниці висить картина: рожевий захід, фіолетовими мазками - гори, строкаті цятки-квіти. 

«Інтер'єрний живопис - це інтуїтивний напрямок. Тут немає чітких канонів - можна робити нерівні лінії, по-різному поєднувати кольори, додавати об'ємні елементи і візерунки. Це дуже красиво і доступно кожному», - вважає художниця.
Створіть свій космос

Хочете цікаво провести час з близькими? Марина пропонує безліч варіантів. Можна прийти на заняття всією сім'єю і, наприклад, розфарбувати футболки схожими принтами. Можна запросити на побачення кохану людину - разом створити дві картини і прикрасити ними квартиру. «Дві картини, які написані в одній тематиці і продовжують одна одну, називаються диптих. Наприклад, ви намалюєте космос, а в ньому - два ваших сузір'я. Згодом будете дивитися на картину і згадувати цей день», - розповідає педагогиня.

Для дорослих дівчат Марина проводить арт-вечори. 

Не бійтеся мріяти! Приклад Марини Дмитрюк доводить: у будь-якому віці можна поміняти професію, захоплення і навіть життя

Це чудовий спосіб розслабитися, зайнятися улюбленою справою і відпочити. Для заняття, яке триває три-чотири години, група вибирає одну картину. Викладачка показує, а дівчата повторюють. «Це спосіб розслабитися, отримати задоволення, сповнитися енергією, - каже художниця. - Кожен такий день ми намагаємося провести цікаво: організовуємо чаювання з десертами, розмовляємо. Додому всі йдуть з шедеврами».

Зі смолою потрібно бути обережним

Зараз головне захоплення Марини - робота з епоксидною смолою. Майстриня показує результати своєї праці - на картинах оживають космос і зірки, вирує і піниться море. Щоб домогтися такого ефекту, потрібно довго і наполегливо працювати. 

«Можна створити картину, нанести смолу на стіл, зробити підстаканники, фігурки. З цього матеріалу виходять дивовижні речі, - розповідає викладачка. - Але техніка непроста: смолу потрібно змішати зі зміцнювачем, барвниками, потім нанести на поверхню».

Самостійно навчитися цього виду творчості неможливо. До того ж це ще й небезпечно - при нагріванні пари смоли можуть завдати шкоди, можна навіть отримати опік легенів. Тому створювати виріб можна тільки під контролем професіонала: «Важливо, щоби приміщення провітрювалося, на майстрі були рукавички, фартух, респіратор. Працювати з епоксидною смолою дуже захопливо, тільки спробуєш - хочеться ще і ще!»

Як захопити дитину?

Але найчастіше до студії приходять, звичайно ж, діти. Для них Марина вигадує найцікавіші майстер-класи: малюки шиють мультяшних героїв, ліплять з пластиліну, вчаться малювати.

Дівчина показує готові іграшки з фетру. Перед нами - всі, кого так люблять діти: міньйон, Пікачу, слоник Дамбо і навіть бик Гаррі Поттер, символ Нового року. Всі викрійки Марина робить власноруч, переносить їх на тканину і вирізає для дітей готові деталі. Дітям залишається тільки зшити їх. 

«З фетром працювати дуже легко - він не ворситься, не потрібно обробляти края. Все, про що я прошу батьків перед уроком, - потренуватися з дитиною вдягати нитку в голку і робити вузлик», - розповідає викладачка. 

Кілька разів на такі заняття приходили навіть дорослі.

Розвиває моторику і фантазію

Ще один цікавий напрям для малюків - пластиліновий живопис. Діти малюють схематичні фігурки - котів, ведмедиків, квітів, а потім заповнюють їх восковим пластиліном. 

«Для дітей чотирьох років такі уроки підходять навіть більше, ніж малювання. Щоб писати картини, потрібно вміти впевнено вести лінії, а ліплення якраз розвиває дрібну моторику, фантазію, художні здібності», - зазначає Марина.

Уроки для малюків проходять весело - вчителька розмовляє з ними, допомагає створити і оформити виріб. «Якщо це молодша група, то ми не просто ліпимо ведмедика. Він відправляється в подорож, і тільки діти самі обирають, що з ним далі станеться, - з посмішкою ділиться дівчина. - Буває, що після занять малюки навіть не хочуть йти додому. Приходять батьки і не можуть їх забрати».

У студії дітвора відзначає всі свята, бере участь в квестах і конкурсах. Щоб здивувати сучасних дітей, доводиться не один день сушити голову. 

«Наприклад, у нас були «Канікули у Франції». На урок прийшов мім, ми збирали пазли з картин відомих художників, малювали улюблених героїв Уолта Діснея. Завжди хочеться, щоб діти сказали "вау"».
Процес, а не результат

Батькам Марина радить давати дітям спробувати себе в різних видах творчості і хвалити навіть за маленькі досягнення. Адже творчість, за словами художниці, це насамперед процес, а не результат.

«Дехто каже, що, коли хобі стає роботою, воно перестає приносити задоволення. У моєму випадку це не так. Працювати з дітьми для мене - величезна радість. Вони вчать мене бути сміливою і дивуватися дрібницям», - каже Марина Дмитрюк.


Світлина, надана Мариною Дмитрюк: Пізнаємо світ разом. Марина Дмитрюк вчить дітей бути цілеспрямованими і допитливими - тоді мистецтво живопису буде підкорено.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)