У Маріуполі запущено виробництво гончарних копій антикварних дверей.
Перші 13 магнітів з глини були створені майстрами гончарної студії «Глінка», передає PR.UA.
Ініціатором виробництва став автор проєкту «Життя дверей має значення» Ярослав Федоровський. За його словами, ідею він почерпнув з досвіду друзів з Івано-Франківська.
«У них є магніти дверей, вилиті з глини, майстри самі роблять форми, це досить дорогий процес. Захотілося зробити таке для Маріуполя, почав шукати підрядників і знайшов «Глінку». Форми були зроблені по фотографії двері на Фонтанній, 44. Вже куплено 9 штук. Плануємо «грати» кольорами на глині - наносити як оригінальні відтінки дверей, так і інші. Жовті, червоні, зелені... Людям подобаються яскраві магніти, будемо експериментувати», — повідомив PR.UA Ярослав Федоровський.
Також маріупольці мають намір створювати глиняні копії моделей інших вінтажних дверей, що на вул. Грецька, 19 і Семенишина, 27. У тестовому режимі із логотипом проєкту і начерком маріупольські двері також виготовлені невеликі сумки, надалі випустять сумки більш практичного формату в одній з місцевих компаній.
У планах Ярослава Федоровського також організація екскурсій в будинку по вул. Фонтанній та третьої прогулянки, присвяченій антикварним дверям Маріуполя, де учасники зможуть поспілкуватися з мешканцями старого міста. У ініціатора проєкту є домовленості й з Маріупольським краєзнавчим музеєм.
«Якщо власники старих будинків захочуть зламати двері, козирки або якісь ще елементи своїх осель, як надбання міста, ці об'єкти можна буде передати в фонд музею. Залишилося тільки розв'язати питання з майданчиком, де це все буде зберігатися», — додав Ярослав Федоровський.
Нагадаємо, що зараз в Маріуполі діє проєкт «Життя дверей має значення», учасники якого мають намір відреставрувати старовинні двері, а їм приблизно 110 років. Всі кошти від продажу сумок, футболок, глиняних магнітів та іншої продукції підуть на реставрацію цих дверей. Крім того, підтримати проєкт можна, купивши філіжанку кави в кондитерському будинку «Ля Рошель».
Також була випущена серія листівок з акварельним зображенням двері по Фонтанній, яку намалювала художниця з Херсона Олександра Паранченко.
В цілому Ярослав Федоровський має намір реставрувати кілька вантажних дверей Маріуполя.
Містян запрошують взяти участь у справі збереження історичної спадщини та пожертвувати будь-яку суму на реквізити картки з номером: 5168 7554 2785 8069.
Ознайомитися з інформацією про проєкт можливо за посиланням.
Фото Ярослава Федоровського