Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Точний зріз проблем

Альбіна Баркова
21січ'22 10:59

Пільговий проїзд у громадському транспорті, соціальні виплати, житлово-комунальні питання, законопроєкти, які перебувають на розгляді у Верховній Раді України, – ці та інші питання обговорив народний депутат України Сергій Магера зі своїми виборцями під час першої цього року прямої лінії.

Участь у прийомі також взяли керівник Центральної райадміністрації Володимир Могильний, його заступниця Валентина Бойко, заступниця керівника Приморської райадміністрації Наталія Панченко та заступниця директора департаменту соціального захисту населення Маріупольської міськради Віта Іваннікова.

Про безкоштовний проїзд для пенсіонерів

Одне з головних питань, яке на сьогоднішній день хвилює пенсіонерів, не щеплених від коронавірусу, – коли ж у міському громадському транспорті буде безоплатний проїзд?

Про це запитував маріуполець Михайло Шанін:

«Я пенсіонер за віком і ніяк не можу зрозуміти, коли ж можу їздити в транспорті безкоштовно? Нещодавно прочитав в інтернеті, що безоплатний проїзд скасовано для невакцинованих пенсіонерів лише на час дії «червоної» зони, але сьогодні Маріуполь із неї вже вийшов, а за проїзд все одно доводиться платити».

Щоб прояснити всі нюанси проїзду пенсіонерів у міському транспорті, Сергій Магера одразу зателефонував до директора департаменту транспорту та зв'язку міської ради Василя Клата. За словами директора департаменту, у Маріуполі рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій період, протягом якого скасовано безоплатний проїзд пенсіонерів, продовжено, цей захід – частина профілактичних обмежень, пов'язаних з пандемією.

Як отримати належний пай?

Наступний дзвінок надійшов від мешканця селища Нікольського Костянтина Чиграхчі, який проживає на вулиці Свободи, 11. Чоловік розповів, що у далекому 2002 році мешканцям громади видавали гектар земельного паю під будівництво дачі чи городу. Обіцянки були стримані, і земля видана всім претендентам не неї. Однак у момент розподілу землі Костянтин Лазаревич лежав у лікарні після важкої операції та не зміг отримати свою частину.

«Кілька місяців тому відніс звернення з роз'ясненнями до приймальні нікольського селищного голови Василя Митька, але жодної відповіді мені так і не надійшло. У мене є всі документи та підтвердження, що мені ухвалено гектар землі, тільки ось як тепер його отримати?» - запитує Костянтин Чиграхчі.

За словами Сергія Магери, на ім'я нікольського селищного голови найближчим часом буде оформлено депутатський запит.

Скаче напруга в мережі

Ще однією важливою темою, яка хвилює багатьох маріупольців, стала електроенергія, а точніше, її відсутність і перепади напруги.

«Дуже часто у нас зникає світло, через те що біля під'їзду висить дріт, на якому погано закріплені контакти. Я не розбираюся в електриці, як і мій чоловік, але все ж таки нам доводиться власноруч ворушити дріт, щоб засувка спрацювала, – розповіла Ольга Улиток, яка мешкає на вулиці Лютневій, 20. – Під час поривів вітру дуже сильно стрибає напруга – ми вже залишилися без мікрохвильові печі. На наші прохання допомогти у цій ситуації не реагує жодна служба. Що нам робити?»

Одразу після дзвінка маріупольчанки заступниця голови Приморської райадміністрації Наталія Панченко відправила заявку до ДТЕК, в якій вказала дані, адресу та проблему. Найближчим часом із цим питанням обіцяли розібратися.

Портфель завдань зібраний

За годину спілкування із виборцями народний депутат України Сергій Магера прийняв понад 20 дзвінків. Тепер попереду чимало роботи, насамперед комунікація з місцевими органами влади, комунальними підприємствами та установами міста.

«Сьогодні, як завжди, тематика дзвінків широка, починаючи з питань про пенсії і закінчуючи абсолютно новими проханнями. Наприклад, на цій прямій лінії мене просили не підтримувати низку законопроєктів, які перебувають на розгляді у Верховній Раді України. Це говорить про те, що наші мешканці розуміють: законодавчі документи позначаться на житті кожного. Тому сьогодні дуже важливо всім стежити за рішеннями парламенту та тими проєктами, що реєструються», – розповів народний депутат України Сергій Магера.


Світлина автора: Постійна взаємодія. Спілкування Сергія Магери з виборцями дозволяє зібрати пакет звернень для ефективної роботи в окрузі та залі парламенту.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)