Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Вчитися у кращих музикантів країни

Альбіна Баркова
08вер'21 13:02

Понад 200 обдарованих дітей нашого міста протягом тижня проходитимуть навчання у музикантів-професіоналів з різних міст України та обмінюватимуться досвідом з талановитою молоддю Львова, Києва та Харкова.

Минулої суботи вперше в Україні дали старт відкритому проєкту «Літня академія мистецтв», який реалізує департамент культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради завдяки програмі секторальної підтримки Міністерства регіональної політики.

Головне – любов до своєї справи

Програма академії розрахована на вісім днів, в цей час будуть проходити майстер-класи, семінари, концертні виступи на відкритих майданчиках. У невимушеному форматі діти знайомляться з теорією музики, навчаються сучасним навичкам опанування музичними інструментами та освоюють різні види вокальної майстерності під керівництвом досвідчених наставників. 4 вересня в Маріупольській школі мистецтв відбулася зустріч з лауреатом міжнародних конкурсів й фестивалів та солісткою Національного ансамблю солістів «Київська камерата» Богданою Півненко. Скрипалька з Харкова провела майстер-клас і розповіла про свій творчий шлях. Богдана Півненко наголошує:

«Головне – це любов до своєї справи. Саме сьогодні нас це й об'єднало».

Також 4 вересня в Центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol відбулося офіційне відкриття заходу, де пройшла панельна дискусія з менторами Літньої академії мистецтв Андрієм Карпяком, Антонієм Баришевським та Богданою Півненко про сучасну художню освіту. 6 вересня молоді таланти відвідали лекцію від музичного продюсера, головного редактора музичних програм радіо «Культура» та віолончеліста Олександра Пірієва, де обговорили сучасну музичну журналістику. А завтра, 9 вересня, у Маріупольській камерній філармонії відбудеться концерт класу професора Львівської національної академії імені Лисенка Андрія Карпяка.

Директор департаменту культурно-громадського розвитку міськради Діана Трима розповіла, що окрім молодих талантів лекції зацікавили чимало дорослих – викладачів музичних шкіл та коледжу мистецтв.

«Сьогодні в нашій Літній академії бере участь понад 200 маріупольських дітей, понад 180 з яких навчаються хорового напрямку, близько 30 осіб – інструментальному, – зазначила Діана Трима. – Крім того, до навчання долучилися вихованці музичних шкіл Волновахи та Мангуша».

Також директор департаменту культурно-громадського розвитку підкреслила, що відвідати майстер-класи та семінари може будь-хто, заздалегідь зареєструвавшись в Маріупольській школі мистецтв.

Гала-концерт завершить програму

Академія розрахована на три роки та включає різні напрямки. Цього року у фокусі уваги – хоровий спів та інструментальна музика. Надалі в резиденціях братимуть участь діти, які знайшли себе у візуальному, театральному, хореографічному та кіномистецтві.

«Хлопцям та дівчатам цікавий нестандартний формат навчання. Важливу роль відіграє важливість менторів – вони справжні професіонали, рівня яких хочуть досягти молоді виконавці», – розповіла Діана Трима.

Завершить роботу проєкту цього року гала-концерт.

11 вересня о 18:00 на пл. Свободи з оркестром та хором виступлять слухачі академії та професійні музиканти.


Світлина Людмили Єрмішиної: Розповідати про музику – теж мистецтво. Відомий український віолончеліст і кандидат мистецтвознавства Олександр Пірієв провів лекцію про музичну журналістику для студентів спеціальності «Культурологія» Маріупольського державного університету.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)