У Маріуполі прибрали трубу, яка понівечила монументальне художнє полотно на водній станції.
Довгі роки панно «Вітрила» було спотворене трубою, що пробила стіну, і ховалося за заростями, передає PR.UA.
Про те, що на панно більше немає злощасної труби, після прогулянки по покинутій будівлі водної станції ДТСААФ розповіла телеведуча Алевтина Швецова.
«Водна станція ДТСААФ — багато міських дослідників побували і всередині, і на даху. А я ні (...) Трубу прибрали!!! Трубу, яка пробила мозаїку, зрізали до біса!» — написала Алевтина Швецова.
Ще в травні 2021-го панно видатних монументалістів Леля Кузьмінкова і Валентина Константинова залишалося знівеченим і пошкодженим горе-ремонтними роботами. Одного разу робочі безцеремонно пробили дірку в місці, де зображений живіт центральної фігури-дівчини на художньому панно.
Трешу покинутого модернізму під час подорожі до Маріуполя був вражений український мандрівник Олександр Мальон, зазначивши, що історія будівлі сумна.
На фото автора: Панно «Вітрила» з трубою у грудні 2021 року
Як розповідають місцеві яхтсмени, станцію регулярно відвідують безхатьки та розтягують на брухт все можливе. Тому труба, найімовірніше, була демонтована не власником будівлі, а волоцюгами.
«Дах в цьому приміщенні регулярно заливало, і можливо, щоб вирішити цю проблему, власники вирішили позбутися від потоків за допомогою цієї труби. Тут вона перебувала вже більше десятка років попри те, що мозаїка занесена в ЮНЕСКО. Зараз будівля колишньої водної станції ДТСААФ активно розбирається на брухт, нагорі познімали всі залізні двері, все розтягується і трубу, швидше за все, вирвали саме бомжі», — поділився спостереженнями з PR.UA один з маріупольських яхтсменів.
Нагадаємо, що панно «Вітрила» площею в 110 кв. м створили маріупольські художники в 1971 році та вважається воно унікальним. З того часу як водну станцію передали в приватну власність, мозаїка разом з будівлею повільно руйнується.
Раніше під Маріуполем знайшли монументальне тріо Манохіна.
Світлина Алевтини Швецової