Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Великі рекорди майстра цеху

Еліна Прокопчук
06сер'21 12:13

Роман Журавльов вміє прямувати до мети і досягати успіху в роботі. Цього року ремонтник отримав заслужену нагороду - «Золоту зірку Метінвесту»

Дідусь у Романа Журавльова був слюсарем. Папа - слюсарем. А сам Рома в старших класах вирішив стати прокатником. Але... не вийшло. Сімейна професія перемогла - 16 років маріуполець займається ремонтами. Дочка називає його «директором слюсарів», колеги - другом і наставником, а керівництво - одним з кращих фахівців. У його трудовій книжці записано «майстер з ремонту механічного обладнання цеху ремонту металургійного устаткування №3». Все своє життя він трудиться на ремонтному підприємстві. Як домогтися успіху в улюбленій справі і «викувати» собі «Золоту зірку Метінвесту», розповідає Роман Журавльов.

Журавльов-молодший

Професію металурга Роман розглядав з дитинства. Але не знав, ким стати, яке підприємство обрати. У результаті вибрав прокат і вступив до Приазовського державного технічного університету. Там він опановув спеціальність «Обробка металу тиском».

Навчався заочно, тому у вільний від занять час міг підробляти.

«Стану слюсарем, - вирішив студент. - На час, поки не закінчу університет». Можливість з'явилася: Роман прийшов у той же цех, де раніше працював його батько - бригадир Сергій Журавльов. «Папи не стало, коли мені було всього вісім років. Але він розповідав про свою роботу, до нас приходили в гості його колеги. Тому вся бригада мене добре знала - я був для них Журавльовим-молодшим», - ділиться Роман.

У цеху ремонту металургійного устаткування і споруд, який тоді ще входив до меткомбінату «Азовсталь», Роман працював слюсарем третього розряду.

«Папа був на хорошому рахунку в бригаді, тому і я намагався вчитися. Поступово отримував четвертий, п'ятий, шостий розряд, став підміняти майстра, - згадує Роман Журавльов. - В цеху мене підтримували, «кували» майбутню зірку».

Об'єднати навчання і роботу виявилося хорошим рішенням. В університеті це допомагало знанням виробництва зсередини, а в цеху - теоретичною підготовкою. У 2015 році, коли було створено нове підприємство «Метінвест-Промсервіс», Роман Журавльов був призначений майстром.

Тимчасова робота стала основною.

«Я зрозумів, що прокат – не моє. В моїй професії мені подобається, що я постійно роблю щось нове, ремонтую різне устаткування, буваю в різних цехах. У кожному з них мене знають», - ділиться фахівець.
Досконалості немає меж

Тепер на місці сидіти не доводиться. На виробництві без ремонтів не обійдешся, стежити за обладнанням потрібно у всіх цехах, тому сьогодні Роман в обтискному цеху, а завтра - в конвертерному. Нові ідеї приходять в голову постійно. Майстер - один з найактивніших учасників системи безперервного вдосконалення. Тільки він один подав понад 150 пропозицій! Наприклад, Роман зміг скоротити на добу терміни капітального ремонту стана «3000» на меткомбінаті «Азовсталь». «Я запропонував застосувати технологію великовузлового демонтажу лінійок зі штангами. Це допомогло прискорити процес», - розповідає він. Знав твердо, що проєкт вийде реалізувати. І задумка здійснилася.

Всі досягнення Романа Журавльова даються йому не просто так. Майстер багато і наполегливо працює, ставить нові цілі: «Одного разу ми один за одним провели три ремонти, спочатку - великосортного цеху, потім стану «3600» і машини безперервного лиття заготовок №6, все встигли в строк».

У вільний час - ремонт

Роман каже, він працює заради розвитку, а не нагород. Тому, коли йому вперше розповіли про «Золоту зірку Метінвесту», майстер відразу і не повірив.

«Так, висіла світлина на дошці пошани, пару раз навіть писали про мене в газеті, - згадує Роман. - Але «Золота зірка»? Я подумав, що це жарт. У нас колектив веселий».

Тепер ремонтник пишається нагородою. Колеги новину теж сприйняли з радістю.

«У нас дуже дружний колектив, - ділиться Роман. - Ми як великий клас у школі - спілкуємося, допомагаємо один одному, разом їздимо на природу. Ми не просто колеги - ми друзі, і навіть у багатьох дружини між собою дружать».

Як ви думаєте, що наш герой робить у вільний час? Ремонтує! Але вже не металургійне обладнання, а машини. Автомобілі - пристрасть Романа. Він любить про них читати, дізнаватися цікаві факти, ремонтувати механіку. Домашні ремонти - теж справа рук майстра.

Вихідні з татом проводить десятирічна донька Аліна. Разом вони гуляють і ходять на море. Любов до роботи і сім'ї - це і є рецепт щастя.


Світлина Ганни Ваховської: Гордість підприємства. Романа Журавльова привітав генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)