Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

У важкі часи завжди поруч

Еліна Прокопчук
09лип'21 12:07

У цьому році Групі Метінвест - 15. Для наших читачів ми підготували матеріали про досягнення компанії. У них ми розповідаємо про те, як багато металурги роблять для міста: оновлюють парки та сквери, закуповують обладнання для лікарень, дарують жителям новий транспорт.

Проєкти мирного сучасного Маріуполя вражають. Але не варто забувати про важкі часи, які ми пережили разом. Руйнування мосту через Кальчик, обстріли в Сартані, трагедія мікрорайону Східного...

Війна залишила в пам'яті маріупольців страшні спогади, але ще більше згуртувала нас. Весь цей час місто підтримувала Група Метінвест. Завдяки чималим інвестиціям компанії та допомозі металургів Маріуполю вдалося уникнути гуманітарної катастрофи.

Сім років тому

Згадаймо події 2014 року. Сім років тому Маріуполь став вільним: українські військові захистили місто від терористів. Велику роль у відновленні мирного життя зіграла Група Метінвест. Відразу після закінчення військової операції зі звільнення Маріуполя меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» надали місту свою техніку для прибирання території. Працівники підприємств розбирали барикади з шин і бетонних плит. Люди допомагали добровільно: у кожного боліло серце за рідне місто. Тому активісти-металурги створили народні дружини, які разом з поліцейськими патрулювали вулиці.

У Маріуполі бойовики захопили четвертий корпус ПДТУ на вулиці Грецькій. Замість студентів там засіли озброєні угруповання. Частину техніки і меблів знищили і викрали, стіни, підлогу й вікна розбили. Проректор з науково-педагогічної роботи ПДТУ Олександр Чейлях розповідав: 

«Інформація про захоплення корпусу №4 була для адміністрації несподіванкою - ректора В'ячеслава Волошина просто поставили перед фактом. Це був весняний недільний день, корпус вартувала літня жінка-вахтер, у якої озброєні люди забрали ключі від усіх приміщень».

Коли штаб бойовиків ліквідували, металурги разом з іншими маріупольцями розбирали завали, прибирали мішки з піском, пляшки з коктейлями Молотова, щоб у спорожнілі аудиторії знову прийшли студенти. Після цього в найкоротші терміни завдяки інвестиціям Групи Метінвест корпус відновили.

Відновлений міст зв'язав Маріуполь з Україною

У грудні 2015 року наше місто пережило теракт - вибух залізничного моста через річку Кальчик, який повністю відрізав Маріуполь від усієї України. Теракт погрожував економічним колапсом. Крім пасажирських по цьому мосту йшли склади промислових вантажів, від яких залежала робота металургійних підприємств.

На підтримку уряду розраховувати в той момент не доводилося, меткомбінати були на межі зупинки, і тоді керівництво Групи Метінвест прийняло рішення відновити резервний залізничний міст, який був недіючим. Уже через два тижні постачання сировини на підприємства відновилося. Після цього металурги взялися за відновлення пасажирського сполучення.

Вадим Бойченко, який займав на той момент посаду директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча, пообіцяв: 

«Маріуполь більше не буде відрізаний від світу. Цей міст стане символом стабільності й розвитку, з'єднавши місто з Україною. Ми повернемо нашим жителям надію, що життя в Маріуполі відновлюється».

Група Метінвест повністю взяла на себе фінансування. Вибрали кращого підрядника. Використовували найякісніші будівельні матеріали. Менше ніж за рік міст через Кальчик був відновлений. Вартість ремонту склала 16 млн грн.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков сказав: 

«Відновлення мосту через річку Кальчик - важливий крок для стабільної роботи найбільших підприємств країни - маріупольських меткомбінатів, які є основою металургійної галузі України. Ці підприємства дають роботу десяткам тисяч жителів Маріуполя, наповнюють бюджет міста. Але не менш важливо, що ремонт моста зробив більш безпечним, комфортним і надійним пасажирське сполучення».
Вчинки важливіші обіцянок
У критичні моменти історії підприємства групи Метінвест допомагали в рекордні терміни відновлювати вулиці й райони Маріуполя. Жителі отримали надію на спокійне життя, а місто - на подальший розвиток

Грецьке селище Сартана не раз страждало під час війни. З кожним обстрілом тут накопичувалися проблеми та додавалися руйнування. Вперше Сартану обстріляли в 2014 році. У свято Покрови Пресвятої Богородиці мирні жителі почули звуки «Градів». Один зі снарядів влучив у похоронну процесію. Трагедія забрала життя семи чоловік, поранено - ще 18. До сьогодні сартанці не можуть забути цей страшний день.

Ще один обстріл селище пережило у 2015 році, тоді серйозно постраждала інфраструктура. Були зруйновані будинки, розбиті автомобілі, і найжахливіше - знову загинули люди. Металурги відразу ж виступили з бажанням допомогти.

Відновлювати Сартану довелося не раз. У 2017-му вона знову потрапила під обстріл. Уже в перші години після трагедії металурги оперативно підключилися до відновлення селища. Протягом трьох днів майже сотня іллічівців (муляри, покрівельники, теслі, слюсарі, склярі) виконала роботи зі скління в 48 будинках, замінила покрівлі й усунула всі критичні пошкодження. У стислі терміни меткомбінат допоміг відремонтувати 56 будинків, пошкоджених під час обстрілів. Сартанці досі вдячні за допомогу - завдяки зусиллям металургів вони знову живуть мирним життям. На відновлення селища Сартана Група Метінвест направила 1,7 млн ​​грн.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко каже: 

«Група Метінвест не стояла осторонь, коли в наше місто прийшла біда. Металурги відновили міст через річку Кальчик, відбудували Східний і Сартану. Це і є справжні вчинки, які набагато важливіше тисяч обіцянок».
Трагедія Східного

Чорна сторінка в історії Маріуполя - 24 грудня 2015 року, коли на мікрорайон Східний обрушилися снаряди, випущені ворожими «Градами». У той день загинув 31 маріуполець, 117 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Шок, біль і страх за життя близьких - так згадують очевидці той ранок.

Поки жителі Східного приходили до тями після пережитого жаху, міська влада, містоутворюючі підприємства почали організовувати штаб з ліквідації наслідків обстрілу. У перший же день на допомогу прийшли всі служби міста, Фонд Ріната Ахметова, меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест.

Проблем було багато: через пошкодження комунікацій весь житловий масив залишився без електроенергії, газу, води, тепла. У зимовий день у сотнях квартир вибило вікна. Пошкоджено 212 об'єктів, у тому числі три школи й чотири дитячих садочки. Згоріли десятки автомобілів.

Аби швидко теплоізолювати житло, Група Метінвест виділила 100 тис. кв. метрів будівельної плівки. Її масове виробництво запустили на меткомбінаті імені Ілліча. Металурги щодня роздавали постраждалим поліетилен, на прохання жителів допомагали затягти їм вікна.

За три місяці ремонтні бригади металургів засклили вікна більш ніж 1536 квартир, на що знадобилося 9 тис. кв. метрів скла. Було виконано ремонт у 31 приватному житловому будинку, чотирьох дитячих садках (№47, 165, 42, 160) і двох школах (№5 і 57). Всього на відновленні мікрорайону Східного щодня трудилася тисяча співробітників металургійних комбінатів.

До відновлення приєднався і громадський союз «Зелений центр Метінвест» - активісти організації допомагали очистити від осколків і сміття прибудинкові території пошкодженого мікрорайону. Тільки силами «Зеленого центру Метінвест» було вивезено близько 100 тонн битого віконного скла.

Допомагати у відновленні приїжджали і співробітники підприємств Групи Метінвест з інших міст України. Сума коштів, спрямованих на реконструкцію постраждалих будівель, склала понад 7 млн ​​грн. Ще більш 2 млн грн підприємства перерахували жителям житлового масиву, які вирішили самостійно відновлювати своє житло. Допомогу постраждалим маріупольцям надав також Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова. Благодійна організація відразу ж направила до Маріуполя медикаменти, перев'язувальні матеріали, технічні засоби реабілітації.

Також волонтери штабу надавали потерпілим та їхнім родичам психологічну допомогу, яку гостро потребували і дорослі, і діти, які пережили трагедію. Завдяки зусиллям міської влади, волонтерів, Групи Метінвест ми зуміли перегорнути трагічну сторінку в історії Маріуполя. Зараз це мирне, вільне місто, що розвивається.


Світлина Євгена Носенка

Мікрорайон Східний. Щодня на відновленні будинків, які постраждали від обстрілу, трудилася тисяча металургів.


Допомогли дитячим садкам і школам. У першу чергу Група Метінвест направила кошти на забезпечення тимчасової теплоізоляції та скління розбитих вікон, а потім - на ремонт приміщень.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)