Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

З мріями про сцену

Людмила Єрмішина
12лис'21 09:55

Вже другий рік поспіль у Маріуполі до Дня працівників культури та майстрів народної творчості найкращі колективи заохочуються грошовою премією від міської ради.

Переможці цього року – два хореографічні ансамблі та народний театр – збираються зробити свої виступи ще яскравішими та цікавішими. Своїми планами вони поділилися із «Приазовським робочим».

«Театроманія» заспіває

Найкращі авторські колективи Маріуполя допомогло визначити голосування глядачів, яке велося напередодні їхнього професійного свята

За даними департаменту культурно-суспільного розвитку міськради, зараз у Маріуполі зареєстровано 85 колективів мистецької самодіяльності, з яких 41 має звання «зразковий» чи «народний».

У серйозній конкурентній боротьбі у трійку кращих 2021 року вийшли народний театр «Театроманія» Палацу культури «Молодіжний», зразковий ансамбль сучасної та естрадної хореографії «Адреналін» Міського палацу культури та народний ансамбль танцю «Веселка» Палацу культури «Чайка».

У «театроманів» нинішній рік видався не лише ювілейним – колективу виповнилося 10 років, а й багатим на події. Це і участь у театральній програмі «ГогольFest», і показ діджитал-вистави просто неба в синагозі, і співпраця з режисерами з Німеччини та Британії. Навіть у «червоній» зоні вони примудряються дивувати глядачів прем'єрами. Новинка репертуару – вистава-перформанс «R u there? We r here.../Ви там? Ми тут...», поставлена режисеркою Джозі Дейл-Джонс із Лондона, яка нещодавно була представлена публіці на онлайн-показі.

«Оскільки в нас завжди багато ідей, розмірковувати, на що витратити премію, не довелося. Наші артисти дуже хочуть вийти на новий рівень акторської майстерності, прокачавши свої вокальні навички, – розповів засновник та незмінний керівник «Театроманії» Антон Тельбізов. – Для проведення уроків вокалу та для живого музичного акомпанементу показів ми вирішили придбати синтезатор. Завдяки його портативності інструмент можна використовувати і на виїзних заходах».

Навчатиме співу акторів найголосистіша учасниця «Театроманії» Марія Бойко, випускниця музичної школи. На суму премії, що залишилася, колектив придбає кондиціонер, тому що в їхньому приміщенні влітку стає некомфортно як акторам, так і глядачам.

«Зараз продовжуємо нашу співпрацю з Дортмундом та Берліном, а ще починаємо роботу над новою виставою – за збіркою п'єс «Звірячі історії» Дона Нігро: у ній тварини говорять про людей, про проблеми людства. Такий драматургічний матеріал дає простір для цікавих сценічних рішень», – наголосив Антон Тельбізов.

Не лише вчаться танцювати

Історія ансамблю танцю «Веселка» розпочалася далекого 1985 року, а з 2019-го він носить звання «народний». Нині у ньому займаються 110 дівчаток та хлопчиків. Базується «Веселка» у Палаці культури «Маркохім» (у будівлі філармонії), хоча офіційно вважається колективом Палацу культури «Чайка». Спочатку ансамбль орієнтувався на народну хореографію, але згодом став багатожанровим.

Керівник ансамблю Валентина Мазур із ностальгією згадує, як до пандемії та карантинів колектив виїжджав на закордонні фестивалі, привозячи нагороди та дипломи з Греції, Італії, Шотландії, Німеччини, Болгарії та інших країн. І перші місця, і Гран-прі фестивалів різних рівнів «Веселка» виборювала неодноразово. За словами керівника, премію було вирішено спрямувати на закупівлю сценічного взуття.

У «Веселку» приймають дітей із чотирьох років.

«З такими малюками я займаюся сама, зі старшими дітьми – й інші педагоги. Доводиться бути і психологом, і артистом, щоб утримувати увагу непосид під час занять, – зазначає Валентина Мазур. – Крім того, що ми вчимо танцювати, ми завжди прагнемо розширювати кругозір наших вихованців. Колектив у нас сформувався дуже дружний та доброзичливий».

За словами керівника, багато випускників ансамблю «Веселка» не лише продовжили та продовжують навчання у хореографічних вишах, а й працюють зараз танцюристами та хореографами. Дехто виступає за контрактом у шоу-програмах у Китаї, Індії, Кореї. А Роман Семененко, який тривалий час був учасником ансамблю, нині артист балетної трупи в оперному театрі Каунаса у Литві, випускник коледжу хореографічної майстерності імені Сержа Лифаря у Києві.

З танцем по життю. Ансамбль «Веселка» дав путівку у світ хореографії багатьом випускникам.

Танцювати на сцені і просто неба

Міський палац культури на Лівобережжі після масштабної реконструкції отримав другий подих, а разом з ним – і його творчі колективи. Інтерес до них зріс, адже займатися там, де красиво, зручно та сучасно, вдвічі приємніше.

Зразковий ансамбль сучасної естрадної хореографії «Адреналін» об'єднує близько ста учасників від чотирьох до 22 років. Звання кращого колективу мотивує їх займатися ще старанніше, аби була можливість знову проводити заняття. Як розповіла керівниця ансамблю Ольга Нежеванна, коли відновляться заняття, розпочнеться робота над новими номерами, щоб до кінця року оновити репертуар. Рівень адреналіну в крові глядачів танцюристи підніматимуть під сучасну українську музику – гуртів Go_A та The Hardkiss.

«Сценічних костюмів у колективу за роки існування накопичилося чимало, що дозволяє нам комбінувати їхні елементи між собою. Але проблема «що вдягнути» виникає у нас тоді, коли плануються виступи на вулиці, – розповіла Ольга Нежеванна. – Ми часто виступаємо у парках Маріуполя на різних заходах у прохолодну пору року. Сценічні костюми для цього не підходять – діти замерзнуть, а повсякденний одяг виглядає невиразно. Тому ми вирішили, що на грошову премію придбаємо для вуличних концертів теплі та гарні жилети, шапочки, шарфи. Щоби можна було не хвилюватися за здоров'я дітей».

Але, звичайно, усі учасники «Адреналіну» мріють нарешті вийти на сцену оновленого залу свого рідного палацу. Карантин поки не дав випробувати нові можливості, сподіватимемося, що культурне життя повернеться в колишнє русло. Головне – щоб діти були здорові: тоді й танці на радість.

«Адреналін» - це вибух емоцій. Ансамбль планує звернутися до найяскравішої музики української естради.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)