З урахуванням покупки сертифікованих в країні сироваток по інтернету та запису на прийом до лікаря через «кабінет пацієнта», цей процес сьогодні і зовсім спростився.
PR.UA розповість маріупольцям про п'ять найбільш зручних та інформативних сервісах по щепленням.
Електронна карта щеплень
«Вакарта» випробувана українцями вже не один рік і доступна не тільки для користування через комп'ютер, але і в додатку для смартфонів системи Android і Apple iOS. Електронна вакцинальна карта створена і розроблена педіатром Степаном Бегларяном. Тут після реєстрації можна вносити дані своїх щеплень, а також своїх близьких. Автоматично програма вираховує дати наступних етапів щеплень, терміновість процедури відзначена відповідним знаком. При цьому пацієнт може дізнатися, в яких аптеках є потрібна йому вакцина, її вартість і внести її назву після щеплення. Додатково за бажанням користувачів сайт формує паперовий варіант прищеплювальної карти у встановленій МОЗ формі, доступна і роздруківка.
Інформація про вакцини тут актуальна - так, після вакцинації від COVID-19, що стартувала в Україні, можна внести дані щодо щеплення, вибравши всі існуючі сьогодні вакцини від цього захворювання.
«Мої щеплення»
Також один з перших digital-ресурсів, що з'явилися в українському інтернеті, присвячений цій темі. Тут в режимі онлайн за допомогою електронного калькулятора можна розрахувати «Персональний календар щеплень». Як і попередній сервіс, цей стане корисним сім'ям з дітьми. Інструмент допоможе скласти індивідуальний графік, з урахуванням особливостей попередніх вакцинацій.
Крім того, доступна вичерпна інформація про різні захворювання, історія епідемій, медичних розробок у боротьбі з небезпечними недугами, бактеріальних і вірусних інфекціях, міфи про щеплення.
Додаток «Дія»
Багатофункціональний додаток, доступний на мобільних пристроях, включає чи не всі можливості роботи з електронними документами. Тепер жителі України можуть також створити «Запис в лист очікування вакцинації від COVID-19». Стати на чергу можливо через розділ «Послуги» в нижній його панелі. На сторінці, що відкриється, досить «кликнути» кнопку «Записатися», а також вказати свою сферу діяльності. Після пункту «Далі» необхідно вибрати область, місто та знову натиснути «Далі». Коли вакцина стане доступною, користувач отримає повідомлення в додатку.
Запис на вакцинацію від коронавірусу також доступний на веб-порталі «Дія». Щоб ним скористатися, потрібний електронний цифровий підпис.
Відстеження черзі на щеплення
Нещодавно в Україні запрацював онлайн-сервіс для відстеження своєї черги на вакцинацію від COVID-19. Цей приблизний підрахунок на онлайн-калькуляторі розроблено українським інженером Валентином Туковим та польським математиком Мацей Ковальським. Крім місця в черзі, сайт також розраховує передбачуваний період часу, коли вакцина буде доступна користувачеві.
Розрахунки засновані на встановлених державою етапах вакцинації від коронавірусу. Вік, стан здоров'я, професія, чисельність населення, місце проживання і багато іншого враховується програмою.
«Калькулятор черги вакцин для України розрахує для Вас кількість людей, які випередили Вас в черзі, щоб отримати вакцину проти COVID-19 в Україні. Він також передбачає, як довго Вам доведеться чекати, щоб отримати вакцину. Використовуючи наш інструмент, Ви зможете краще розуміти, коли можна очікувати вакцинацію», - пояснюють мету розробки творці сайту.
Сервіс також повідомляє цікаву інформацію: щоб прищепити всіх від коронавірусу, знадобиться 36 років, при цьому вакцинуватися зараз готові тільки 43 % громадян.
Все про щеплення від ковіда
Державний портал про вірус, хвороби, симптоми, вакцини, які будуть доступні в Україні і їх особливості, а також про встановлені етапи вакцинації. Саме тут користувачі можуть отримати відповіді на всі хвилюючі сьогодні питання по темі коронавіруса та ефективності нових сироваток від нової та небезпечної хвороби, що постійно мутує. Корисним може стати розділ про нормальні побічні реакції від вакцини. З цього ресурсу також доступне посилання на запис на вакцинацію.
Раніше повідомлялося, що в Донецькій області від COVID-19 вакциновано майже 2,5 тисячі жителів.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден