Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Є ініціатива – буде підтримка

Людмила Єрмішина
07лип'21 10:20

На благо Маріуполя: десять років діє програма «Місто – нашими руками», завдяки якій змінилися двори та дитсадки, з'явилися зони відпочинку і креативні простори для розвитку дітей.

Конкурс соціальних проєктів «Місто – нашими руками» Групи Метінвест багатьом маріупольцям допоміг втілити мрії в реальність, розкрити свій потенціал, пробудив соціальну активність – з 2012 по 2019 рік жителі подали на конкурс майже 800 заявок, стали переможцями та реалізовані 123 проєкти на суму 8,5 млн грн. У Маріуполі та міських селищах з'явилися нові дитячі майданчики, сквери, проведені десятки фестивалів, відкрилися нові можливості для розвитку.

Програма «Місто – нашими руками» стартувала десять років тому. А цього року Група Метінвест відзначає своє 15-річчя. Згадаймо найбільш значущі проєкти, які маріупольці реалізували за ці роки за підтримки металургів завдяки цій соціально корисній програмі.

Був пустир – став сквер

Одним з перших прикладів взаємодії жителів і Групи Метінвест стало перетворення Лівобережного парку імені Володимира Лепорського. Починаючи з 90-х років популярне місце відпочинку перетворилося фактично в зарослий і засмічений пустир. Нове життя в парк вдихнув конкурс «Місто – нашими руками», а саме п'ять ініціатив чотирьох КСН району та «Союзу молодих металургів», об'єднаних в один проєкт. Восени 2012 року в парку відбулося відкриття дитячого ігрового комплексу. З'явилися атракціони, гімнастичні комплекси та турніки, тренажери, тенісний стіл. Виконано благоустрій та освітлення території, і тепер відпочивати там комфортно і вдень, і пізно ввечері. І в наступні два роки меткомбінат «Азовсталь» проводив масштабну системну реконструкцію парку.

Ще один позитивний приклад: на вул. Тракторній селища Троїцького, на забутій пустці з бур'янами, з'явився довгоочікуваний спортивний майданчик. Розчищену територію прикрасили доріжки з фем і символічна для прибережних селищ клумба у вигляді «троянди вітрів». Для відпочинку жителів встановлено дитячий ігровий майданчик з пісочницею, драбинкою і гіркою, а також лавочки та урни, прикрашені декоративними морськими елементами. До цього безхазяйна, заросла бур'яном ділянка служила місцем стихійних звалищ. Примітно, що до реалізації проєкту приєднався місцевий підприємець, який безоплатно виділив техніку, привіз майже сто тонн шлаку, розчистив і розрівняв територію бульдозером. А районна влада подбала про освітлення.

На сторожі здоров'я

Завдяки виграному гранту конкурсу соціальних проєктів «Місто – нашими руками» дитячому садку №155 вдалося втілити в життя давню мрію – створити перший в Маріуполі центр корекційної допомоги для дітей з порушенням зору. У дитсадку №20, де займаються дві групи малюків з особливими потребами, були обладнані сенсорна кімната, спортивний зал і фітокомната. А в дитячому садку №135 «Крапелька» з'явилася соляна кімната.

На території обласного дитячого кістково-туберкульозного санаторію з'явився хвойний дендропарк, що насичує повітря фітонцидами – речовинами, важливими для профілактики захворювань легенів. Лікувальна алея з сосен, ялівців і туй стала великою підмогою в зміцненні дитячого здоров'я.

У школі №52 облаштовано Центр фізичної реабілітації та кінезотерапії для дітей з особливими освітніми потребами. Для цього переобладнали наявне приміщення малого спортивного залу. Зробили в ньому ремонт, замінили вікна, постелили м'яке гумове підлогове покриття і встановили необхідне обладнання. Кваліфіковані педагоги школи розробили спеціальну реабілітаційну програму, щоб їх вихованці могли зміцнювати своє фізичне і психоемоційне здоров'я в рідній школі.

Завдяки перемозі в конкурсі «Місто – нашими руками» для регіонального дитячого офтальмологічного відділення Маріупольського територіального медичного об'єднання здоров'я дитини та жінки на кошти гранту придбано три одиниці важливого медобладнання для діагностики та лікування очних хвороб.

Допомога допитливим

Конкурс соціальних проєктів «Місто – нашими руками» підтримав також низку креативних починань. На початку навчального року у 2015-му в школі №26 ентузіасти – переможці конкурсу «Місто – нашими руками» створили унікальний етнографічний дворик. Він об'єднав у собі українську творчість, побут, популярні українські ремесла.

Найбільший в історії програми грант виграв проєкт з благоустрою частини міського пляжу, який отримав назву «Сонячний», – в сучасному варіанті це місце набуло великої популярності серед відпочивальників

У 2019 році в учнів школи №51 з'явився не просто оновлений кабінет уроків праці, а ціла арт-студія «Повернення до народних ремесел Hobby Master» для дітей і дорослих – зі швейними машинами, гончарним кругом і інструментами для різьблення по дереву. Тут учениці школи навчилися вишивати, шити екосумки, футболки та навіть карнавальні костюми. А хлопчаки із задоволенням випалюють по дереву, роблять дерев'яні свічники та вироби з глини.

На території школи №36 запрацювала навчальна метеостанція. Метеоплощадка допомагає поглибити знання дітей про природу рідного краю, про зв'язки між висотою сонця і температурою повітря, кількістю опадів і рослинністю. Завдяки реалізованому за підтримки Групи Метінвест проєкту діти мають можливість не на словах, а наживо працювати з вимірювальними приладами, вчитися користуватися ними для вивчення погоди в нашій місцевості.

У 2019 році в конкурсному відборі серед іншого брали участь проєкти, спрямовані на розвиток освіти та науково-технічного потенціалу в питаннях екології, з сумою їх реалізації до 250 тис. грн. У даній категорії одним з переможців став проєкт «Біоресурси Азовського моря» – на базі Приазовського державного технічного університету була створена інтерактивна науково-освітня лабораторія. Завдяки проєкту мешканці та гості Маріуполя можуть ознайомитися з особливостями екосистеми Азовського моря, його потенційними можливостями, механізмами збереження та відновлення.

Корисний і важливий проєкт Донецького національного медичного університету «Життя руками городян», в рамках якого були придбані манекени для відпрацювання дій з надання першої долікарської допомоги.

Дозвілля для душі й тіла

У 2015 році до традиційних тем додалися нові – ідеї популяризації патріотичних цінностей та поширення культурної спадщини України. Так з'явився Музей народного побуту, алея Миру та етнографічний майданчик у дворі однієї з маріупольських шкіл, а на фасадах міських будівель – малюнки патріотичної тематики в стилі стріт-арт. Молодь з селища Сартана поставила перед собою мету популяризувати рух Street Workout, і їх мрія збулася з появою нового майданчика з усіма необхідними снарядами та тренажерами.

У Маріупольському краєзнавчому музеї відкрилася унікальна інтерактивна експозиція. Вона дозволила відтворити вигляд міста в період воєн і революцій на зламі епох – у 1914-1920 роках. Крім експонатів та інсталяцій історичної епохи початку ХХ століття експозиція наповнена аудіо- та візуальними ефектами, які занурюють відвідувачів маріупольського музею в атмосферу минулого. Відеоапаратура відкриває доступ до фото і документів, що зберігаються в електронному варіанті у фондах Маріупольського краєзнавчого музею та науковій бібліотеці.

У 2018 році в мікрорайоні Східному був проведений фестиваль «Маріуполь – це ми: 240 хвилин розваг і творчості», гостями якого стали понад дві тисячі дітей та їх батьків. Юні мешканці міста взяли участь у творчих майстер-класах, грали з аніматорами, зробили фото з улюбленими книжковими персонажами та знайшли нових друзів.

Моє місто – мій дім

Важливий проєкт запропонувала громадська організація «Еко гурт» – «Впровадження роздільного збору відходів в ОСББ – “Забиваємо баки“». Для реалізації ідеї на грант від Групи Метінвест закуплено 138 пластикових баків об'ємом по 120 л для паперу, пластику та скла. Встановили їх у під'їздах шістнадцяти будинків ОСББ. Для жителів проводять навчальні тренінги про правила сортування відходів та їх продаж. Отримані від реалізації вторсировини гроші йдуть на благоустрій будинків.

«Сонячний пляж» – проєкт від ініціативних городян з благоустрою частини узбережжя Азовського моря переміг у конкурсі та отримав на реалізацію грант від Групи Метінвест у розмірі 500 тисяч гривень. Заплановане пляжне обладнання встановили протягом двох років. На пляжі є все для відмінного відпочинку: зручні лежаки й навіси, душ, вуличні тренажери та велопарковка. На цій ділянці узбережжя в прекрасний ансамбль об'єдналися кілька переможців цього конкурсу – Dream Пірс, який відкривався два роки тому, і «Сонячний пляж».

Додамо, що «Приазовський робочий» також причетний до проєкту – історик і краєзнавець Сергій Буров став переможцем конкурсу, вигравши грант на обладнання підсвічування старовинної будівлі редакції, яке поряд з іншими будівлями кінця XIX – початку XX століття є окрасою проспекту Миру.

Так спільними зусиллями маріупольці за підтримки Групи Метінвест роблять місто більш затишним.


Світлина Аліни Комарової: Відпочинок біля моря – тепер з комфортом. Завдяки перемозі в конкурсі «Місто – нашими руками», маріупольці обладнали пляж «Сонячний» – він став новим магнітом міської набережної.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)