Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Всі ми стали трохи інтровертами

Людмила Єрмішина
26тра'21 18:22

Маріупольські художники присвятили картини пандемії.

Перша в Маріуполі діджитал-виставка образотворчого мистецтва відкрилася і діє в центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol – в рамках проєкту «Інтроверсія». Це незвичайний погляд творчих людей на новий світ в умовах пандемії, самоізоляції та карантину, ряд картин виконаний в нестандартних авторських техніках, часом дивують несподіванкою вибору матеріалів.

Центр стартапів - не тільки для «айтішників»

У сучасному світі в ціні багатофункціональність, мультипрофільність. Центр розвитку стартапів, орієнтуючись на все передове, теж дотримується цього курсу, не обмежуючись у напрямках своєї роботи. Як розповіла менеджер з комунікацій центру 1991 Mariupol Марія Кутнякова, команда підтримала ініціативу художників і проводить першу в історії центру виставку картин.

«Ідею висловила маріупольська художниця Олена Українцева з Ліги вільних художників ARS ALTERA після зимового локдауну, - зазначила Марія Кутнякова. - Тема проєкту виявилася настільки актуальною, що зацікавила навіть тих, хто не вважає себе художником. У проєкті взяли участь 18 художників і три цифрових дизайнери, експонується 25 робіт. Наймолодшому учаснику проєкту всього 15 років, є і молодь, і люди зрілого віку, які багато років присвячують вільний час малюванню».

Для нашого міста унікальність цієї виставки полягає в тому, що кожну картину супроводжує QR-код. Відсканувавши його смартфоном, ви отримаєте посилання на відео, в якому художник розповідає, що хотів висловити у своєму творі. Тобто у глядача виникає почуття причетності, відчуття, що він побував на творчій зустрічі з автором.

Побачити виставку проєкту «Інтроверсія» та відео з коментарями авторів картин можна на сайті https://www.1991.center/introversion-2021, а оригінали доступні для перегляду в центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol до 5 червня

З виставкою можна познайомитися як наживо, в центрі, так і онлайн, на сайті проєкту, де також є посилання для перегляду відео. Крім цього, на сайті розміщені кілька цифрових картин, яких немає в експозиції, - вони створювалися віртуально, за допомогою комп'ютерних програм. Вхід на виставку – вільний, графік роботи – з 9:00 до 21:00, а триватиме вона до 5 червня.

Маска як символ часу

Художниця Олена Українцева, яка представила абстрактний диптих «Інтроверсія», вважає: «Опинившись замкненими у своїх оселях наодинці з собою, ми більше заглиблюємося у свій внутрішній світ. Ми стали менше подорожувати, менше зустрічатися з іншими людьми, тобто стаємо інтровертами. Але, замикаючись в собі, ми опиняємося перед обличчям наших власних страхів, і, напевно, саме зараз пора розібратися з ними, перемогти або навчитися жити з ними, щоб стати сильнішими».


«Святий Ковідій». Навіть на глобальну проблему можна дивитися з гумором.

Марина Іванова доповнила свою композицію Solipsism – в перекладі з латинської «Один» – пакувальною пухирчастою плівкою. 

«Під час карантину я відчувала самотність, був період, коли навіть не могла малювати, - каже художниця. - Ця картина прийшла зі сну, а плівка, розмиваючи лінії, створює ефект ілюзорності».

Антоніні Дурнєвій сюжет підказало саме життя: коли вона разом з чоловіком хворіла на COVID-19, то переглянула своє ставлення до професії лікаря. Хоча образ лікаря-ангела, що тримає на плечах планету, і фантастичний, але прототип – абсолютно реальний, це терапевт Лідія Толмачова, яка допомагала родині одужати та стала для них справжньою рятівницею.

Карантин – це не тільки страхи та тривоги. Завжди залишається місце спогляданню прекрасного, вважає Зугайрат Новікова. Її пейзаж «Спогади про літо» переносить туди, де можна відчувати себе вільним, щасливим і в безпеці від підступних вірусів – наодинці з природою.

Чоловічий погляд на тему пандемії виявився не настільки серйозний. Олександр Малаховський «надів» на оголену натурницю захисну маску, а Дмитро К. (автор вважав за краще залишитися невідомим) представив «ікону» «Святий Ковідій». 

«Я не є художником і прошу не ставитися серйозно до мого творчого експерименту, - попередив у відео молодий чоловік. - Пропоную поглянути на ситуацію з гумором». 
«Сиди вдома, маску носи, дотримуйся дистанції», - свідчить текст в «священному писанні» міфічного Ковідія, який так раптово і різко змінив звичний хід життя на всій планеті.

На «Інтроверсії» авторам давалася повна свобода, можна було все – навіть перетворювати ліки та захисні маски в матеріали для творчості. А Маріуполь отримав ще один майданчик для виставок – її дебют став незабутнім.


Настрої карантинні - результати картинні. Першими оцінили виставку «Інтроверсія» резиденти центру розвитку стартапів 1991 Mariupol.

Світлини автора

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)