Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Шоу триває

Еліна Прокопчук
08вер'21 12:26

Холодний осінній вечір. Звуки музики зливаються зі співом вітру, перехожі кутаються в шарфи і шалі. Незважаючи на +13 на градуснику, в центрі міста сотні людей! Усі вони зібралися, аби насолодитися грою симфонічного оркестру, почути золоті голоси України й оживити в пам'яті образ Фредді Меркюрі.

Минулої п'ятниці в рамках фестивалю Mariupol Classic на Театральній площі пройшов концерт під відкритим небом - унікальний проєкт «Ніч в опері». Він поєднав класику та рок-музику, італійські канцони й відомі арії, мотиви з улюблених хітів Queen і голос генія ХХ століття.

Холодний вечір і теплий прийом

Перед концертом на площі багатолюдно. Музиканти репетирують, глядачі займають місця біля сцени. Ми спілкуємося з артистами, які роблять останні приготування. У програмі - багато знайомих імен. До Маріуполя приїхали Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під керівництвом маестро Юрія Янка, один з найвідоміших віолончелістів України, киянин Олександр Пірієв, солісти Національної опери України: Тетяна Ганіна, Алла Позняк, Микола Шуляк та Дмитро Агеєв.

Піаніст Академічного симфонічного оркестру харківської філармонії Ігор Чичканов ділиться враженнями:

«Виступ на відкритому повітрі - справжній подарунок для жителів міста. Це дуже хороший формат, адже далеко не кожна людина замислюється - піти їй у філармонію, відвідати концерт? А так вона буде проходити повз, і музика змусить її зупинитися». Засмутила тільки погода - на початку вересня ніхто не очікував такої прохолоди. «Для музикантів вітер і низька температура - це проблема, - пояснює піаніст. - Інструменти можуть розстроюватися, і артист повинен володіти хорошим слухом, аби вчасно це виправити».

Його колега, скрипаль Академічного симфонічного оркестру харківської філармонії Євген, у Маріуполі не вперше. У минулому році він також приїжджав на Mariupol Classic.

«Маріуполь - чудове, красиве і дуже затишне місто. Тут прекрасна публіка, яка завжди тепло зустрічає», - вважає він. Запитуємо прізвище музиканта, а воно звучить - Музикант. «Можу паспорт показати», - сміється скрипаль, який давно звик до подиву людей.

Музика вибрала його з народження, і він відповів їй взаємністю.

Про свій проєкт із задоволенням розповідає Олександр Пірієв. Він являє маріупольцям сюїту, написану для віолончелі з симфонічним оркестром на його замовлення. Її автор - Теодора Відерун.

«Цей проєкт ми готували більше року, - ділиться виконавець. - І сьогодні - світова прем'єра! У творі з'єднуються класична і рок-музика, голос віолончелі та Фредді Меркюрі. Маріуполь - єдине місто, яке буде відзначати ювілей Фредді, йому в цьому році могло виповнитися 75 років. Заради цієї події я вдруге в житті вдягнув фрак!»
Меседж у майбутнє

Концерт починається, і маріупольці занурюються в магію класичної музики. У першій частині виступу ми чуємо добре відомі арії з опер «Кармен», «Мадам Батерфляй», «Фауст». Звучать куплети Мефістофеля у виконанні Дмитра Агеєва - заслуженого артиста України, який виступав на українських і світових сценах. Ми знову чуємо вічні Et Satan conduit le bal! («Сатана там править бал») і Où brille l'ardent métal («Люди гинуть за метал»).

Італійську пісню O sole mio дарує нам відомий тенор заслужений артист України Микола Шуляк. Проникливо звучить «Гранада» Агустіна Лара у виконанні заслуженої артистки України, лауреатки міжнародних конкурсів Алли Позняк.


Світлина Аліни Комарової: Це було незабутньо. Глядачі поринули
в атмосферу класики - гра музикантів і спів солістів не залишили байдужим нікого.


Ведуча вечора та продюсерка «Українського радіо» Галина Бабій каже:

«У Маріуполі опери ще немає. Будемо вважати, що цей концерт - меседж у майбутнє і в вашому місті, форпості української культури в Приазов'ї, з'явиться оперний театр».
Голос Меркюрі підхопила віолончель

У другій половині концерту відбулася прем'єра сюїти «Ніч в опері». Це була родзинка вечора - заради неї і зібралися сотні шанувальників Фредді Меркюрі.

Чому «Ніч в опері»? Для тих, хто любить творчість групи Queen, відповідь проста - так називався культовий альбом музичного колективу. Саме для нього була записана легендарна «Богемська рапсодія» - пісня, яка є номером один у світі за версією Billboard.

Глядачам представили ціле симфонічне дійство - в супроводі оркестру на віолончелі грав соліст Олександр Пірієв. Новий твір заснований на мелодіях пісень Queen - у ньому то завуальовано, то дуже чітко вгадувалися відомі хіти. В один момент публіку вразив голос Фредді Меркюрі. Потім його пісню продовжила віолончель. Немов так і повинно бути - шоу триває, «Ніч в опері» знову звучить. Так, як заповіла легенда.

Маріупольці не просто слухали. Вони дивилися на екран - там змінювалися фотографії молодого Фредді Меркюрі, кадри концертів, репетицій та особистого життя. Деякі глядачі навіть плакали - згадали цілу епоху в особі музиканта. Маріупольчанка Христина Шульженко розповідає:

«Група Queen - це не просто прекрасні хіти, це дух часу. Тому приємно згадати відомого соліста, доторкнутися до його творчості. Особливо в такій цікавій обробці».
Маріуполь вміє слухати
«Ніч в опері»
об'єднала в собі рок-музику й оперні арії

Цього року Mariupol Сlassic завершено. Жителі випробували так багато - проводили камерні вечори в зруйнованій синагозі, ставали частиною масштабних концертів, відкривали для себе нові мелодії. Директорка департаменту культурно-громадського розвитку Діана Трима підводить підсумки:

«Дуже приємно, що на всіх концертах був аншлаг, залишилися тільки позитивні емоції та спогади. Ми приймали артистів світового рівня і чекаємо всіх у наступному році».

А головний диригент камерного оркестру «Ренесанс», директор камерної філармонії Василь Крячок додає:

«У Маріуполі чують і розуміють музику. У цьому немає ніякого сумніву».


Світлина Аліни Комарової: Ще одне свято музики. У неділю
в Маріупольській камерній філармонії відбувся концерт «Скорик - Мусоргський» - на сцену вийшли солісти зі Швеції, Японії та України.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)