Стало просто приємно гуляти містом пішки. Плануєш свій маршрут так, аби пройтися через площу Свободи та Грецьку, Театральний сквер. І звичайно ж, хочеться, щоб таких приємних місць у місті ставало більше.
Незважаючи на тисячі тюльпанів, які з'являються навесні в Міському саду, до доглянутого та впорядкованого цьому парку далеко. І коли про його долю в нашому місті задумалися всерйоз - муніципалітет має намір провести в Міському саду не просто реконструкцію, а з історичним змістом, - мене здивувало, що є такі, хто хоче, щоб парк не змінювався на краще.
Минулого тижня в технічному ліцеї з громадою обговорили проєкт облаштування нового недержавного університету «Метінвест Політехніка». Будівля може вирости на місці старого занедбаного літнього кінотеатру поряд з Міським садом. Я пам'ятаю, як цей колишній кінотеатр уже був предметом обговорень, і тоді виникали схожі суперечки - як сюди будуть заїжджати машини, що ж буде з парком. І все бачили, як будівля перетворилася в небезпечну «покинуту». Сьогодні, нарешті, колишній літній кінотеатр, побувавши складом, отримав перспективу переродитися в сучасну й унікальну будівлю університету. У комплексі з цим ультрасучасним будівництвом міська влада планує провести масштабне оновлення парку, а Група Метінвест бере на себе зобов'язання реконструювати стадіон «Азовець», при тому що спорткомплекс залишається в комунальній власності. Це хороший бонус і для міста, і для Міського саду, і для майбутнього університету.
Найцікавіше, що під час обговорення проєкт був сприйнятий дуже сприятливо навіть опозиційною громадськістю, в якої не було аргументів проти розвитку Маріуполя або майбутньої політехніки – вищого навчального закладу з безкоштовним навчанням для маріупольських абітурієнтів. Опоненти мовчали під час двогодинного обговорення, озвучивши лише сумнів, мовляв, будівництво поблизу з Міським садом зіпсує ландшафт. Але з огляду на те, що будівля університету розміститься на тій же самій території, що і нинішній занедбаний кінотеатр, сприймати такі «проти» можна лише як піар-аргумент тих, хто «принципово проти».
А чого ж ви, панове опозиціонери, мовчали, спостерігаючи, як будівля колишнього кінотеатру з кожним роком перетворювалася на звалище і притулок для безхатьків? Чому мовчали, коли в парку працювали потворні батути? Або це вписується в вашу естетику позиціонування проти всього хорошого?
Впевнена, враховуючи відповідальність компанії Метінвест і зацікавленість Маріуполя в розвитку освітнього сектора, у Міського саду є всі шанси стати унікальним і не має шансів постраждати. У мене така масштабна реконструкція викликає світле відчуття гордості за рідне місто, яке в черговий раз зуміло залучити фантастичні інвестиції та побудує супервиш за найсучаснішими технологіями, зі сталевими конструкціями та інтелектуальним керуванням.
На світлині: Директор - головний редактор газети «Приазовський робочий» Олена Калайтан
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)