Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Тиражі падають, тарифи зростають

Олена Калайтан, голова Донецької обласної організації НСЖУ
26бер'21 13:45

Вчора в онлайн-форматі 188 редакторів друкованих ЗМІ України понад три години говорили про наболіле та пропонували шляхи вирішення.

Конференція, організована Національною спілкою журналістів України (НСЖУ), що об'єднує у своїх рядах понад 19 тисяч журналістів, позначила п'ять проблемних напрямків, за якими були зібрані пропозиції для подальшої практичної комунікації: державна підтримка передплатної кампанії та створення державного фонду підтримки медіа, податкові преференції, питання тарифоутворення підприємством «Укрпошта», відновлення роботи українського паперового комбінату. По суті справи, від вирішення цих питань для багатьох українських видань залежить відповідь на питання: чи будуть вони виходити взагалі у 2022 році?

Питань і проблем у друкованих видань сьогодні дуже багато, через постійно зростаючі тарифи на доставку, подорожчання паперу в минулому році 10% газет закрилися і ще 5% заявляють про майбутнє закриття, багато хто згортає свою друковану версію та переходить в онлайн, 86% видань втратили рекламодавців і позбулися значної частки доходів.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ, представляючи підсумки моніторингу ситуації в 2020 році, відзначає, що «редакції йдуть на оптимізацію витрат, аби залишатися на ринку і не втрачати свого читача. І сьогодні друковані ЗМІ - це вже не бізнес, а інформаційна місія, яка не може залишатися без державної підтримки».

В Україні в 2021 році не дорахувалися 500 газет, прогнози на 2022 рік - не райдужні. Олександр Кульбака, головний редактор слов'янської газети «Вісті», запропонував надавати державну адресну допомогу передплатникам, колеги пропонували надавати таку можливість територіальним центрам або самим редакціям. Прозвучали правильні ініціативи з підтримки друкованих ЗМІ, що працюють на кордоні територій ООС і Криму, - Олексій Устенко, член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, говорив про скасування податкових санкцій для газет до кінця карантину і про відновлення роботи українського паперового комбінату.

Микита Потураєв, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, зазначив, що «сьогодні пенсіонери не можуть виділити гроші на підписку, але вони мають таке ж право на інформацію, як, наприклад, на комунальні послуги. І я готовий лобіювати цю ініціативу. Ми нічого не досягнемо на національному рівні, якщо не надамо сьогодні підтримку медіа».

На жаль, довгоочікуваний діалог з Ігорем Смілянським, генеральним директором «Укрпошти», не відбувся - цієї комунікації очікували редактори, але занадто вже балакучі були виступаючі, які порушили графік конференції. Питань до «Укрпошті» більш ніж достатньо, як зазначив Сергій Томіленко, протягом місяця буде організована окрема конференція з питань тарифів і поштової доставки. Усі озвучені пропозиції та зауваження будуть направлені НСЖУ для подальшого опрацювання і, сподіваємося, досягнення результатів.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)