Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Впевненість на всі часи

Еліна Прокопчук
17лют'21 12:11

Попри пандемію коронавірусу та кризу в металургії, іллічівці продовжують модернізацію підприємства та покращують умови праці.

Одне з найбільших підприємств України – меткомбінат імені Ілліча – 13 лютого відзначило свій день народження. Іллічівській сім'ї виповнилося 124. Металурги відзначають: цей рік був непростим. Триває криза в галузі, нові виклики принесла пандемія коронавірусу. Всупереч цьому, як каже генеральний директор Тарас Шевченко, «меткомбінат імені Ілліча у будь-які часи впевнено стоїть на ногах». В день народження підприємства Тарас Шевченко розповів в прямому ефірі Маріупольского телебачення про досягнення металургів і труднощі, з якими довелося зіткнутися у 2020 році.

Аби людям було комфортно

Головна цінність будь-якого підприємства – люди. У період пандемії співробітники меткомбінату імені Ілліча змогли не тільки підтримати стабільну роботу підприємства, але і ще раз довели, що металурги – надійне плече міста, вони готові мобілізуватися у будь-який момент для вирішення життєво важливих питань. Металурги – супергерої компанії. Це професіонали своєї справи, лідери змін, які допомагають вдосконалювати виробничі процеси, знижувати витрату ресурсів, досягати високого економічного ефекту. Металурги гідні найвищих нагород.

У 2020-му успіхів у іллічівців було чимало. Наприклад, старшому майстру доменного цеху Олександру Гулі надали звання «Заслужений працівник промисловості України», а Людмила Черній, яка понад 35 років пропрацювала диспетчером аглофабрики, отримала орден княгині Ольги III ступеня. Багато з металургів були відзначені грамотами Кабінету міністрів, прем'єр-міністра України, міської ради та Донецької обласної адміністрації. 

«Професіоналізм, майстерність, досвід наших співробітників допомагають меткомбінату імені Ілліча займати високі позиції серед світових виробників металопродукції. Саме металурги є найпотужнішим двигуном економічного розвитку Маріуполя, гарантією його стабільності та добробуту», – говорить генеральний директор.

Щоб працювати було комфортно і зручно, на підприємствах постійно покращують умови праці. Для порівняння: того року на поліпшення робочого побуту витратили близько 9 млн грн. Цього року інвестиції продовжаться. За прикладом далеко ходити не потрібно – тільки недавно в цеху теплоелектроцентралі капітально відремонтували побутівки для жінок. Замість маленьких старих кімнат – приміщення з новою керамічною плиткою, сучасним освітленням, вентиляцією та сантехнікою. Такі санітарно-побутові комплекси крок за кроком з'являються у всіх підрозділах.

«Група Метінвест приділяє велику увагу тому, щоб співробітникам було зручно готуватися до роботи та відпочивати, – зазначає Тарас Шевченко. – Минулого року на підприємстві пройшла ціла низка ремонтів – в санітарно-побутових приміщеннях на трьох ділянках аглофабрики, на двох ділянках теплосилового цеху, цеху холодного вальцювання та в підрозділі центральної заводської лабораторії замінили проводку, водопровід, каналізацію, вентиляцію, оновили сантехніку. Також облаштували кімнати приймання їжі».

Зараз добігає кінця ремонт побутових приміщень в обтискному відділенні листопрокатного цеху, змінилася на краще будівля Державної пожежно-рятувальної частини №53, розташованої на території комбінату. Дбають і про те, щоб людям було комфортно добиратися до місця роботи, – в грудні на підприємство надійшло вісім сучасних автобусів для співробітників.

Мета – нульовий травматизм

Ще один важливий аспект в поліпшенні умов праці – заміна освітлення. Тому зараз на меткомбінаті імені Ілліча встановлюють нові LED-світильники – вони менш енерговитратні і прослужать довше колишніх. Крім того, це великий плюс до поліпшення виробничої безпеки. Робота з нульовим травматизмом – до такої мети зараз прагнуть співробітники підприємства. На меткомбінаті роблять все, щоб люди працювали в безпечних умовах, знали правила охорони праці та вміли передбачити ризики. 

Тарас Шевченко розповідає: «Ми регулярно проводимо навчання, інструктажі, протипожежні тренування. Працюють полігони безпеки, де всі співробітники отримують теоретичні знання та практичні навички. Зробити працю металургів безпечною – наша головна задача».

Щоб уникнути травматизму, на меткомбінаті інструктажі та навчання організовують і для підрядних організацій.

Історія меткомбінату імені Ілліча нерозривно пов'язана з історією міста – цілими династіями маріупольці працюють на підприємстві та продовжують його традиції

Те, що працювати на меткомбінаті безпечно, – не просто слова. Як розповідає генеральний директор, підприємство отримало міжнародний сертифікат – він підтверджує ефективне управління охороною праці.

Боротися з пандемією потрібно разом

Не секрет, що металурги ніколи не залишаються осторонь від міських проблем. Тому і минулого року, коли почалася пандемія коронавірусу, меткомбінати першими прийшли на допомогу Маріуполю. Саме вони постачають медичним установам такий потрібний кисень. На першому етапі прямою подачею кисню забезпечили 343 ліжка, потім – ще 345. Інвестиції Групи Метінвест в цьому напрямку склали понад 72 млн грн. Медики розповідають: терміни лікування знижуються, а кисень дійсно допомагає рятувати життя.

«Ще на початку 2020 року Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест прийняли рішення про комплексну допомогу містам, в яких працюють підприємства компанії, – розповідає Тарас Шевченко. – Негайно були побудовані кисневі пости, за 12 місяців минулого року ми безплатно передали лікарням понад 206 тисяч кубометрів кисню вартістю близько 11,5 мільйона гривень». 

На цьому допомога не закінчується – з початку пандемії Фонд Ріната Ахметова та Фонд Вадима Новинського передали Маріуполю понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатори проб в комплекті з тестовою системою і боксом безпеки. У медзакладах Маріуполя встановлено 15 висококласних апаратів ШВЛ.

На самих меткомбінатах вживають усіх заходів безпеки для того, щоб не дати вірусу розповсюджуватися. Адміністративно-управлінський персонал перевели на режим віддаленої роботи, скоротилася кількість очних нарад. Співробітники дотримуються маскового режиму, проводиться температурний скринінг, регулярна санітарна обробка приміщень і транспорту.

Знижуємо викиди

При цьому металурги встигають йти в ногу з часом і конкурують з кращими світовими виробниками металопродукції. На підприємстві триває модернізація – реконструюються газоочисні системи, це дозволяє значно зменшити кількість викидів. 

Тарас Шевченко зазначає: «Минулого року ми виконали капітальний ремонт обладнання товстолистового стану «3000», в конвертерному цеху відремонтували перший конвертер. На машині безперервного лиття заготівель №3 довели до ладу роликове полотно машини та опорних конструкцій, виконали модернізацію очисних споруд міксерів в конвертерному цеху».

Також завершено будівництво аспіраційної системи ливарного двору доменної печі №3. Це перша доменна піч, яка обладнана таким сучасним газоочищенням. Але не остання – вже розпочато підготовчі роботи з реконструкції системи аспірації на доменній печі №5 – найбільшої на меткомбінаті. Тільки в цей проєкт інвестиції Групи Метінвест складуть більш як 26 млн доларів.

А в кінці минулого року відбулося саме значуща подія – завершення найбільшого екологічного проєкту в історії України – реконструкції аспіраційних систем аглофабрики. Тепер рівень викидів там знизився на 90%.


Світлина Миколи Коляди: Є чим пишатися. Тарас Шевченко привітав іллічівців зі святом і подякував за самовіддану працю


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)