Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

У нашому місті обговорили майбутнє IT-сфери регіону

Олег Рисьєв
27січ'21 17:38
Фахівці та підприємці сфери IT з Маріуполя та Донецької області пібили підсумки 2020 року для індустрії цифрових послуг на Сході України в рамках онлайн-зустрічі MRPL IT TOWN, яка відбулася 21 січня. На ній також говорили про те, в якому векторі буде розвиватися IT-ком'юніті Донеччини в 2021 році, про нові тренди та ідеї. Зустріч була організована за участі центру розвитку стартапів 1991 Mariupol та IT-кластеру Маріуполя.

Успіхи маріупольських айтішників

Завдяки інкубаційній програмі центру розвитку стартапів 1991 Mаriupol в 2020-му було створено 18 нових стартапів, які вже зуміли залучити інвестиції в загальній сумі 70 тис. доларів.

«Також ми провели онлайн-і оффлайн-заходи, які відвідало понад 20 тисяч осіб, в тому числі і наймасштабнішу подію для IT-ком'юніті Східної України – IT Investment Forum. На ньому ми разом з мером Маріуполя Вадимом Бойченко та директором проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Майклом Піллсбері підписали меморандум про створення імпакт-фонду для фінансування маріупольських стартапів на ранньому етапі їх існування», – розповіла директор центру розвитку стартапів 1991 Mariupol Єва Бельченко.

На заході зібралися представники трьох IT-кластерів Східного регіону. IT-кластер – це об'єднання IT-фахівців певної території для створення та реалізації спільних проектів. Найбільший кластер регіону – в Маріуполі, був створений в 2019 році. Кластери Донеччини і Луганщини почали свою роботу в 2020-му.

«Ми значно розширилися – на початку року наш кластер об'єднував п'ять команд, до кінця року їх стало одинадцять», – говорить президент маріупольського кластера Андрій Гадашевіч.

Один з приватних прикладів успіху маріупольської IT-сфери – компанія AI Studio, яка надає послуги інтернет-маркетингу для малого і середнього бізнесу України. Її виконавчий директор Олександр Іорданов розповів, що їх послугами скористалося понад 500 замовників, а студія підтвердила статус партнера Google.

Експансія освіти

Минулий рік розширив можливості маріупольських студентів і педагогів. Доцент кафедри математичних методів і системного аналізу Маріупольського держуніверситету Оксана Дяченко зазначила, що МДУ вже не перший рік успішно випускає фахівців з кібербезпеки та системних аналітиків. Самі ж студенти активно залучались до івентів в сфері інформаційних технологій, а викладачі пройшли стажування в IT-компаніях.

Доцент кафедри компьютерних наук Вадим Нерсесов Донецького державного університету управління презентував новий сайт вишу.

«Наша команда розробила такий сайт, який буде корисний як абітурієнту, так і нашим наявним або потенційним партнерам. Ми значно розширили функціонал сайту, тепер багато послуг доступні онлайн», – розповів Вадим Нерсесов.

У трендах і планах

Головним пунктом стратегії для IT-спільноти на 2021 рік крім створення імпакт-фонду стало відкриття інвестиційної школи.

«Суть цієї школи – розповісти IT-підприємцям про те, що таке венчурні інвестиції, як їх правильно виділяти, заробляти на них гроші, – пояснила Єва Бельченко. – В першу чергу це буде цікаво підприємцям, які працюють на Сході України останні 30 років і розуміють специфіку регіону і менталітет людей».

Також кластер Донеччини вважає важливими кроками на шляху зміцнення IT-спільноти нашого регіону створення сертифікаційного та ресурсного центрів для школярів і студентів.

«Завдяки сертифікаційному центру студенти зможуть отримати престижні сертифікати відомих світових компаній, що додасть цінності їм як фахівцям, школярі через ресурсний центр отримають додаток до предмету «Інформатика» в школі», – зазначила голова IT Cluster Donbass Яна Вінницька.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)