У Маріуполі завершилося голосування на кращу архітектурну ідею для мультифункціонального культурного центру «Порт Культур». В результаті міжнародного архітектурного конкурсу обрали три кращих проєкти з 49.
Розташується новий центр по вулиці Георгіївській в колишньому головному управлінні внутрішніх справ, згорілому під час подій 2014 року. Про це повідомляє PR.UA з посиланням на сайт проєкту.
Ініціатором проведення міжнародного архітектурного конкурсу виступив ККП «m.EHUB» Маріупольської міської ради.
Учасниками конкурсу стали архітектори з 21 країни світу, вони представили 49 проектів. Трійку кращих визначило журі та самі маріупольці.
«Головна ідея - перетворити цю споруду на мультифункціональний культурний та освітній центр із сучасною наративною експозицією про нашу місцеву ідентичність «Порт Культур». Такий центр стане першим в масштабах всієї країни. За допомогою своєї публічності та освітніх програм розповість мешканцям та гостям міста про його культурний феномен та історичні нашарування», - зазначили у m.EHUB.
Автори архітектурного проекту вирішили зберегти фасад існуючої будівлі, помістивши всередину скляної куб, наповнений різноманітними програмами. Як результат - будівля зі старим, звичним фасадом. У деяких місцях скляній куб розриває стіну, щоб прозорість забезпечувала візуальний зв'язок зовнішнього світу і внутрішнього простору. Автори пропонують зміцнити фасад металевою конструкцією, яка також буде конструкцією для нової будівлі.
Проект сприятиме поліпшенню досвіду відвідувачів в культурному просторі, створюючи простір для освіти і соціальних заходів, одночасно краще інтегруючи будівлю в місто.
При вході є порожнеча, що забезпечує візуальний зв'язок між усіма рівнями проекту. Вона є центральним стержнем будівлі. Замість того, щоб забезпечити спрямування відвідування, ми вводимо людей в порожнечу, а будівля встановлює нові зв'язки і громадські простори через власну внутрішню організацію.
У лівій частині майданчика для подій розташований сходовий комплекс, з першого поверху на дах, звідки відкриється вид на місто, і на кожному поверсі відвідувач потрапляє до відповідного блоку культурної програми. З іншого боку порожнечі - гуртожитки і офіси, які більш закриті, ніж інші частини. Ці дві частини з'єднані мостами.
Раніше PR.UA повідомляв про сьому річницю битви на Георгіївській вулиці в Маріуполі. Саме там, 9 травня 2014 року відбулося протистояння між силами українських військових і правоохоронців, з одного боку, і проросійськими бойовиками – з іншого. Обидві сторони зазнали втрат, а Маріуполь ще місяць після подій 9 травня залишався в руках агресора.